Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2011 06 14

NUOMONĖ. Greičio neviršijimas: už tai reiktų bausti?

Ikrauk.lt skaitytojas Aurimas Stulpinas yra pasipiktinęs Lietuvos automobilių vairuotojais. Ar kas nors dar važinėja pagal taisykles? Ar kas nors dar neviršija numatyto greičio? Kaip reiktų bausti pažeidėjus?
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Važinėjant į darbą ir po miestą, kasdien po 30-50 km Vilniuje, negali nepasijausti „vėpla", „lebeda" ar tiesiog „mėme", jei važiuosi maksimaliai leidžiamu greičiu, ar, neduok Dieve, ir truputį mažesniu. Būtinai aplenks be posūkio signalo, pažers iš duslintuvo juodų dūmų kamuolį, dažnai ir papypins nurūkdami kaip vėjas. Sąžinigai dirbantis ir uždirbantis žmogus, dar ir išsilavinęs truputį, su tokiomis degalų kainomis stengiasi vairuoti ekonomiškai, nedaryti staigių judesių, važiuoti aukštesne pavara. Bet tikriausiai esi visiškas kvailys, jei nevažiuoji iš Vilniaus į Gudiją užsipilti dvigubai pigiau, ar bent nežinai kur tokį pilstuką smagiai garažiukuose pardavinėja. Kitaip tariant, bet kuriuo atveju, esi kvailas per visą pilvą. O greičio matuokliai iki +20 km/h viršijimo nematuoja, tai, po velnių, kam mokėti mažiau?!

Kaži, ką pasakytų susisiekimo ministras apie tokią greičio matuoklių politiką: nėra pinigų serveriui? Nespėja rankiniu būdu apdoroti „milijonų" pažeidėjų? viršijimas iki 20km/h yra normalu? Jei baudos už greičio viršijimą iki 20 km/h yra juokas, ir jų valstybės biudžetui nereikia, tai siūlau bausti tuos, kurie nesilaiko šios naujos „normos". Pagal logiką išeitų, kad tie, kurie yra sąžiningi arba taupo, turi užsislėpę daugiau pinigų nei ereliai, ir galėtų paremti kiaurą valstybės iždą bei palopyti Lietuvos kelius. Absurdas. Sukūriau peticiją, kurioje siūlau pakeisti LR ATPK 124 straipsnį dėl greičio viršijimo iki 10 km/h: vietoj neriboto įspėjimų skaičiaus – trys įspėjimai, o kiekvienas kitas – po 20 Lt. Ir kad greičio matuokliai registruotų visus viršijimus +5 km/h, ir būtų sukurta duomenų bazė, kuri nesunkiai suskaičiuoja iki 3. O 10+ km/h viršijimas irgi turi būti įdėmiai stebimas, tik čia jau nereikia keisti įstatymo, užtenka dirbti tai, kas priklauso.

Broliai kurmiai, paskaičiuokim. Jei 140 greičio matuoklių per parą mato apie 1 mln. automobilių (aš asmeniškai kasdien pravažiuoju bent pro 10), ir 95 iš 100 viršija greitį, tai turim 950.000 pažeidėjų per parą. Po 3 parų (trys nemokami įspėjimai), kasdien į baudų skyrių ateis 950.000 x 20Lt kvietimų, o juos sėkmingai suadministravus, kiek gaunasi metinių pajamų į biudžetą? Truputį daugiau nei 5 milijardai litų?.. Oho, kaip įdomu.

Jei policijai sudaro sunkumų į serverį kasdien pakrauti po 1 TB nuotraukų, tai IT specialistai mielai pagelbės. O pranešimų pažeidėjams tikrai kasdien siuntinėti nereikia, galima tai daryti apjungus visus mėnesio pažeidimus į vieną – sutaupytos pašto išlaidos irgi yra svarbu.

Taigi, jei valstybei nereikia pinigų, tai ir toliau nerinkite baudų už greičio viršijimą. O juk bauda yra pinigas, nesvarbu ar legalus, ar šešėlinis. Bauskite tuos, kurie laikosi kelių eismo taisyklių. Kito pasiūlymo neturiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius