Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 10:12

Nesame tikri dėl savo vaikų ateities

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos auklėtinių tėvai kreipiasi į valdžios atstovus, siekdami atkreipti dėmesį į susidariusią keblią padėtį mokykloje.

Atviras Vilniaus „Ryto" vidurinės mokyklos auklėtinių tėvų laiškas valdžios institucijoms

Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos auklėtinių tėvai, su didžiuliu susirūpinimu dėl savo vaikų dabarties ir ateities, kreipiasi į valdžios atstovus, reikšdami nepasitikėjimą dabartinės mokyklos direktorės Ramunės Rimkuvienės bei jos paskirtos pavaduotojos Alinos Dzervan kompetencija. Siekiame atkreipti dėmesį į susidariusią keblią padėtį mokykloje bei adekvačiai ją įvertinus, sąžiningai ir drąsiai priimti teisingus sprendimus.

2010 m. gegužės 27 dieną Vilniaus „Ryto“ vidurinėje tėvų iniciatyva buvo organizuotas susirinkimas, kurio metu tėvai mokyklos administracijos paprašė pasakyti, kas laukia šios ugdymo institucijos po švietimo reformos, koks bus mokyklos statusas. Kadangi direktorė susirinkime nedalyvavo, niekas iš pavaduotojų į šį klausimą taip ir neatsakė. Pavaduotoja patikino, kad administracija remtų vidurinės mokyklos statusą. Kitos pavaduotojos kalbėjo apie klasių komplektavimą, nes buvo užduotas tėvų klausimas, kodėl iš 5-kių naujai atvykusių į mokyklą mokinių, trys bus priimti, o kitiems buvo atsakyta neigiamai.

Tėvai taip pat kalbėjo, kad nepasitiki direktore, nes ji tyčia neinformuoja tėvų ir mokinių apie mokyklos ateitį, o iš jos elgesio akivaizdu, jog ji nėra suinteresuota išsaugoti mokyklai vidurinės statusą.

Pabrėžiame, kad mūsų vaikai taip pat nesijaučia gerai mokykloje. Tuometiniai septintokai kūrė planus išeiti iš mokyklos. Taip yra todėl, kad direktorė nebrangina besimokančių mokykloje mokinių, nesiekia jų išsaugoti. Neįdomi jai nei tėvų, nei mokinių, nei mokytojų nuomonė. Mokykloje nėra viešumo. Neskaidriai tvarkomi mokyklos finansiniai reikalai. Per visus direktorės darbo metus mes negavome normalios finansinės ataskaitos. Nežinome, kam naudojamos mūsų visų skiriamų 2 proc. lėšos.

Visus šiuos teiginius oficialiai patvirtino ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo departamento sudaryta komisiją, kuri atliko tyrimą „Ryto“ vidurinėje. Buvo konstatuota, kad direktorė R.Rimkuvienė neturi reikiamos kompetencijos eiti jai skirtas pareigas. Taip pat konstatuota, kad Alina Dzervan direktorės pavaduotoja paskirta neteisėtai, nes neturi tam reikiamos kompetencijos.

2010 m. birželio mėn. Vilniaus savivaldybės administracijos Švietimo departamento sudarytos komisijos, tyrusios Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos direktorės Ramunės Rimkuvienės veiklą, pateiktose išvadose direktorei nurodoma, ne „savo darbe vadovautis viešumo, skaidrumo, atvirumo, kolegiškumo, pedagoginės etikos ir kitais demokratijos bei šiuolaikinės vadybos principais“, bet ir iki rugsėjo 1 d. supažindinti tėvus su komisijos ataskaita ir išvadomis bei atleisti neteisėtai paskirtą pavaduotoją Aliną Dzervan. Šie, kaip ir daugelis kitų, komisijos nurodymų direktorės nebuvo įvykdyti.

Iki pat šios dienos direktorė ne tik visiškai ignoravo tiesioginės valdžios nurodymus. Tik visai neseniai tėvams pranešta, kad ateinančiais metais mokykloje gali būti nebeformuojamos 11 klasės. Šių metų lapkričio pabaigoje vykusiame tėvų susirinkime direktorė negalėjo paaiškinti, kodėl apie tai nebuvo pranešta anksčiau. Tėvai teiravosi, kodėl direktorė apie išėjimą iš mokyklos galvojusiems mokiniams sakė, kad bus daroma viskas, kad mokykla liktų dvylikamete. Tėvai turi informaciją ir apie mokytojų iniciatyvas rašyti specialias ugdymo programas, kurios būtų padėjusios išsaugoti mokyklai vidurinės statusą. Tėvų žiniomis, mokyklos direktorė tiesiog blokavo bet kokias iniciatyvas.

Manome, kad išvardytų priežasčių, viešumo vengimu bei destruktyvios vadybos metodais, tiek su mumis, tėvais, tiek su mūsų vaikais, besimokančiais „Ryto“ vidurinėje buvo pasielgta itin nesąžiningai. Todėl Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenės vardu, prašome Jūsų:

1. Iš pareigų atleisti dabartinę mokyklos direktorę Ramunę Rimkuvienę; 2. Iš pareigų atleisti dabartinę mokyklos direktorės pavaduotoją Aliną Dzervan; 3. Nereformuoti mokyklos, skirti pereinamąjį laikotarpį, kurio metu būtų suteikta proga parengti specialias ugdymo programas, jas pristatyti savivaldybės švietimo departamentui bei miesto savivaldybės tarybai; 4. Bendruomenės vardu leisti pateikti siūlymus Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo departamentui dėl Vilniaus mokyklų tinklo pertvarkos; 5. Užtikrinti skaidrų ir demokratišką viešąjį konkursą Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos direktoriaus pareigų užėmimui.

Šis laiškas adresuotas:

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui Lietuvos Respublikos Švietimo ministrui Gintarui Steponavičiui Vilniaus miesto savavaldybės administracijos direktoriui Vytautui Milėnui Vilniaus miesto savavaldybės Švietimo departamento direktoriui Gintarui Alfonsui Petroniui

Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos tėvų vardu Aušra Radžiūnienė

Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos auklėtinių tėvai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt