Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olandijoje studijuoti gali ir lietuviai!

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Reporterė Ilma siūlo susipažinti su keliais punktais, kurie praplės žinias studentų, vykstančių į vieną populiariausių Olandijos universitetų.

Daugelį studentų, studijos užsienyje vilioja dėl įvairių priežasčių. Vienos iš tokių – tai noras pasisemti neįkainojamos gyvenimiškos patirties, noras atrasti dar nepažintų nuotykių arba, tiesiog, paprastas žmogiško smalsumo patenkinimas, kurio vedinas priimi šį likimo mestą iššūkį. Tačiau retas kuris norėtų pulti į nežinią, neišsiaiškinęs bent jau svarbiausių dalykų apie universitetą, kuris galbūt visai netolimoje ateityje taps jo žinių meka. Todėl norėčiau pasiūlyti susipažinti su keliais punktais, kurie praplės žinias studentų, vykstančių į vieną populiariausių Olandijos universitetų. „Prieš pradėdami studijuoti Olandijoje atidžiai pasidomėkite studijų programomis, – patirtimi dalijasi Maastrichto universiteto pirmakursis Arnoldas Pikžirnis.  European Studies programą, kurią sudaro politika, ekonomika, integruota sociologija ir filosofija bei Europos teisė, pasirinkęs studentas sakosi šiuo kursu susidomėjęs dėl jo kompleksiškumo, darbo su studentais metodikos bei gerai vertinamų šias studijas baigusių specialistų. Tad kviečiame susipažinti su studijų tvarka bei mitais apsuptu gyvenimu Olandijoje paties studento akimis.

– Kodėl verta studijuoti užsienyje?

– Argumentas gana paprastas – politikos studijos turi tam tikras tradicijas mūsų šalyje ir jeigu nesinori įgyti tų pačių žinių, kurios jau įdiegtos šimtams studentų, norisi kitokio požiūrio, kitokios kultūrinės patirties, „nevirti savo sultyse“, o tobulėti – užsienis tam tinkamiausia vieta.

– Kodėl Olandija ir kodėl Maastrichtas?

– Būtent čia European Studies dėstomos anglų kalba, o ir kaina gana prieinama. Žinoma, visada yra rizika, kad iškrisi iš kurso, jei stengsies nepakankamai. Būtent tai nuteikia gana ryžtingai. Prieš pradėdami studijuoti Olandijoje, atidžiai pasidomėkite studijų programomis. Tinklapyje studielink.nl atrasite nemažai informacijos, bet nepasitikėkite vienu šaltiniu - visada verta pasigilinti universitetų tinklalapiuose.

Registracija ir dokumentų pateikimas studijuoti Nyderlanduose yra iš dalies nemokamas. Kai kurie universitetai taiko skirtingus apmokestinimo tarifus dokumentų tvarkymui. Todėl patarimas – būkite atidūs. Pradėjus dokumentų tvarkymą, derėtų nuolat klausti ir teirautis apie Jūsų statusą ir reikalauti patvirtinimo, kad dokumentai priimti. Kitu atveju, jie tiesiog gali prapulti – tokia jau biurokratinė sistema egzistuoja universitetuose. Tačiau Jūsų atkaklumas gali padėti išspręsti daugumą problemų.

– Ar reikalingos gilios anglų kalbos žinios?

– Vienareikšmiškai – taip. Jei anglų kalba sekasi prastai, nė nebandykite stoti. Jau pirmosiomis dienomis būsite vertinami,  čia niekas netaiko  adaptacinio periodo. Po trijų savaičių – pirmasis egzaminas. Taigi, niekas nesistengs tobulinti jūsų anglų kalbos – ji tiesiog bus vertinama. Beje, tai darys ne olandai, o dėstytojai britai, kurių vertinimo kriterijai yra tikrai griežti. Išvada būtų tokia – jei neturite pakankamai anglų kalbos žinių – nerizikuokite savo pinigais, niekas Jūsų nesigailės ir apskritai galite sulaukti pašaipių dėstytojų replikų.

Universitete mokosi ne tik olandai, kokių tautybių studentų galima sutikti?

– Dauguma Maastrichto studentų yra vokiečiai. Jiems anglų kalbos barjeras pirmaisiais mėnesiais kelia nemažai streso, bet galiausiai tai pavyksta pralaužti. Sparčiai daugėja britų ir italų studentų. Žinoma, gana nemažai studijuojančių iš Beniliukso valstybių bei Prancūzijos. Baltų ir skandinavų bendruomenės nėra didelės.

– Kaip vyksta praktinis žinių pritaikymas?

Universitetas derina teoretines žinias ir praktinį jų pritaikymą. Kurso trukmė – nuo 3 iki 7 savaičių. Jo metu dažniausiai tenka pateikti rašto darbą, analizuojantį problemas, kurių daugelis būna itin praktinės. Kurso pabaigoje laikomas/laikomi egzaminai. Kartais vienu metu paraleliai gali vykti 2-3 kursai, kurie analizuoja skirtingas temas. Taigi, tenka dirbti sparčiai. Patį mokymosi būdą būtų galima vaizdžiai pavadinti „nuolatine sesija“.

Apskritai žvelgiant į mokymo(si) metodus, galima konstatuoti, kad universitetas suteikia dideles galimybes tobulėti bei skaudžiai baudžia tuos, kurie jomis nepasinaudoja.

Trečiųjų metų (baigiamųjų) pirmasis semestras skirtas praktikos atlikimui. Tai suteikia galimybes studentui įgyti praktinių žinių bei pajusti galimo darbo pobūdį. Tiems, kuriems šis dalykas neatrodo patrauklus, leidžiama rinktis papildomus kursus, kurie apima temas nuo tarptautinio verslo iki senovės kultūrų analizės.

– Kokios yra pragyvenimo ir studijų išlaidos?

Studijų kaina yra ganėtinai nedidelė – nesiekia 1800 eurų. Dirbantys studentai turi teisę pretenduoti į valstybės paramą. Tačiau derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad būsto nuomos kainos ir papildomos išlaidos universitete yra ganėtinai didelės. Kambario nuoma Maastrichte varijuoja nuo 300 eurų iki 500 eurų. Bendrabučiai dažniausiai galimi tik trumpesnio apsistojimo periodui, be to, nuomos kaina tokia pati.  Išlaidos knygoms ir jų kopijavimui skiriasi nuo pasirinkto universiteto ir programos, bet sudaro gana ženklias sumas (gali būti nuo 30 iki 90 eurų per mėnesį).

Taigi, bendrai, gyvenant vienam, būstui, maistui ir priemonėms – studijoms derėtų turėti apie 700-750 eurų.

Kokios galimos pramogos ir veiklos universitete?

–  Jei intensyvios studijos jūsų neišvargina, galite rinktis keliones (kurios, deja, patuštins jūsų kišenes) arba įvairias studentų organizacijas, kuriose galėsite užsiimti įvairia jus dominančia veikla ir įgyti naujų įgūdžių.

Mitai ir tikrovė

Nyderlandai – narkotikų ir nežabotos laisvės kraštas. Vadinamųjų „coffee shop“ egzistavimas Nyderlanduose išgyvena ne pačius geriausius laikus. Tiek dėl stiprėjančios gyventojų neigiamos nuomonės į narkotikų vartotojus, tiek dėl aktyvių valdžios veiksmų sustiprinti šių įstaigų kontrolę. Todėl  ant kiekvieno kampo čia tikrai nerasite marihuanos kavinių.

Olandijoje  – be dviračio, kaip be rankų. Tikra tiesa. Viešasis transportas gana brangus, o automobilio išlaikymas kainuotų tikrai daugiau nei dauguma studentų tam galėtų skirti. Štai kodėl dviratis – viena tinkamiausių kelionės priemonių.

Nyderlandai – multikultūrinė šalis. Tai tik dalinai atspindi šiandieninę situaciją. Svetimšaliai vis rečiau lengvai įsilieja į visuomenę. Pokyčiai pačių gyventojų požiūryje į emigrantus labai veikiami stiprėjančių radikalių politinių jėgų, skatinančių stabdyti emigraciją. Nepaisant to, gatvėje beveik su visais susikalbėsite angliškai, todėl kasdieniniame gyvenime tai nesukels didesnių problemų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt