Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 4d. 09:26

Panevėžio vaikai susitiko su policininku ir tautodailininku Albinu Šileika

Nuo birželio 15-osios iki liepos 13-osios Panevėžyje, bibliotekoje ŽIDINYS, veikia Utenos rajono tautodailininko, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno,...

Nuo birželio 15-osios iki liepos 13-osios Panevėžyje, bibliotekoje ŽIDINYS, veikia Utenos rajono tautodailininko, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno, medžio drožėjo, Albino Šileikos prieverpsčių paroda.

Vasaros metu atostogaujantiems vaikams Panevėžio miesto bibliotekų ŽIDINYS ir SMĖLYNĖ buvo organizuojami edukaciniai užsiėmimai su tautodailininku-policininku A. Šileika.

Vaikams buvo įdomu susitikti su Albinu Šileika ir jo paklausti, kaip ant prieverpsčių išgaunamas raštas, užduoti klausimų apie medžio raižybą, prieverpstes, tautinį paveldą. Vaikai pamatę, kad tautodailininkas yra dar ir policijos pareigūnas, nevengė klausimų iš policijos gyvenimo  apie patį teisėtvarkininko darbą.

Vėliau visi vaikai gavo po specialiai paruoštą liepos medžio lentelę, drožinėjimo peiliuką ir akylai stebimi bibliotekų darbuotojų ir Albino Šileikos, kiekvieną vaiką mokiusį individualiai, patys bandė kurti sugalvotą raštą, išgauti ornamentiką, kurią prieš šimtmetį ant prieverpsčių kūrė gyvenę žmonės.

Visiems pasisekė, kad šalia buvo toks patyręs ir dėmesio kiekvienam dalyviui nestokojantis mokytojas. Bet peiliukai vistiek sunkiai pjovė, medis jiems paklusti nenorėjo, o vaikai stengėsi ir neskubėjo pasiduoti. Vaikams tai puiki proga įsitikinti, kad ne viską galima padaryti, spaudinėjant kompiuterio kalviatūros mygtukus.

Už edukacinius užsiėmimus Albinui Šileikai dėkojo bibliotekos ŽIDINYS vedėja Irena Kartenienė,  įteikdama dovanas ir padėkos raštą „Už 2013 vasarą surengtą parodą ir edukacinius užsiėmimus su jaunaisiais skaitytojais". Padėką taip pat išreiškė ir  dovanas įteikė bibliotekos SMĖLYNĖ darbuotojai.

A. Šileika už organizuotus edukacinius užsiėmimus vasarojantiems vaikams, savo rankų darbo prieverpstę įteikė Panevėžio bibliotekai ŽIDINYS, palinkėdamas, kad bibliotekoje vyktų daug renginių ir pritrauktų daug knygos skaitytojų. 

Temos: 1 Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt