Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norėdami išsaugoti miesto senamiestį klaipėdiečiai ėmėsi piketuoti (video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį vykusiame pikete prie Klaipėdos miesto administracinio teismo, kuriame buvo pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Seimo narys Naglis Puteikis kaltinamas piktnaudžiavimu ir teismo sprendimo nevykdymu, visuomenė išreiškė nepasitikėjimą Lietuvos teismais ir visa teisėsauga.

Ketvirtadienį vykusiame pikete prie Klaipėdos miesto administracinio teismo, kuriame buvo  pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Seimo narys Naglis Puteikis kaltinamas piktnaudžiavimu ir teismo sprendimo nevykdymu, visuomenė išreiškė nepasitikėjimą Lietuvos teismais ir visa teisėsauga.

Naglis Puteikis atsisakė vykdyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį, kuria Naglio Puteikio tuomet vadovaujamas Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinys buvo įpareigotas suderinti žemės sklypo  Klaipėdoje, Herkaus Manto g. 11, detalųjį planą. Nesutikęs derinti verslininkų pateiktą detalųjį žemės sklypo planą tuometinis Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis atsidūrė teisme. 2011-12-01 dieną teismo posėdis vyko atviromis durimis, tad stebėti tesmo procesą buvo sudarytos sąlygos netgi liudytojams ir atvykusiems stebėtojams.

Klaipėdiečiai ir kiti Lietuvos žmonės yra pasipiktinę numatytomis šešių stiklo bokštų statybomis vietoje buvusio kino teatro „Vaiva". Jei čia išdygtų šeši gelžbetoniniai „stikloidai", kurie būtų tris kartus aukštesni nei pagarsėjęs Laisvės al. 90 Kaune esantis stiklainis, tai visiškai subjaurotų Klaipėdos miesto centrą. Iki karo čia stovėjo gražūs pastatai.

Piketuotojai nori atkreipti visuomenės ir visų miesto valdžios įstaigų dėmesį į problemą: turčiai, siekdami nežaboto pelno, nekreipia dėmesio į istorinį Klaipėdos miesto užstatymą, o prokuratūra ir STT negina viešo intereso. Priešingai, minėtos įstaigos labai operatyviai susidoroja su principingu tuo metu Klaipėdos paminklosaugos departamento vadovp pareigas ėjusiu Nagliu Puteikiu, kuris, gindamas viešą interesą, siekė, kad Klaipėdos senamiestis atrodytų kaip Gdansko senamiestis, kuriame nėra nei vieno stikloido.

Piketuotojai yra ryžtingai pasiryžę  piketuoti ne vieną dieną, o tiek laiko, kiek reikės, kad valdžios dėmesys į šią skaudžią Klaipėdai problemą būtų atkreiptas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt