Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo darbo skelbimų link viešų gyvenimo aprašymų

Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos darbo rinka dėl esamos ekonominės situacijos išgyvena žiauraus sąstingio laikus, apie kuriuos visuomenė informuojama kasdien didėjančiu bedarbių skaičiumi. Pavarčius...

Lietuvos darbo rinka dėl esamos ekonominės situacijos išgyvena žiauraus sąstingio laikus, apie kuriuos visuomenė informuojama kasdien didėjančiu bedarbių skaičiumi. Pavarčius spaudą ar užsukus į Darbo Biržą susidaro vaizdas, kad pusė Lietuvos gyventojų nedirba ir karščiausias vasaros dienas leidžia ant tarybinių kareivių uniformų kvapą menančių kėdžių.

Konkurencija darbo rinkoje akivaizdžiai žvėriška, nes norinčių ir galinčių dirbti yra šimtus kartų daugiau nei laisvų darbo vietų ir tai puikiai įrodo darbo skelbimų portalų atsinaujinimo tempai bei skelbimų peržiūrų skaičiai. Tie patys skaičiai skelbia ir apie tai, kad žmonės vis dar renkasi tradicinius darbo paieškos būdus, kurių efektyvumas abejonių kelia beveik visiems darbo paieškos rinkos dalyviams.

Efektyvumas neginčijamai kritęs kartu su visais svarbiausiais ekonominiais rodikliais ir to priežastys yra visiškai akivaizdžios, nes apsilankę didžiųjų darbuotojų atrankas organizuojančių įmonių internetinėse svetainėse randame tą patį, ką ir prieš metus ar dvejus. Pavartę darbo skelbimų portalų patarimų skiltis ar pasiskaitę nepakitusias darbo skelbimų formuluotes esam priversti paklausti savęs: kur pablogėjusios ekonomikos situacijos įtakotos korekcijos? Kur šiandieną atspindintis ir greitą bei efektyvų kelią į profesinius įgūdžius ir asmeninius tikslus atitinkantį darbą nušviečiantis patariamasis žodis? Nėra patarimų. Nėra, matyt, ir noro, kad įsidarbinimo procesas vyktų efektyviau, darbdaviai sugaištų mažiau laiko ir galiausiai visų džiaugsmui atsirastų bent kelios laisvos Darbo Biržos laukiamojo kėdės.

Kai kam tokia situacija atrodo visiškai normali, kitiems ji kelia pasipiktinimą, o treti, tokie, kaip mistinis Svajonių Treneris (http://svajoniutreneris.blogspot.com), tiesiog spjauna į, neva, patikimą ir ne vieno darbuotojo ar darbdavio troškimus išpildžiusią pagalbos ranką. Spjauna su pasiryžimu negaišti laiko darbo skelbimų svetainėse ir savo įgūdžių bei kūrybiškumo pagalba viešai pranešti apie save ir savo norą dirbti.

Informacija apie Svajonių Trenerį internetinėje erdvėje pasklido praėjusią savaitę, kai vienoje populiariausių lietuviškų rinkodaros ir marketingo žiniaraščių svetainėje pasirodė intriguojanti reklaminė užsklanda su tekstu „Auginate šlamančią svajonę? Reikia asmeninio trenerio? Susipažinkim“. Paspaudę užsklandą žiniaraščio skaitytojai automatiškai nukreipiami į mini svetainę, kurios turinys nesunkiai paaiškina reklamos tekstą. Jos autorius lengvu, tačiau kūrybiškai sudėliotu tekstu pristato save kaip Svajonių Trenerį, o kitaip tariant darbo ieškantį patyrusį rinkodaros specialistą. Autoriaus vardas svetainėje neminimas, tačiau įžvalgesni skaitytojai raktinių žodžių ir Google paieškos pagalba turėtų nesunkiai jį išsiaiškinti.

Svetainės ir viso šio projekto autoriaus sprendimas žavi idealiu kūrybiškumo ir paprastumo balansu. Reklamos sklaidos kanalo parinkimas, unikalus tekstas ir techniniai mini svetainės sprendimai, pagrindžiantys jos tekstą, parodo žmogaus universalumą ir gebėjimą pritaikyti savo įgūdžius. Ne mažiau svarbu ir tai, kad žmogus tikėjimo vedamas ryžosi investuoti į savo sėkmę - grubiais skaičiavimais projekto įgyvendinimui buvo išleista virš šimto litų. Suma nedidelė, bet žvelgiant rinkodaros specialisto akimis panaudota gan efektvyiai. Akivaizdu, kad toks sprendimas neliks darbdavių nepastebėtas, paskatins žmones neapsiriboti vien merdinčiais darbo skelbimų portalais, ieškoti įdomesnių sprendimu, o gal net inicijuos mažytį perversmą Lietuvos darbo paieškos rinkoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt