TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuomonė. Vilniaus širdyje laisvalaikiui vietos nėra

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausi konfliktai kyla dėl meilės ir pinigų. Vilniaus senamiestyje be šių dažnai girdimi ir barniai dėl ramybės.

Didžiausi konfliktai kyla dėl meilės ir pinigų. Vilniaus senamiestyje be šių dažnai girdimi ir barniai dėl ramybės. Ramybė sostinės senamiestyje kainuoja brangiai – tai galima skaičiuoti ir nervinėmis gyventojų, kurie įsikūrę netoli aktyvaus laisvalaikio zonų, ląstelėmis. Tuo labiau neatidaryti barai arba apribotas darbo laikas naikina darbo vietas, o turistui sutaupo kelias šimtines eurų ar dolerių.

Reikia pastebėti, kad konflikto zonos Vilniaus senamiestyje ypač išryškėja keliose vietose, kur dabar susitelkę barai ir restoranai: Totorių, Šv. Ignoto ir Aušros vartų gatvėse. Šiose vietose barai veikia, o kaimynai nerimsta: fiksuoja triukšmą, analizuoja teisės pažeidimus ir bando sutrumpinti prekybos alkoholiu laiką.

Dar blogiau, norint atidaryti kavinę ar barą neužtenka išsinuomuoti patalpas ir gauti eilę reikalingų leidimų. Didžiausia bėda kils siekiant surinkti  kaimynystėje gyvenančiųjų sutikimus. Bet net ir gavus pritarimą iš pusės kaimynų (to reikalauja teisės aktai), niekas nesibaigia. Reikia būti moraliai ir materialiai pasirengusiam nuolatiniam karui su likusia kaimynų puse ir jų kviečiama policija dėl kiekvieno kliento per garsiai ištarto žodžio.

Galbūt viskas, ko reikia šiuo atveju, – pritaikyti kitų sostinių praktiką? Beveik visų Europos sostinių centrinės dalys turi oficialų pramogų zonos statusą. Šiose teritorijose jokių triukšmo apribojimų, liečiančių barų veiklą, iš esmės nėra.

Suplanavus pramogų ir poilsio zonas, būtų labai aiškios vietos neribotų linksmybių ir naktinio gyvenimo mėgėjams, taip apsaugant ir senamiesčio gyventojus, ir barų savininkus. Zonos leistų išvengti šiandienai būdingų kuriozų, kai su statomu daugiabučiu pastatomas ir klubas, kuriame vyksta triukšmingi vakarėliai, o gyventojai, aišku, nuolatos skundžiasi.

Reikia apsispręsti, ar mes norime, kad Senamiestis ir Pašilaičiai skirtųsi tik namų senumu ir bažnyčių skaičiumi, ar savo, kaip miesto dalies, paskirtimi. Galbūt miegamasis rajonas todėl ir vadinamas miegamuoju, nes yra skirtas gyventojų poilsiui, o miesto centras – miesto centru, nes kviečia pramogauti?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt