Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinę diabeto dieną kvietė susirūpinti savo ir artimųjų sveikata (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Visuomenės sveikatos studentų draugija jau antrąjį kartą kvietė Kauno miesto gyventojus ir svečius kartu paminėti Pasaulinę diabeto dieną.

Kasmet lapkričio 14 dieną pasaulyje minima Pasaulinė diabeto diena. Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD) jau antrąjį kartą kvietė Kauno miesto gyventojus ir svečius apsilankyti Kauno prekybos centre „Akropolis“ ir kartu paminėti šią dieną.

Susirinkusiuosius pasitiko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto studentai ir kiti renginio partneriai – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyrius, Kauno krašto nefrologinių ligonių draugija „Kauno Gyvastis“, Kauno diabetikų draugija „Aronija“ bei Nacionalinis trasplantacijos biuras. LNLA „Kauno Gyvastis“ praeiviams teikė informaciją apie organų donorystę, dalino informacinius lankstinukus bei ryškiaspalvius geltonuosius balionus su užrašu „Pasikalbėkime apie organų donorystę“. Transplantacijos biuras atsakinėjo į visus rūpimus klausimus apie donoro kortelę bei suteikė galimybę ją įsigyti. Kauno diabetikų draugija „Aronija“ informavo renginio lankytojus apie cukrinį diabetą.

Pagrindinis šio renginio tikslas – supažindinti žmones su klastinga cukrinio diabeto liga, jos rizikos veiksniais bei profilaktika. Viso renginio metu VSSD ir renginio partneriai teikė informaciją apie ligos požymius, kaip juos atpažinti, patarė, kaip saugoti savo bei artimųjų sveikatą. Lankytojai buvo kviečiami nemokamai pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje, primenant, jog šio tyrimo atlikimas yra viena iš pagrindinių profilaktikos priemonių, siekiant išvengti cukrinio diabeto. Galim pasidžiaugti, jog tyrimas buvo atliktas daugiau nei trims šimtams žmonių. Taip pat visi norintieji galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą (KMI) bei kūno sudėtį (kokią kūno dalį sudaro riebalai, raumenys ir vanduo), gauti daugiau informacijos ir patarimų, kaip laikytis sveikos gyvensenos principų: svorio kontrolės, tinkamos mitybos, pakankamo fizinio aktyvumo.

Pertraukų metu lankytojus savo pasirodymais džiugino Lina Joy ir Martynas Beinaris, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleivių šokių kolektyvas „Lukšytės“ bei vaikų pop choras „Ritė Bitė“. Renginio metu VSSD studentai vaišino praeivius saldumynais be cukraus.

Jau antrus metus akcijos organizatoriai daug dėmesio skyrė ir mažiesiems, diabetu sergantiems ligoniukams. Specialiai šiam renginui VSSD išleido kalendoriukų seriją, kurios tematika – „Aš neabejingas“. Kiekvienas, įsigijęs kalendoriuką, simboliškai galėjo prisidėti prie paramos mažiesiems. Visi surinkti pinigai bus skirti sergančių vaikų jaukios aplinkos gerinimui ligoninėje.

Nuoširdų ačiū norime pasakyti visiems renginio partneriams, rėmėjams bei jų atstovams, dalyvavusiems renginyje ir prisidėjusiems prie jo organizavimo – be Jūsų renginys nebūtų taip sėkmingai įvykęs! Ačiū visiems apsilankiusiems renginyje, kurie neliko abejingi ir svarbiausia, pasirūpino savo ir šeimos  sveikata. Būkite sveiki!

J.Barniškio nuotraukos

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt