TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pacientų teisių užtikrinimas: efektyvus mechanizmas ar teisinė fikcija?

Šaltinis: 15min
0
A A

Romėnų poetas Ovidijus yra pasakęs: „Kartais medicina suteikia sveikatą, kartais – atima.“ Nors šiandien populiarėja natūralioji medicina, kai žmonės įvairiomis vaistažolėmis daž...

Romėnų poetas Ovidijus yra pasakęs: „Kartais medicina suteikia sveikatą, kartais – atima.“ Nors šiandien populiarėja natūralioji medicina, kai žmonės įvairiomis vaistažolėmis dažniausiai gydosi patys, vis dėlto, iškilus rimtesniems negalavimams, kreipiamasi į sveikatos priežiūros specialistą – gydytoją. Jis yra žmogus, kuriam patikime brangiausią savo turtą – sveikatą, o neretai ir gyvybę. Tačiau kas nutinka, kai gydytoją ištinka žmogiška problema – jis padaro klaidą?

Medikų daromos klaidos lemia dažnai neatitaisomą žalą asmens sveikatai ar net gyvybei. Tokie atvejai paveikia ne tik patį pacientą, bet ir jo artimuosius. Gydytoją ir pacientą sieja fiduciariniai (pasitikėjimo) santykiai, tačiau gydytojų nesėkmės bei vis dažniau žiniasklaidoje plačiai nuskambančios istorijos apie medikų neprofesionalumo, aplaidumo ar abejingumo sukeltas tragedijas, šį pasitikėjimą lengvai griauna. Bet laikraščiuose aprašytos istorijos sudaro tik labai mažą dalį atvejų, kai gydytojo veiksmais pacientui padaroma žala. Dažnai tokia žala taip ir lieka neatlyginta, kaltieji – nenubausti. Tačiau panašu, kad ši situacija pamažu keičiasi.

Pastaraisiais metais pacientai vis dažniau kreipiasi į įvairias institucijas, ginančias pacientų teises, dėl aplaidaus ar net nusikalstamo sveikatos priežiūros specialistų darbo. Bet ar pacientų teisių gynimo mechanizmas yra pakankamai veiksmingas, ar yra tam tikros teisinės kliūtys, kurios lemia neefektyvų jų teisių gynimą? Be to, ar lietuviai pagrįstai skundžia gydytojų veiksmus, o gal neretai tokiu būdu tik reiškia nepasitenkinimą net ir tinkamu gydytojų darbu? Ar medikams yra sudarytos sąlygos dėti maksimalias pastangas gydant savo pacientus, ar jie yra priversti vaikščioti peilio ašmenimis stengdamiesi išvengti menkiausių klaidų? Kurios gydytojų klaidos yra nedovanotinos teisės požiūriu? Kokias klaidas daro patys pacientai, siekdami apginti savo teises? Į šiuos ir kitus klausimus bus bandoma atsakyti Europos studentų teisininkų asociacijos (ELSA) organizuojamoje konferencijoje „Pacientų teisių užtikrinimas: efektyvus mechanizmas ar teisinė fikcija?”, kuri vyks spalio 30 d. (trečiadienį) 13 val. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto JR 4 auditorijoje.

Konferencijoje dalyvauja: Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė, Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos pirmininkas Vytautas Šveikauskas, Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas. Renginio moderatorius – advokatų kontoros LAWIN teisininkas Šarūnas Narbutas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt