Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio „Cido“ arenoje imituotas bombos sprogimas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki Europos vyrų krepšinio čempionato likus kiek daugiau nei šimtui dienų pradedami vykdyti pasiruošimo darbai. Suskubta ne tik gerinti sportininkų gyvenimo sąlygas, tikrinti varžybų arenas, bet ir pasirūpinti žiūrovų saugumu.

Iki Europos vyrų krepšinio čempionato likus kiek daugiau nei šimtui dienų pradedami vykdyti pasiruošimo darbai. Suskubta ne tik gerinti sportininkų gyvenimo sąlygas, tikrinti varžybų arenas, bet ir pasirūpinti žiūrovų saugumu. Panevėžio miesto savivaldybė surengė civilinės saugos kompleksines pratybas „Civilinės saugos ir gelbėjimo institucijų veiksmai likviduojant teroro akto padarinius Panevėžio „Cido“ arenoje".

Sukurta ekstremali situacija

Pratybų metu buvo sukurta situacija, jog į varžybas susirenka apie 3000 žiūrovų, nugriaudėja sprogimas ir kyla gaisras. Po jo esą atsiranda žuvusių ir sužeistų žmonių, tarp žiūrovų kyla panika, specialiosios tarnybos imasi gelbėjimo veiksmų. Tarsi to būtų maža, šalia arenos prasideda masinės muštynės.

Pratybų metu buvo imituojamos krepšinio varžybos. Jų metu žaidė dešimt vaikų. Pasibaigus rungtynėms buvo teikiami apdovanojimai. Staiga buvo paleista dūmų uždanga ir pasigirdo sprogimas. Susirinkusieji, vadovaujami darbuotojų, pradėjo eiti prie evakuacinių durų. Čia jų laukė staigmena, kuri nebuvo numatyta. Nesuveikus signalizacijai neįsijungė ir judesio davikliai, kurie turėjo atverti duris. Sutrikęs darbuotojas po maždaug minutės išvedė minią žmonių pro kitas duris. Taip įvykus realioje situacijoje galėjo kilti didžiulė panika. Sėkmingai išėjusiųjų kieme laukė trys degančios mašinos. Buvo ir gyvi lavonai (žmonės, apsimetę aukomis) bei muštynės. Su šiomis problemomis greitai susitvarkė specialiosios tarnybos.

Dar yra, kur tobulėti

Po pratybų vyko rezultatų aptarimas. Pasak ryšių su visuomene skyriaus, tiek Savivaldybė, tiek specialiosios tarnybos ir arenos administracija gana gerai pasirengusios ekstremaliai situacijai. Didžiausius neramumus kelia bendro radijo ryšio kontakto tarp priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, greitosios medicinos pagalbos ir policijos nebuvimas, galima greitosios medicinos pagalbos automobilių stoka esant daug sužeistųjų ir gelbėjimo darbų koordinavimo komandų dubliavimasis.

Pratybose dalyvavo daugybė žmonių. Jie neįprastą situaciją vertino nevienareikšmiškai. Vieni buvo patenkinti, jog tokia iniciatyva rengiama, stebėjosi aplinkinių kultūringumu ir ramybe. Kai kurie netgi džiaugėsi nauja patirtimi ir tuo, jog pasitaikė galimybė sudalyvauti ekstremalioje situacijoje. Kiti buvo nusivylę, jog prastai girdėjosi sprogimas ir buvo neaišku, ką ir kaip daryti. Žmonės tiesiog pakilo nuo kėdžių ir ramiai, netgi lėtai išėjo. Pasak didžiausių skeptikų, tai panašėjo į cirką, o ne į pratybas.

Europos vyrų krepšinio čempionate dalyvaus Europos šalys, atrinktos pagal jų šalies ar tarptautinius rezultatus. Rungtynės vyks rugpjūčio 31 - rugsėjo 18 dienomis. Grupės varžybos bus rengiamos keturiuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Atkrintamosios varžybos vyks Vilniaus „Siemens Arenoje" bei naujai statomoje Kauno Žalgirio Arenoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sprogimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt