Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 14d. 14:25

NUOMONĖ. Vokietijoje darbo sąlygos sandėlyje truputį geresnės nei „Maximoje“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Pagaliau susiruošiau brūkštelėti, kaip sekasi Vokietijoje, Limburg an der Lahn. Dirbu prekių rūšiuotoju. Daug kas klausia kaip sekasi, todėl rašau. Į šį laišką sugrūsiu visus įspūdžius, kai kuriems gal ir neaktualius.

Muntas, www.jaunimogidas.lt Pagaliau susiruošiau brūkštelėti, kaip sekasi Vokietijoje, Limburg an der Lahn. Dirbu prekių rūšiuotoju. Daug kas klausia kaip sekasi, todėl rašau. Į šį laišką sugrūsiu visus įspūdžius, kai kuriems gal ir neaktualius.

Pakeliui į Vokietiją

Kelionė buvo labai varginanti. Važiavome apie 20 val. Sustojome tik kelis kartus kelioms minutėms pramankštinti kojas, nubėgti į tualetą, parūkyti. Susigrūdę mažoje mašinytėje patogumų nesitikėjome, pakaitomis vairavome, pakaitomis ir snaudėme (miegojimu tai nepavadinsi). Nuvažiavome apie du tūkstančius kilometrų, nes pakeliui keletą vaikinukų nuvežėme į kitą miestą – Dormagen‘ą. Atvažiavau visas kaip sumaitotas, todėl nieko net neapsišniukštinėjęs ėjau miegoti.

Sandėlyje dirbame išsijuosę Iki darbo važiuoti apie septynis kilometrus. Keli bendradarbiai turi  mašinas, tai važiuojame su jais. Pagal bendrą susitarimą visi keleiviai vairuotojui duoda po 1 € per dieną. Tai reiškia, kad savaitės pabaigoje visi sumokame po 5 €. Kaip žinia, pirmos dvi savaitės skirtos mokymams. Taigi moka už valandas, o ne už padarytą darbą. Tai nėra blogai, nes reikia laiko viską suprasti. Reikėjo poros dienų, kad suprasčiau tą „Hansų“ kalbą per ausines, nes iš pradžių tikrai švepla atrodė. Nors dabar jau įsidėmėjau tuos šveplus skaičiukus, į darbo pabaigą vis vien pradedu kartais painiotis, kai daugiau pavargęs būnu.

Už padarytas klaidas mokame iš algos. Vis dėlto čia mažai galimybių klysti (bet visgi yra).  Yra kontroliniai skaičiai prie kiekvienos prekės, kuriuos turi pakartoti į ausines, kitaip nesužinosi,  kokį kiekį įdėti.

Taip pat iš algos išskaičiuoja ir už sudaužytas prekes. Truputį gaila dėl skaičiavimo metodikos: jei dėžėje sudužo tik du buteliai, vis tiek iš algos išskaičiuoja  sumą už visą dėžę. Galite „pasveikinti“, vieną dėžę (septynis butelaičius) jau sudaužiau. Iš tikrųjų mažai, nes nuo paletės griuvo visas penkių dėžių bokštas.

Nelinksma naujiena ta, kad ketina kelis naujokus išsiųsti dirbti į kitą miestą – Dormagen‘ą. Ten naujai pradedamas projektas, todėl didelė betvarkė. Ten, rodos, moka tik už darbo valandas, nes esant didelei netvarkai, gerų rezultatų neparodysi. Niekas nenori ten važiuoti, taigi visi gyvename kaip  ant adatų – bet kada gali tekti išvykti... Pagyvensime – pamatysime.

Palyginkime su prekių komplektuotojo darbu „Maximoje“

Nori ar ne, bet jei turi panašaus darbo patirties Lietuvoje, nuolat lygini. Primas šokas darbe – visi sandėlyje rūko. Na, taip, ten stikliniai buteliai dėžėse ir tik vienas kitas plastikinis, taip pat gausu metalinių alaus statinių – nelabai yra kam pakenkti, bet... Man asmeniškai tai netrukdo, nes patalpos didelės (truputį didesnės nei limonadų sandėlis „Maximoje“), tai, galima sakyti, kad rūko nesijaučia.

Visos dėžės surišamos su virvute, tik išskirtiniais atvejais apvyniojamos peršviečiama plėvele. Vokiečiai daug dėmesio skiria atliekoms rūšiuoti – tausoja gamtą. Jie stengiasi kuo mažiau naudoti plėvelės. Ir vėlgi – prisiminkime „Maximą“ – gaudavome velnių, kad per mažai apsukdavome plėvele. Žinoma, skiriasi prekės, bet požiūris į darbą taip pat labai skiriasi – dirbama atsakingiau.

Dėl prekių krovimo technikos – elektrokrautuvus tikėjausi rasti geresnius. Juk čia Vokietija! Taigi darbui reikalingos technikos būklė tokia pati kaip „Maximoje“ – ne pati geriausia. Galbūt todėl, kad sandėlyje dirba vien emigrantai – tiks bet kas. Manau, kad tokio požiūrio laikosi vokiečiai.

Nors technika ir pati  naujausia, bet visas procesas pakankamai apgalvotas ir reikalauja daug mažiau darbo jėgos. Turiu omenyje, kad nėra tokio „skruzdėlyno“ kaip „Maximoje“. Lauke stovi kilnojamas namelis–vagonėlis, kuriame yra tualetai ir patalpa pietums (be stalo ir kėdžių, daugiau nieko nėra, taigi  šilto maisto nelabai pavalgysi). Jautiesi kaip kokiose statybose. Tualetuose popieriaus visada yra, bet muilo ne. Nelabai patogu plauti rankas be muilo. Manau, čia vėl atsispindi vokiečių požiūris į lietuvišką darbo jėgą.

Bet čia dar ne pačios didžiausios bėdos – sunkumų kyla tai su technika, tai su ausinėmis, tai dar kažkas nutinka. Nelabai panašu į Vokietiją. Vienas kolega gerai pasakė, kad jam labiau panašu ne į vokiškus, bet į lenkiškus sandėlius. Reziumė: sąlygos darbui normalios, žinoma, yra nepatogumų, tačiau viską galima pakęsti (nors yra ir bambeklių, kuriems niekas netinka).

Namai namučiai

Gyvename bute. Firma nuomoja namo dalį. Namai čia senos statybos ir sujungti. Laiptinėje trys butai. Pirmame aukšte vienas butas didesnis, kuriame gyvena butelių rūšiuotojai, ten daugiausiai jaunimėlis, todėl dažnokai  girdime juos triukšmaujančius.

Butelių rūšiuotojai labai keičiasi, nes daug kas išvažiuoja namo neatlaikę darbo krūvio. Antrame aukšte du butukai po tris kambarius (vienas iš jų svetainė). Pats butas padalintas į du aukštus.

Virtuvė, tualetas, vonia ir svetaine pirmame aukšte, o gyvenamieji du kambariai antrame aukšte. Yra didelė virtuvė, visi patogumai (trys maži šaldytuvai, elektrinė viryklė) ir t.t. Gyvename trise kambaryje (bute šešiese), vienas kambario draugas buvęs kolega „Maximoje“.

Parduotuvė sąlyginai netoli, visada galima ko nors pritrūkus nulėkti. Tik sekmadieniais čia niekas nedirba, tai reikia viskuo pasirūpinti iš anksto. Gyvename pakankamai tvarkingai (ne taip, kaip pirmame aukšte).

Kolegų teigimu, nelabai čia yra kur eiti, nes miestelis nedidelis, tik 33 tūkst. gyventojų, beveik kaip Utena ar Jonava.

Yra senamiestis, kuriame gausu vokiškos architektūros elementų, gražesnė viena kita bažnyčia, tačiau nieko ypatingo. Pats dar visko nemačiau, ketinu išeiti į didesnę ekskursiją sekmadienį. Kai nereiks grįžti iš parduotuvių su pilnais krepšiais.

Nuotaikos neblogos (išskyrus tą nežinią dėl Dormagen‘o), kompanija labai draugiška. Visada pasakys, kur ką rasti ar paskolins, jei ko neturiu. Darbo kolektyvas tikrai geras. Kadangi pirmoji alga nebus labai didelė, tai reikės stebėti nuotaikas po antrosios algos.

P.S. Kai rengiausi rašyti laiškelį, labai daug norėjau pasakyti, bet prisėdus virtuvėje (kambaryje nėra stalo) atsirado daug blaškančių.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Liudininko žvilgsnis į masinę avariją Vilniuje: ar ją lėmė ir Seimo pirmininko kortežas?

Verslas

„Ryanair“ SMS žinutė 50 tūkst. klientų: jūsų skrydis atšauktas

Gazas

Po apsilankymo automatinėje plovykloje pabiro BMW žibintai, o ekspertai apkaltino vairuotoją

Verslas

Įspūdingas pusmečio derlius: milžiniški laivai pildo Klaipėdos uosto kišenes

Aktualu

15min studijoje – pasakojimas apie „Alfa vyrą“ demaskavusio žurnalistinio tyrimo užkulisius

Verslas

Apie pinigų plovimą pranešusi „Revolut“ atskleidė, kaip sustabdė bandymą sukčiauti

Aktualu

Iš „Alfa vyro“ bute rastos vaizdinės medžiagos policija sprendžia, kad gali būti daugiau nukentėjusių merginų – kviečia atsiliepti

Aktualu

Marijampolė ūžia: iš pradžių lervos, dabar – fekalijomis smirdintis vanduo

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Sportas

Sunkiaatletis Aurimas Didžbalis nustebo išgirdęs palankią žinią iš laboratorijos

Aktualu

Vilniuje palaidota rašytoja V.Jasukaitytė

Sportas

„Sūduvos“ treneris po istorinio pasiekimo: „Tikėjomės didelio spaudimo“

Mokslas.IT

Kokios „Google“ nuodėmės Europoje įvertintos 4,34 mlrd. eurų bauda?

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

Gazas

Pokyčiai sostinės „pedagoginiame“ žiede: keisis eismo tvarka

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Vardai

Vyro ir žmonos akrobatinis numeris vos nesibaigė tragedija: nepavykusį triuką užfiksavo kameros

Gyvenimas

Interjero architektės patarimai, kaip įsirengti funkcionalią ir stilingą virtuvę

Vardai

Ketvirtadienį 15min studijoje – Beata Tiškevič ir Saulius Baradinskas apie 55 km žygį Islandijoje

Mokslas.IT

Ant Turino drobulės matomas piešinys niekaip negalėjo būti paliktas Jėzaus

Naujienos

Verslas

Kova su čeburekų pardavėjais – įteisinimui neprieštarautų ir Palangos policijos vadas

Aktualu

Archeologas R.Freundas: norėdami sunaikinti Didžiąją Vilniaus sinagogą, sovietai ją išsaugojo

Sportas

Kruvinas futbolo čempionatas Rusijoje baigėsi: ar Kataras gerbs žmogaus teises?

Sportas

Antidopingo specialistė neskuba džiaugtis dėl posūkio dopingo skandale

Vardai

Pirmą kartą ant podiumo – krūtimi kūdikį maitinantis modelis: „Atstovauju dirbančioms mamoms“

Pasaulis kišenėje

Ispanijos kurortui įgriso nepadorūs turistai: dalins tūkstantines baudas

Gazas

Liudininko žvilgsnis į masinę avariją Vilniuje: ar ją lėmė ir Seimo pirmininko kortežas?

Gazas

Po apsilankymo automatinėje plovykloje pabiro BMW žibintai, o ekspertai apkaltino vairuotoją

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Verslas

Įspūdingas pusmečio derlius: milžiniški laivai pildo Klaipėdos uosto kišenes

Verslas

„Ryanair“ SMS žinutė 50 tūkst. klientų: jūsų skrydis atšauktas

Aktualu

Sportas ir politika: rusas turistas Turkijoje užmušė kroatus pasaulio čempionate palaikiusį ukrainietį

Aktualu

Ką darys valstybė, teismui nepatvirtinus taikos sutarties su „Danpower Baltic“?

Aktualu

15min studijoje – pasakojimas apie „Alfa vyrą“ demaskavusio žurnalistinio tyrimo užkulisius

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

Aktualu

Garliavos dilema: kas svarbiau – ąžuolas, žmonės ar kvadratinis metras žemės?

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Verslas

Apie pinigų plovimą pranešusi „Revolut“ atskleidė, kaip sustabdė bandymą sukčiauti

Seksualinę prievartą patyrę žmonės neretai tyli ir nesikreipia pagalbos, nes jiems gėda. Tačiau būtent jie yra aukos. Apsiginti, atkurti teisingumą ir rasti sielos ramybę tėra vienintelis kelias – pasitikėti teisėsauga.
Aktualu

Iš „Alfa vyro“ bute rastos vaizdinės medžiagos policija sprendžia, kad gali būti daugiau nukentėjusių merginų – kviečia atsiliepti

Gazas

Pokyčiai sostinės „pedagoginiame“ žiede: keisis eismo tvarka

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt