Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 29d. 10:02

NUOMONĖ. Ar verta persukinėti laikrodžius

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Ne paslaptis, kad paskutinį spalio sekmadienį įžengsime į žiemos laiką. Kaip jis beprotiškai skuba! Vos spėji priprasti prie vasaros laiko ir štai, kad nori - pratinkis prie žiemos.

Ne paslaptis, kad paskutinį spalio sekmadienį įžengsime į žiemos laiką. Kaip jis beprotiškai skuba! Vos spėji priprasti prie vasaros laiko ir štai, kad nori - pratinkis prie žiemos. Kas čia tokio? Gali iškilti klausimas. Argi sunku pasukti laikrodžio rodyklę pirmyn arba atsukti ją atgal? Tačiau savo organizmui taip lengvai neįsakysime priprasti prie naujo laiko. Ką apie tokius pokyčius mąsto apklaustieji?

„Man tai atrodo beprasmiška, bet gyventi netrukdo. Atsuksime valandą atgal - greitai sutems, pasuksime pirmyn - diena taps ilgesnė. Pirmą savaitę būna sunku prisitaikyti prie naujo laiko, bet vėliau prie to pripranti." - kalbėjo abiturientė. Mokykloje dirbanti moteris sakė: „Manau, kad laikrodžio rodyklių persukinėjimai labiausiai kenkia mokyklinio amžiaus vaikams. Kiek mažiau - suaugusiems. Juk vaikai sunkiau prie visko prisitaiko..."

Studentų nuomonės išsiskyrė

„Manau, kad laikrodžio rodyklių sukinėjimas yra visai nebūtinas. Tai - neigiamai veikiantis dalykas, nes žmogaus organizmas pripranta prie vasaros laiko. Atsukus valandą atgal, bus sunku prie to priprasti." - teigė pirmo kurso studentė Aušra.

„Manau, kad laiko keisti nereikėtų. Žinoma, valdžia sako, kad tai padeda taupyti, tačiau skaičiau, jog tai kenkia žmogaus biologiniam laikrodžiui. Juk visa tai suteikia tik papildomą stresą, kurio ir taip netrūksta studento - pirmakursio - gyvenime. Mano nuomone, tai yra nesąmonė." - su merginos pritarė ir studentas Romas.

Tačiau vyresnių kursų studentai kalba kitaip. Anot jų, laikrodžio rodykles persukti reikia: „Ryte galėsime ilgiau pamiegoti, taupysime elektrą. Kai rytas šviesesnis - linksmiau keltis. Vairuojant ryte geriau matysime kelią."

Remiantis šiais atsakymais, matome, kad požiūrių esti įvairių. Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę apie tam tikrus dalykus. Būtų sunku prisitaikyti prie kiekvieno norų. Kadangi šie pokyčiai - dar vienas taupymo būdas, turėsime mokytis gyventi žiemos rimtu.

Ar dar ilgai?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt