Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NUOMONĖ. Svarbu, kokioje mokykloje mokosi mano vaikas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai mokymo įstaigos skaičiuoja reitingus, kiek abiturientų puikiai išlaikė egzaminus, įstojo į aukštąsias mokyklas, tėvams pirmiausia rūpi aplinka, kurioje jie palieka savo vaiką kartais daugiau nei pusei dienos.

Marytė Gustainienė

Kai mokymo įstaigos skaičiuoja reitingus, kiek abiturientų puikiai išlaikė egzaminus, įstojo į aukštąsias mokyklas, tėvams pirmiausia rūpi aplinka, kurioje jie palieka savo vaiką kartais daugiau nei pusei dienos. Kai savo dukrytę ruošiau į pirmąją klasę, ne vieną ilgą vakarą sugaišau prie interneto, nes skaičiau tėvelių pasisakymus apie pradines mokyklas, dėstančius mokytojus, jų santykius su mokiniais, kalbėjausi su savo draugėmis, kur jos leidžia mokytis savo vaikus. Supratau, kad labai nelengva priimti tinkamą sprendimą, juo labiau, kad išsikėliau kriterijų – mokytojai pirmiausia turėtų būti kompetentingi ir puikūs specialistai. Pravėrėme Kauno apskrities Juozo Naujalio muzikos mokyklos duris...

Neapsirikome. Tiek pati mokyklos aplinka yra jauki, tiek malonūs darbuotojai. Net ir tos budinčios moterys, kurios visuomet pasitinka maloniai šypsodamosios ir išlydi, linkėdamos geros dienos. Jos, atrodo, pažįsta kiekvieną vaiką, nemoka pykti, o gal ir visiškai nepyksta.

Per trejus metus pažinau keletą mokytojų: Ramunę Jarocką (ją klasės mokiniai vadina geriausia pasaulyje mokytoja), Zitą Mišeikienę, Violetą Valienę, Vitą Paleckienę, Birutę Rimkūnienę ir daugelį kitų. Šiandien dar negalėčiau parašyti nė vieno minuso šiai mokyklai, tai yra tiesiog išskirtinė: ir ne vien dėl saugios ir malonios aplinkos, bet ir dėl labai gražių iniciatyvų, kūrybiškumo, meilės menui. Ir visada dėmesio centre – vaikas.

Geriausiai pažįstu mokytojas, kurios dėsto mano dukrytei, todėl ir noriu papasakoti besiblaškantiems tėveliams, kur vesti savo pirmokus sūnus ir dukras, apie jų kūrybišką ugdymą. Mokytoja Ramunė Jarocka net per vasaros atostogas neleidžia ilsėtis savo mintims, ji būtinai tėvelius kiekvieną rugsėjį nudžiugina nauju scenarijumi, projektu, moderniomis idėjomis. Tai yra gražu, nauja, sveikintina. Pavyzdžiui, jos projektas ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj“ jau vykdomas dešimt metų, ,,Kalėdų saldainiai“ – daugiau kaip penkerius metus. Tai yra ir mokytojos išleista knygelė vaikams, recenzuota Norvegijos E. Grigo muzikos akademijos, pareikšta padėka Popiežiaus Benedikto XVI už Marijos radijui organizuotas labdaras, kalėdinius renginius, paaukotas knygeles vaikams. Apie trejus metus vykdomas projektas ,,Apkabinsim rankutėm pasaulį“. Tie projektai vykdomi Kauno miesto vaikų darželiuose, senelių ir vaikų globos namuose, pačioje mokykloje ne kartą džiuginti mokinių tėveliai ir visa bendruomenė. Melodijų autorė – Vita Paleckienė, atidavusi ir muzikai, ir vaikams didžiąją savo širdies dalį.

Mokytojos Ramunės Jarockos eiliuota pasaka ,,Pagaukim muzikos paukštę“ yra išradingas muzikos instrumentų pristatymas mokiniams, tėveliams. Tai ir styginiai, ir klavišiniai, ir pučiamieji instrumentai, kurie į vaikų pasaulį ateina labai iš lėto. Pirmiausia jie pajunta poezijos žodžio skambesį, o paskui jau kuria tam žodžiui melodiją. Tokio principo ir laikomasi šiame tekste: žingsnis po žingsnio vaikai įvedami į muzikos instrumentų pasaulį ir tarsi užburiami pačia muzika. Ten, kur skamba violončelės, dūdelės, smuiko ar gitaros garsai, kur vaiko pirštai liečia fortepijono klavišus, ten liejasi natos, rangosi melodija – ten vaikai auga jautrūs grožiui ir gėriui, jų širdys moka mylėti ir šaukiasi meilės. Tai yra stebuklas – tai grožio orkestras.

Visos Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokytojos dalyvauja projekte ,,Išbandyk mokyklos suolą“ – jos veda pamokas darželio auklėtiniams savosiose klasėse. Dailės mokytojos paruošia stulbinančias parodas Mokytojo dienai, Užgavėnių šventei ir kt.

Daug gražių rezultatų pasiekę ir mokiniai, padedami ir savo pagrindinės mokytojos, ir specialybių mokytojų. Vaikai kuria eilėraščius, piešia ir su savo darbeliais dalyvauja ne tik miesto ar respublikos parodose ir konkursuose, bet ir savo jėgas išbando tarptautiniuose projektuose (Dantės projektas, Haris Poteris). Kelių mokinių autoriniai darbeliai viešinami vaikų darželiuose, viešosios bibliotekos salėje.

Dauguma sako, kad matematika – sausas mokslas. Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos to tikrai neleis sakyti. Mokytoja Violeta Valienė parengė projektą ,,Matematika linksmiau ir įdomiau“, Ramunė Jarocka išleido knygelę ,,Matematika muzikoje, muzika matematikoje“. Menas ugdo žmogaus kūrybines galias, lavina vaizduotę, net yra puikus būdas loginiam mąstymui. Žmogus viską moka suderinti, fantazuoti, pagaliau mokosi būti jautrus ir geras kitiems. Muzika daro stebuklus.

Šiandien manau, kad nebūtinai muzikos gimnazijoje vaikas gali tapti kompozitoriumi. Muzika ruošia vaikus gyvenimui – jie moka gražiai bendrauti, net juokiasi ir išdykauja kitaip, jausdami vieni kitus. Muzika taurina jausmus ir lavina emocijas. Kasdienėje rutinoje paskendusiems tėveliams pritrūksta net ir tų šiltų valandėlių, kurias galėtų skirti savo vaikams, o tokioje mokykloje jie tiesiog pasikrauna savo vidinius pasaulius ir grįžta į savo šeimas pas artimus žmones, kad visi kartu kurtų gražų pasaulį aplink save.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt