Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 15d. 09:10

NUOMONĖ. Ar sugebėsite panirti į vandens telkinį savo mintyse?.. (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Artėjant dar vienam vasariškai karštam savaitgaliui norėtųsi susimąstyti apie skaidresnį vandens telkinį ir ieškoti pavėsio, kad atsipalaiduotų ne tik kūnas, bet ir protas.

Artėjant dar vienam vasariškai karštam savaitgaliui norėtųsi susimąstyti apie skaidresnį vandens telkinį ir ieškoti pavėsio, kad atsipalaiduotų ne tik kūnas, bet ir protas. O kaip tik šį savaitgalį vienas neįprastų atsipalaidavimo būdų, kuris turėtų praskaidrinti mintis, padėtų pabėgti nuo akinančios saulės spindulių, ir teigtų neįprastą, šiuolaikišką meno supratimą - yra laisvas laikas šiuolaikinėje meno parodoje, kuri vyksta antra kartą Vilniuje.

Šios parodos tikslas – parodyti plačią ir reprezentatyvią šiuolaikinio meno galerijų panoramą, pristatyti geriausius menininkus ir jų darbus, išlaikant aukštą meno kokybę. Paroda rengiama antrą kartą, tai rodo, kad vienintelė meno mugė Baltijos šalyse yra reikalinga, tam, kad kiekvienas savaip sugebėtume interpretuoti vieną ar kitą meno kūrinį, bei perspektyviau ir pozityviau žvelgtume i meno žmones, nes kiekvienas iš mūsų vienaip ar kitaip esame savaip meniški.

Kas yra menas? Ar galima suprasti šiuolaikinį meną? Ar menas išlieka svarbi lietuvių kultūros dalis? O kas kiekvienam iš mūsų išduoda, jog būtent tai yra meno kūrinys?

Menas gali būti suprantamas taip... Tai kūrybinis tikrovės atspindėjimas vaizdais. Tai mokėjimas dailiai, nepriekaištingai, gerai ką daryti, meistriškumas. Tai užminimas, mįslė. Tai atmintis.

Pati populiariausia prasmė, jog menas - tai žmogaus kūrybinės veiklos estetinė (grožinė-jutiminė) išraiška.

Ką turėtų teigti kiekvienam iš mūsų apsilankymas meno parodoje? O gal verčiau rinktis lengvą šuolį nuo tilto į drumzliną vandenį, galbūt tai irgi savotiškas šiuolaikinis menas.

Meno teikiamos funkcijos...

Viena populiariausių funkcijų – pramoginė. Tai lyg savotiškas žaidimas, matydamas ir stebėdamas meno kūrinį žmogus tarsi nutolsta nuo realaus gyvenimo, pajunta dvasios pilnatvę.

Antroji - techninė. Tai savotiška dvasios technika. Ji juntama tuomet, kaip pamačius visus meno kūrinius, galime išsirinkti sau labiausiai patinkančius spalvinius piešinius ar tam tikras konstrukcijas.

Trečioji - idealizacijos. Dažnai paveiksluose matome vaizdinį, kuris atspindi teigiamą gyvenimišką pavyzdį. Lyg vartydamas, gražia pasakų knygą, jautiesi teigiamų heorjumi, pakliuvęs į meno galeriją.

Ketvirtoji gyvenimo intensyvumo funkcija. Žmogus suvokdamas meno kūrinius, stipriau jaučia ir labiau suvokia plačią tikrovę, lyg paniręs į vandenį jaučia begalines platybes ir laisvumo pojūtį.

Taigi, kaip atpažinti šiuolaikinį meną?

Šiuolaikinis menas neturi sąsajų su istorine meno tradicija ir autoritetais. Šis menas neatsigręžia į praeitį ir vyraujančias tradicijas, tai kūryba „čia ir dabar“. Išreiškiamas jausmas, akimirka, tam tikras momentas, nuotaika.Tai menas, kuris leidžia atsigręžti į patį save ir daugiau pažinti, bei išreikšti taip, kaip atrodo tuo metu geriausia....

Šiuolaikintis menas – tai griovimo menas, siekiantis atrasti, patirti, išreikšti naujai, nematytai, stebinančiai.

Taigi, turint kelias geras idėjas, ar bent įdomų gabalą metalo, plastmasės ar medžio galime sukurti savitą šiuolaikišką meno kūrinį. Tik nedidelė problema, kad vienam tai pasirodys šedevras o kitam visiška banalybė.

Linkėčiau nueiti į meno parodą, vien todėl, kad ta siaurutė gyja, tarp banalybės ir šedevrų dar labiau nesusiaurėtų, ir bent pabandytume atrasti savąjį meno kūrinį bei pasimėgauti kitokiu menišku savaitgaliu, o galbūt ir namų sieną papuošti vienu iš autentiškiausių kūrinių.

Parengė: Agnė Straigytė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt