Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NUOMONĖ. Lėktuvai, kylantys į negyvenamą salą, pavadinimu Lietuva

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžioji Britanija, Norvegija, Švedija, Vokietija, JAV ir... Lietuva. Ištarus kiekvienos šalies pavadinim visiem kyla skirtingos mintys ir emocijos: vieniems – nostalgija, kitiems širdį užplūsta šiluma.

Didžioji Britanija, Norvegija, Švedija, Vokietija, JAV ir... Lietuva. Ištarus kiekvienos šalies pavadinim visiem kyla skirtingos mintys ir emocijos: vieniems – nostalgija, kitiems širdį užplūsta šiluma.

Taigi, kol Lietuvos valdžia užsiėmusi Lietuvos gyventojų skaičiavimu ir surašymu, kiti spartina žingsnius link Vokietijos ir Anglijos išvykstančių autobusų bei lėktuvų tam, kad susikurtų savus namus.

Vis dažniau kylanti nostalgija kelia mintis, kurios kaip spygliukai bado vidų, ištarus žodį „namai“. Ir nors dažnai tenka pripažinti, kad namai – pragarai, be namų negerai, vis dėl to tai nesulaiko masinės emigracijos. O juk turėtų pasilikti...

Namai tai saugiausia ir asmeniškiausia erdvė, bet ar šiandien galime pasigirti savais namais, gražiais namais ar šiltais namais? Kodėl gimti namai ir tėvynės ilgesys, neverčia grįžti ar tiesiog būti patriotu?

Realybė yra visiškai kitokia, namų apibūdinimas kaip iš pasakos – juk tai labai laikina ir miglota, kuo toliau tuo daugiau paskolų, kaip kabančių voratinklių, kuriais apvyniotos mūsų galvos, kad galėtume turėti kažką savo... Kiti kaip tie gandrai, vis besikraustantys į kitą nuomojamą būstą, bet ar tokius būstus galime vadinti savo namais? O galbūt namai yra tai, telpantys keliose kartono dėžėse, ar viename iš didesnių lagaminų?

Juk šioje gražioje šalyje lieka tik tie, kuriuos kažkas laiko, galbūt nebaigtos studijos, ar baimė palikti artimą ar vis didėjanti nežinomybė, nes nežinai kas slypi anapus durų. Juk emigracija, tai gyvenimas ant didžiulio lagamino ir gyvenimas lagamine, bet kita vertus, Lietuvoje tas lagaminas gali būti ne toks pilnas...

Taigi beskaičiuojant milijonus pirmasis trejetas išlieka, bet nuliai subyra taip, kaip ir valstybių sienos: deja, sienų nebelieka, kaip ir pasiliekančių savoje gimtinėje.

Tėvynės sąvoka – kaip subliuškusi padanga, visai nekelianti didelių emocijų: tik mažyčiai, stiproki jausmai, išgyvenimai, prisiminimai, tarsi titrai ekrane kartkartėm keliantys nostalgiją.

Kita vertus, kai turi daug namų, tuomet nerandi sielos ramybės, nes iš tiesų tikrojo savo kampo gal ir nėra. O juk sakoma, kad gyvenimas tai tik akimirka, tarp praeities ir dabarties. Metę žvilgsnį tik į ateitį, gyvensime lyg pakeleiviai, o kur liko namai, šiluma, jaukumas, tikras skambantis juokas, nejaugi vis tai pakilo su tais lėktuvais svetur...

Lietuvoje daromi sprendimai verčia kilti juos dažniau. Ir vertėtų susimąstyti priimant sprendimus, nes greit atvyksime iš už Atlanto aplankyti mažos, bet įspūdingos salos, kuri vadinasi Lietuva!

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Parengė: Agnė Straigytė

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt