TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinė diena be tabako paminėta pučiant tūkstančius balionų (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinę kalendorinio pavasario dieną tradiciškai paminėta Pasaulinė diena be tabako. Ta proga Vilniuje, Rotušės aikštėje, visiem nerūkantiems, neseniai metusiems rūkyti ir norintiems tai padaryti buvo surengtas nemokamas koncertas.

Paskutinę kalendorinio pavasario dieną tradiciškai paminėta Pasaulinė diena be tabako. Ta proga Vilniuje, Rotušės aikštėje, visiem nerūkantiems, neseniai metusiems rūkyti ir norintiems tai padaryti buvo surengtas nemokamas koncertas. Renginio metu vilniečiai ir miesto svečiai buvo raginami pūsti balionus ir taip įrodyti, kad jų plaučiai yra sveiki.

Koncerto vedėjai, charizmatiškieji laidos „Dar pažiūrėsim" nariai Giedriaus Savickas ir Ramūnas Cicėnas į Rotušės aikštę atvyko greitosios pagalbos automobiliu. Vienai dienai gydytojais virtę aktoriai atlydėjo prie neštuvų prikaustytą dainininką Stanislovą Stavickį-Stano. Žaismingai pradėję koncertą G.Savickas ir R.Cicėnas žiūrovams įtaigiai papasakojo apie tabako rūkymo keliamą žalą, ragino visus norinčius pūsti balionus ir siekti asmeninių rekordų – kitaip tariant, pripūsti kaip įmanoma daugiau balionų ir įrodyti savo plaučių sveikumą. Koncerto vedėjų pasisakymams ir raginimams aktyviai pritarė ir Stano bei jo vadovaujamas sidabrinis Vilniaus choras, savo dainas skyrę visiems sostinės gyventojams. Koncerto metu buvo pripūsta net 4000 balionų, iš jų žmonės konstravo saulės skulptūrą, balionus pynė į įspūdingo ilgio gyvatę. Nebuvo pamirštos ir įvairios sportinės rungtys: virvės traukimas, lankų sukimas, šokinėjimas per virvutę.

Nemokamą koncertą vilniečiams padovanojo vaistinių tinklas „Camelia“. Sumanymas netradiciškai paminėti Pasaulinę dieną be tabako, anot minėto vaistinių tinklo generalinės direktorės Aušros Budrikienės, kilo kolektyvui. „Norėjome atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į tai, kokių grėsmių sveikatai gali sukelti tabako gaminių vartojimas. Todėl nutarėme pakviesti jaunuolius susirinkti ne tik į nemokamą koncertą, bet ir pūsti balionų. Taip pat sugalvoti skambių šūkių, skirtų paminėti šiai dienai. Šūkyje privalėjo būti du žodžiai „be“ ir „tabako“. Apsisprendę rengti šią sveikatingumo akciją, iš pradžių tarpusavyje ilgai diskutavome, ar tikrai rūkymas padeda tapti šaunesniu tarp bendraamžių. Vargu. Kad buvome teisūs, įsitikinome perskaitę žmonių atsiųstus šūkius, skirtus šiai dienai. Ne vienas rašė, jog dabar madinga gyventi be cigaretės, kad rūkant prarandamas individualumas, nes tampama tokiais, kaip visi. Nepaprastai džiugu, kad jaunimas – mūsų šalies ateitis, taip mano“, – renginio metu kalbėjo A.Budrikienė.

Iš viso buvo sulaukta beveik 100 šūkių. Anot organizatorių, šitoks jaunuolių aktyvumas ir išradingumas pranoko jų lūkesčius. Trijų šūkių autoriai buvo apdovanoti. Daugiausia balsų – net 1546 surinko Sniegės iš Vilniaus šūkis: „Be tabako dūmų gyvenimas šviesesnis“. Originaliausiu šūkiu pripažintas Oksanos iš Vilniaus šūkis: „Rūkalių paradoksas: jauni rūko, nes nori atrodyti suaugusiais, seni rūko, nes nori atrodyti jaunesniais. Gal pagaliau išdrįsk būti tuo, kuo esi iš tikro?“ Juokingiausiu šūkiu balsavusieji laiko Mindaugo iš Šiaulių šūkį: „Be tabako aš laimingas, sutaupau merginos stringams“. Originaliausią ir juokingiausią šūkius iš visų atsiųstųjų rinko socialinio tinklo „Facebook“ grupės „Nerūkau ir tuo didžiuojuosi“ nariai.

Medikai tvirtina, jog dėl tabako rūkymo kasmet visame pasaulyje miršta maždaug 5 milijonai žmonių. Statistika byloja, jog sergančiųjų plaučių vėžiu bei kitomis kvėpavimo takų ligomis daugėja kone kasdien. Liūdniausia tai, kad jaunėja šių ligų amžius – tai reiškia, jog dėl rūkymo suserga ir miršta vis daugiau jaunų žmonių. Lietuvoje tabako rūkymas kasmet į aną pasaulį nusineša daugiau nei 7000 žmonių gyvybių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt