Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 27d. 16:26

Nuomonė. Kodėl policija pasiduoda pažeidėjų vilionėms nusikalsti?

Valstybė jau eilę metų nesusitvarko su didele policijos korupcija. Kyla klausimas, kaip jos atsikratyti, arba bent truputį ją sumažinti? Ir kur slypi to priežastys?

Valstybė jau daug metų nesusitvarko su didele policijos korupcija. Kyla klausimas, kaip jos atsikratyti, arba bent truputį ją sumažinti? Ir kur slypi to priežastys?

Didinant baudas, kyšių niekada nesumažės, netgi priešingai,  jų gerokai padaugės. Norint išvengti griežtos bausmės visada kyla noras „iš balos išlipti sausam arba tik sušlapus kojas“. Geriau atsiskaityti vietoje ir sumokėti perpus mažiau, negu gauti pažeidimo vertą baudą. Kodėl pareigūnai retai atsisako padėti paimdami „dovaną“ iš pažeidėjo? Mano manymu, didžiausia to įtaka – juokingas tautos sargų atlyginimas – 800 litų per mėnesį. Ką su jais veikti? Turbūt policininkas nusižengdamas pagalvoja apie namuose laukiančią šeimą ir ant televizoriaus padėtą komunalinių paslaugų sąskaitą, kuri turbūt panaši  jo gaunamam mėnesiniam atlyginimui. Tai kodėl „nepasidarius“ pinigų kitokiu būdu, kai juos įbruka į kišenę ir dėkoja, kad sutinki paimti?

Kita problema slypi kur kas giliau. Tai prasideda nuo tėvynei norinčių tarnauti jaunuolių, kurie pasirenka stoti į Mykolo Romerio universiteto viešojo saugumo fakultetą. Norint tarnauti savo šaliai tu turi kas metus susimokėti po 4000 litų. Gana didelė suma? Tai dar niekis, nes vos paskelbus apie aukštojo mokslo reformą, ši suma buvo šoktelėjusi iki 11 tūkst. litų per metus. Tokios beprotiškos sumos už norą daryti gera Lietuvai atbaidė visus ir teko gerokai ją sumažinti. Kadangi turiu ne vieną MRU studijuojantį draugą, žinau apie šioje angelų sargų kalvėje esamą situaciją.

Taigi, problema yra tokia, kad ten stoja žmonės, norintys gauti užtikrintą darbą (kad ir už 800 litų per mėnesį), žinant, kad pinigai vėliau ateis kitu, lengvesniu būdu. Dar stoja jaunuoliai, kuriems mokslai ne itin sekėsi  ir dorovingumu jie nepasižymėjo. Permetus akimis ten studijuojančių jaunuolių pažymių vidurkius susidarė įspūdis, kad niekam nė motais, kokį atsakingą darbą jiems teks dirbti vos baigus studijas.

Neverta kelti ir taip jau gana nemenkų baudų, o didelės policijos korupcijos priežasčių reiktų ieškoti kur kas giliau – tiek pareigūnų parengime, tiek Lietuvos visuomenės pasąmonėje. Todėl tokie neapgalvoti seimūnų svaičiojimai, kad policijos korupcija išgaruos tada, kai eilinis vairuotojas bijos išvažiuoti į gatvę, dėl pernelyg didelių baudų už kelių eismo pažeidimus yra mažų mažiausiai juokingi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt