Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neteisingai apkaltinto taksi vairuotojo istorija

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

2011-05-13 penktadienis. 06:30 val. suskamba mano žadintuvas. Žmona išėjus į darbą kaip paprastai- 05:30 val., tad atsikeliu paruošti savo dukroms pusryčius. Dvi vyresnės eis į mokyklą, o mažoji liks namie. Ką gi, paruošiau pusryčius, išleidau dukras į mokyklą. Tądien likau namie su mažąja, nes ji truputį sirguliavo. Tvarkiausi namus, viriau valgyt. 15:30 val. grįžo dukros iš mokyklos, po visų būrelių. Apie 16:00 val. žmona turėjo grįžti iš darbo. Tačiau ji užtruko iki ~18:30 val.. Paskambinau žmonai ir paprašiau, kad parneštų alaus, kadangi nusprendžiau tą dieną nedirbti. Žmona sutiko ir parnešė tom ko prašiau.

2011-05-13 penktadienis. 06:30 val. suskamba mano žadintuvas. Žmona išėjus į darbą kaip paprastai- 05:30 val., tad atsikeliu paruošti savo dukroms pusryčius. Dvi vyresnės eis į mokyklą, o mažoji liks namie. Ką gi, paruošiau pusryčius, išleidau dukras į mokyklą. Tądien likau namie su mažąja, nes ji truputį sirguliavo. Tvarkiausi namus, viriau valgyt. 15:30 val. grįžo dukros iš mokyklos, po visų būrelių. Apie 16:00 val. žmona turėjo grįžti iš darbo. Tačiau ji užtruko iki ~18:30 val.. Paskambinau žmonai ir paprašiau, kad parneštų alaus, kadangi nusprendžiau tą dieną nedirbti. Žmona sutiko ir parnešė tom ko prašiau.

Grįžus jai pradėjome šnekėtis dėl važiavimo į darbą. Aš žmonai jau buvau sakęs, kad šiandien nedirbsiu ir pridūriau, jog šiandien 13-ta, penktadienis, todėl gali nutikti kokia nors nelaimė kelyje (tikiu kai kuriais prietarais). Žmona ir vyriausioji dukra pritarė. Taigi nevažiavau dirbti. Pasilikau su šeima. Po to kažkur apie 20:00 val. su šeima bežiūrint televiziją į Skype paskambino mūsų šeimos draugai iš Norvegijos. Jie buvo prižadėję surasti man darbą toje šalyje. Pakėliau ragelį ir jie pasakė puikią žinią- jie surado man darbą Norvegijoje. Sužinojau, jog Norvegijoje turiu būtinai būti jau liepos 5 dieną. Jei ne - darbas nuplaukia. Kontraktą turėjau pasirašyti liepos 8-ąją. O tas kitas likusias dienas (liepos 6,7) turėsiu mokytis, kaip dirbti tą darbą. Po kelių dienų užsisakiau išankstinį kelto bilietą liepos 4 dienai. Žmona už jį sumokėjo iš savo atlyginimo.

2011-05-18, trečiadienį, apie 11:00 val. dienos sulaukiau skambučio į mobilųjį telefoną iš dispečerės (taksi firma „Žaibiškas greitis“). Ji paklausė, ar 2011-05-13 naktį nuo klubo „Embassy“ vežiau keleivius. Aš atsakiau, kad ne. Ir paklausiau ar kas nors nutiko. Dispečerė atsakė, kad yra dingę daiktai. Aš jai pasakiau, kad nieko nežinau apie tai. Tuo pokalbis ir pasibaigė. Tą pačią dieną apie 12:30 val. man paskambino iš Dainavos VPK (Vyriausiojo policijos komisariato). Prisistatė kriminalinės policijos tyrėju. Jis paklausė ką veikiu. Aš atsakiau, kad dirbu. Tada jis pasakė, kad dirbčiau toliau ir kad pas jį prisistatyčiau 14:30 val. Aš nesupratau kodėl ir paklausiau kas nutiko. Tyrėjas atsakė, kad turiu žinoti pats. Vis vien nieko nesupratęs pasakiau, jog atvyksiu nurodytu laiku. Atvykau pas tyrėją. Užėjau į kabinetą. Mūsų pokalbis maždaug vyko taip:

Tyrėjas (toliau T.)- Tu jau žinai, ko čia atėjai.

Aš (toliau A.)- Nesupratau, kodėl Jūs mane kvietėte.

T.- Tu neapsimek, kad nežinai.

A.- Aš visai nesuprantu, kas čia vyksta.

T.- Jei nenori nemalonumų, turi grąžinti daiktus.

Tai jau buvo viršūnė. Visai nieko nesupratau ir paklausiau:

A.- Kokius daiktus?

T.- Tu turi grąžinti kompiuterį ir kitus asmeninius daiktus. Duodu tau 2 dienas. Jeigu atneši daiktus, nekelsim baudžiamosios bylos.

Jis liepė daiktus atnešti iki 2011-05-20 penktadienio...

Pokalbis baigėsi. Aš išėjau. Kadangi aš su visu tuo nė kiek nesusijęs, tai ir nėjau nei ketvirtadienį, nei penktadienį, nes man nebuvo ko ten eit. 2011-05-20 ryte tyrėjas man paskambino ir pasakė, kad turiu pasirodyti apie 13:00 val. dienos. Aš pasakiau, kad atvažiuosiu. Atvažiavau kaip ir buvo sutarta- apie 13:00 val. Užėjau į kabinetą.

T.- Tikriausiai atnešei daiktus?

A.- Aš čia visai ne prie ko, nes 2011-05-13 nedirbau visai. Išvažiavau dirbti tik 2011-05-14 apie 11:00.

T.- Neapsimetinėk.

A.- Jūs paklauskit centro dispečerės arba valdžios apie mane, ar aš dirbau tą dieną, bei naktį. Nes viskas yra žymima. Kiekvieno vairuotojo darbo pradžia ir pabaiga.

T.- Man tai nesvarbu.

Tada tyrėjas mane nufotografavo ir tada jis man davė kitą terminą grąžinti daiktams, kuriuos kaip vėliau sužinojau, neva aš juos esu pavogęs. Terminas grąžinimui buvo iki 2011-05-23 pirmadienio, 13:00 val.

2011-05-23 po 13:00 val. sulaukiau dar vieno skambučio nuo tyrėjo. Jis paklausė, kodėl aš neatvykau pas jį su daiktais. Pasakiau, kad jis privalo man atsiųsti šaukimą, o ne skambinti telefonu ir kviesti, nes tai yra neteisėta. Tada jis pasakė, kad jeigu aš neatvyksiu jis mane pasodins arba uždarys. Aš atsakiau, gerai, bet prašau pirmiau atsiųsti šaukimą į komisariatą, tik tada aš prisistatysiu. Tyrėjas pareiškė, jei negrąžinsiu daiktų, tai nukentėsiu aš, mano šeima ir vaikai. Nesupratau nieko. Pokalbis baigėsi.

Maždaug po 2-3 savaičių į darbovietę gavau šaukimą į Dainavos komisariatą. Dispečerės paklausiau, kodėl negavau šaukimo į savo namų pašto dėžutę. Ji atsakė, kad tyrėjas sakė, jog jis siuntė man į namus, tačiau aš jo negavau.

Nurodytą atvykti dieną aš atvykau laiku. Nuėjus prie tyrėjo kabineto sužinojau, kad jo dabar nėra. Tada aš nuėjau pas vyriausiąjį kriminalinės policijos viršininką. Aš jam išdėsčiau visą šią istoriją. Tada jis pasakė, jog jis tiki, bet aš turiu palaukti koridoriuje, kol atvyks tyrėjas. Taigi, aš laukiau. Mačiau kaip atvažiavo tyrėjas ir nuėjo pas vyriausiąjį kriminalinės policijos viršininką. Po kiek laiko tyrėjas išėjo ir pasikvietė mane į savo kabinetą. Tyrėjas vėl siūlė grąžinti daiktus, kad nekeltų man baudžiamosios bylos. Tada aš jam vėl pradėjau aiškinti, kad aš esu nekaltas ir tą parą nedirbau. Jis pasakė, kad eitumėm į pirmą aukštą. Kai ten nuėjom, jis liepė laukti. Sakė, kad mane pasikvies kita tyrėja. Aš laukiau. Po kurio laiko mane pasikvietė minėtoji kita tyrėja.

Vėl buvau apklausinėjamas.

2011 metų rugsėjo pradžioje buvau pakviestas į akistatą su nukentėjusiu žurnalistu. Vyko atpažinimas. Aš buvau vienintelis kabinete (o atpažinimo metu turi būti mažiausiai trys žmonės, iš kurių turi atpažinti vieną, tačiau taip nebuvo). Keista. Tyrėja man pasakė, kad geriau jau pasakyčiau, jog pavogiau tuos daiktus, nes tada išvengčiau kalėjimo.

Kiek man teko domėtis šiuo atveju ieškant tiesos, sužinojau, kad nukentėjęs žurnalistas tą 2011-05-13 naktį buvo ganėtinai apsvaigęs nuo alkoholinių gėrimų. Todėl jis sakė, kad nepamena kaip atrodo vairuotojas, kokia taksi firma važiavo, koks buvo automobilis (žinojo tik tai, kad automobilis buvo minivenas). Iš patikimų šaltinių sužinojau, kad žurnalistas vaikščiojo po taksi firmas bandydamas pats prisiminti, kaip vairuotojas atrodė. Jis minėjo, kad jį vežusio vairuotojo veidas buvo labai panašus į čečėno.

Girdėjau (nežinau ar tai tikrai tiesa), kad žurnalistas davė kažkokią sumą pinigų vienam mano buvusiam bendradarbiui, kad jis liudytų prieš mane.

Aš esu nekaltas, tikrai nepadariau šio nusikaltimo, ieškau teisybės. Tad ir viešinu šią istoriją.

Lietuvos piliečiai, ar palaikysite mane?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Istorija
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt