Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 12d. 18:01

Osle - nauja lietuvių bendruomenė; savaitgalį įvyko pirmasis renginys šeimoms

Birželio 7 d, šeštadienį viename Oslo parkų Ekeberge  šurmuliavo margas linksmas būrys lietuvių šeimų su vaikais. Populiaraus ir garsaus Ringnes skulptūromis parko pašonėje...

Birželio 7 d, šeštadienį viename Oslo parkų Ekeberge  šurmuliavo margas linksmas būrys lietuvių šeimų su vaikais. Populiaraus ir garsaus Ringnes skulptūromis parko pašonėje vaikai laipiojo virve, varžėsi, kas taiklesnis, kieno ranka stipresnė, galėjo nusifotografuoti kaip prinsesės arba tigro kailyje, pasigaminti sapnų gaudyklę, išpiešti veidelius, piešti kreidelėmis bei pieštukais. Daug veiklos vaikams, o tėveliams – galimybė ramiai pabendrauti, išgerti arbatos, paragauti lietuviškų vaišių bei didžiulio specialiai šventei iškepto torto.
Šitaip lietuviai pasveikino vasarą pirmojoje neseniai įsikūrusios Oslo šeimų bendruomenės „Lietuvių namai“ šventėje. Bendruomenė oficialiai registruota vos gegužės 19 d ir siekia suburti lietuviu šeimas su vaikais Osle ir aplink bendrai kultūrinei veikai, bendravimui, o taip pat ketina teikti reikalingą naujai atvykusiems į šalį informaciją, konsultuoti bei vykdyti socialinę veiklą. Naujos organizacijos tikslas – tapti lietuviams Osle atrama bei susitikimo vieta, kur dalijamasi patirtimi, žiniomis bei draugyste.
Bendruomenę įkūrė trys iniciatyvios lietuvaitės iš Vilnaus ir Klaipėdos Lina Baltrukonienė, Ieva Kilcauskaitė bei Ilma Bingelienė. Moterys pačios gyvena Osle su vyrais ir vaikais jau virš penkerių metų ir pasigedo bendrų susiėjimų, kur visi galėtų ateiti su šeima ir mažais vaikais, susipažinti, kalbėti lietuviškai. Daugelis šeimų stengiasi išlaikyti lietuvių kalbą, tačiau vien tik namuose kalbėti yra maža, norvegų kalba ima sparčiai dominuoti, o sudėtinga gimtoji ima prastėti. Vos atvykus kyla begalė klausimų dėl darželio, mokyklos, sveikatos sistemos, tačiau vieno patikimo ir nuolatos atnaujinamo šaltinio nėra – šią spragą „Lietuvių namai“ taip pat stengsis užpildyti, kol kas socialiniuose tinkluose, tačiau bus kuriamas ir internetinis puslapis. Nemažai nerimo kyla ir vaikų klausimais, ypač kai šeimos susiduria su oficialiomis Norvegijos institucijomis. „Lietuvių namų“ aktyvas šiuo metu mezga ryšius su norvegiškomis bei lietuviškomis oganizacijomis ir planuoja teikti pagalbą bei konsultacijas.
„Oslo šeimų bendruomenės „Lietuvių namai“ tikslai gana platūs ir ambicingi, tačiau mes tikime, kad jų pasieksime, nes dirbame aktyviai ir aiškiai žinome, ko norime, daug bedraujame ir jaučiame, kokie yra žmonių poreikiai bei interesai‘, pasakojo šiek tiek nuvargę po dienos šventės, bet švytinčiais veidais  ir laimingos orgnizatorės Lina Baltrukonienė, Ieva Kilcauskaitė bei Ilma Bingelienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt