Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 16:07

Neris kėsinasi į kultūros platformą „KultFlux“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
15min.lt skaitytojas Mantas redakcijai atsiuntė savo laišką ir nuotraukas, kuriose jis užfiksavo, kaip patvinusi upė bando pasiglemžti „Kult Flux.“

15min.lt skaitytojas Mantas redakcijai atsiuntė savo laišką ir kelias nuotraukas, kuriose jis užfiksavo, kaip patvinusi upė bando pasiglemžti menų prieplauką.

Skaitytojas rašo: „Pažiūrėjau pro langą, pamačiau, kad griūva „žalioji būda“, kultūros platforma prie upės „KultFlux“.

Sugalvojau pasiūlyti temą – į ką panaši Neries pakrantė. Žirmūnai – visiškos džiunglės, vieni krūmai ir šiukšlės beveik iki Mindaugo tilto.

Senamiestis – na, iki Baltojo tilto dar sovietmečiu buvo krantinės aptvarkytos: ant betono dilgėlės neauga, be to, čia neseniai pastatytas puikusis meno centras – žalia būda jau be lango, aplink visokių nesuprantamos paskirties rakandų primėtyta, panašu, kad jau niekas neprižiūri, dabar nuo potvynio šiek tiek perkrypo.  Labai džiaugsiuosi, kai nugrius, ne taip šlykštu pro langą bus žiūrėt... Aš nesenas ir ne konservatyvus, man 30 metų, meną dažniausiai suprantu.

Kaip tai atrodo: miesto širdyje, tarp Gedimino pilies, pirmosios Vilniaus elektrinės, Mokslų akademijos bibliotekos. Gal dar viena tokia būda tiktų Katedros aikštėje, prie Valdovų rūmų irgi žiūrėtųsi neblogai.

Kam to reikia: vasarą kartą į savaite – ketvirtadieni – susirenka vakare – 10 žmonių paklauso muzikos, pažiūri šviesos instaliacija – tai tokia buitinė skysčių talpykla, kuri panardinta į upę spalvotai šviečia. Mačiau kaip ją neseniai nusinešė patvinusi upė.

Kiek tai kainavo. Nežinau, bet girdėjau apie „vamzdį“, tai nujaučiu. Gal geriau fontanas butų tikęs, sovietmečiu ir tai buvo. Bet nėra ko norėti, visoje Neries pakrantėje nėra nė vienos šiukšlių dėžės. Nė vieno suoliuko. Bent laivas vasarą paplaukioja, vaizdas geresnis, bet gėda prieš turistus, kurie tuo laivu plaukia. Ką norėt, jei Lietuvoje neiššvaistant lėšų neįmanoma net suoliuko su šiukšlių dėžę pastatyti. Štai tokia kultūros sostinės dalelė...“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Lietuvos upės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt