Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 21d. 15:25

Olandijos grafinio dizaino žvaigždė lietuvius skatins tapti naujo tipo dizaineriais

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros magistrantai šią savaitę turės unikalią galimybę darbuotis su vienu žinomiausių grafinio dizaino specialistų pasaulyje Thomu...

Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros magistrantai šią savaitę turės unikalią galimybę darbuotis su vienu žinomiausių grafinio dizaino specialistų pasaulyje Thomu Castro, atstovaujančiu šioje srityje lyderiaujančią olandų dizaino mokyklą.

Dešimt metų Olandijos Arnhemo menų akademijoje grafinį dizainą ir tipografiją dėstantis T.Castro sako, kad pagrindinė jo misija Lietuvoje – paskatinti kitokį studentų mąstymą, kuriuo paremtas besikeičiantis dizainerio vaidmuo šių dienų pasaulyje. „Šiandien dizainas apima ne tiek darymą, kiek galvojimą, todėl dizaineris iš tradicinio paslaugos teikėjo tampa verslininko bendradarbiu ir konsultantu, kuris pirmiausia pasitelkiamas ne realizuoti iš anksto apibrėžtą užsakymą, o kartu išanalizuoti problemą ir atrasti ne tik tinkamiausias objekto formos, bet ir platinimo sprendimus“ , - sako olandų dizaineris.

Vilniaus dailės akademijoje T.Castro vadovaus dirbtuvėms , kurių tema  - formato neapribota leidyba. Pasak dizainerio, šių užsiėmimų tikslas nėra iš naujo perkurti elektroninį žurnalą ar knygą, o atrasti naujas skaitymo, turinio pateikimo, naudojimosi ir dalinimosi juo formas. Studentai bus skatinami atsakyti į klausimą, kaip technologijos keičia skaitymo įpročius – ar jis tampa gilesnis ar kaip tik labiau paviršutinis; kaip jos keičia redaktoriaus ir skaitytojo santykį; kaip tradicinėms žiniasklaidos priemonėms ir knygoms galima suteikti naują vertę;  ir koks dizainerio vaidmuo šiuolaikinėje leidyboje.

Šių dirbtuvių tikslas nėra pasiekti pilnai realizuotą materialų rezultatą – T.Castro teigimu, svarbiausia, kad studentai įsisavintų principus, kurie olandų grafinio dizaino mokyklai užtikrina pirmaujančias pozicijas pasaulyje –  tai tyrimai ir įžvalgos, sistemų kūrimas ir inovacijos bei itin konceptuali idėjų realizacija.

Pasak jo, naująjį dizainerio vaidmenį suprantantys specialistai visiškai nesibaimina konkurencijos, kurią sukuria jauni mėgėjai,  apsirūpinę visomis dizainui kurti reikalingomis priemonėmis ir globaliu interneto ryšiu. „Tegu jie sėkmingai kuria skrajutes ir plakatus, nes tai nėra šiuolaikinio dizainerio siekiamybė ar galimybių riba – šiandien dizaino profesionalui svarbiausia išmanyti technologijas, gilintis į sistemas, vartojimo kontekstus bei komunikacijos formų poveikį“, – sako T.Castro.

Šį trečiadienį, lapkričio 21 d., Dizaino inovacijų centre, Vilniaus dailės akademijos D korpuse (112 aud.) nuo 18 val. vyks atvira T.Castro pamoka, kurioje dizaineris pristatys olandų dizainą ir savo multidisciplininės grafinio dizaino studijos LUST sukurtus darbus. O penktadienį , lapkričio 23 d., 17 val. ten pat bus pristatyti studentų kūrybinių dirbtuvių rezultatai.

Projektas „Žinių ir inovacijų perdavimo plėtra bei tyrėjų kompetencijų didinimas kūrybinių industrijų ir dizaino srityje“, projekto kodas Nr. VP1-3.1-ŠMM-01-V-02-006, vykdomas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų kvalifikacijos tobulinimas, mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt