TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuomonė: Kam skirti nemokami masiniai renginiai?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šio straipsnelio įkvėpimo šaltinis – Kaune vykusi eglutės įžiebimo šventė, privertusi susimąstyti, kam skirtos tokios šventės...

Šio straipsnelio įkvėpimo šaltinis – Kaune vykęs eglutės įžiebimas.

Išėjus iš požeminės perėjos Senamiesčio link, pasitinka gražus užrašas – „Senamiesčio pasaka“, tačiau tai, ką teko matyti, toli gražu nepriminė pasakos. Prie nedidelės parduotuvėlės jau stovėjo pora policininkų, o šalia jų – grupelė nepilnamečių. Matyt, jie savaip švenčia.

Pasiekus Kauno arkikatedrą lyg džiunglėse teko kovoti už tai, kad nebūtum sumindžiotas. Tie, kurie būti renginyje nebenorėjo, nevaržydami jėgos, stumdė į šalis kitus, „gražių“ žodžių taip pat negailėjo.

Šventė buvo graži, bet aplink besišlaistantys neblaivūs jaunuoliai tą grožį itin gadino. Kai renginys pasibaigė, jie įsidrąsino dar labiau. Tarsi karaliams jokios taisyklės nebegaliojo –jie vaikščiojo degant raudonam šviesoforo signalui, į vairuotojų signalus nekreipė nė menkiausio dėmesio. O juk jiems, viso labo, vos 14-17 metų.

Kuo toliau – tuo „smagiau“. Į autobusą įlipo mergina iš Indijos. Ji tyliai stovėjo, kol jos neužkalbino neblaivios panelės, kurios, esu tikra, teisės vartoti alkoholį neturi. Jos pradėjo klausinėti indės, iš kur ši atvykusi, ką čia veikia. Netaisyklinga anglų kalba, pašiepdamos „Erasmus“ programos dalyvę (ji joms tai pasakė), pradėjo kalbėtis apie indus ir turkus, kokie jie blogi žmonės. Lietuvoje besimokanti indė atrodė pasimetusi, nuėjo tolėliau nuo grupelės.

Tad kam skirtos tokios šventės? Ar gerai praleisti laiką ir pasidžiaugti tuo, kad gyventojams pradžiuginti įvairiais šou skiriamos nemažos lėšos, ar atskleisti, kokioje nekultūringoje, tolerancija nepasižyminčioje visuomenėje gyvename?

Suprantama, jog organizatoriai renginio svečių, kiekvieno asmeniškai, prižiūrėti negali, bet ar nebūtų galima paskirti bent po vieną policininką kiekvienoje, kelių kilometrų spinduliu esančioje stotelėje? Tai tikrai priverstų įsisiautėjusius nurimti. O tolerancijai ugdyti reiktų skelbti konkursus, skaityti paskaitas, nes panašu, kad didžioji jaunimo dalis, net nežino, ką tas žodis reiškia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt