Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 24d. 11:07

Pasaulinę informacinių technologijų dieną Lietuva pasitinka su greičiausiu internetu pasaulyje

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiandien 39-ąjį kartą pasaulyje minima Pasaulinė informacinių technologijų plėtros diena. Šios dienos tikslas - informuoti visuomenę apie technologines naujienas, didinti vadinamąjį technologinį raštingumą, spręsti informacinių technologijų plėtros problemas.

Šiandien 39-ąjį kartą pasaulyje minima Pasaulinė informacinių technologijų plėtros diena. Šios dienos tikslas - informuoti visuomenę apie technologines naujienas, didinti vadinamąjį technologinį raštingumą, spręsti informacinių technologijų plėtros problemas. Ta proga Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) parengė įdomių faktų sąrašą apie informacines technologijas pasaulyje ir Lietuvoje.

Skaičiuojama, kad internetu pasaulyje iki šios dienos naudojasi 2,25 mlrd. žmonių.

Daugiausia interneto naudotojų gyvena Kinijoje (per 485 mln.), JAV (per 245 mln.), Indijoje (per 100 mln.) Japonijoje (per 99 mln.), ir Brazilijoje (per 75 mln.).

Prireikė vos 4 metų, kad pasaulyje interneto naudotojų skaičius pasiektų 50 mln. Palyginimui, radijui tokiam pat naudotojų skaičiui pasiekti prireikė 38 metų, televizijai - 13 metų.

Šiuo metu pasaulyje egzistuoja per 250 mln. interneto svetainių. Vidutiniškai per dieną žmogus internete naršo 51 minutę arba apie 25 valandas per mėnesį.

Lietuva yra sparčiausią plačiajuosčio interneto greitį išvysčiusi šalis pasaulyje. Parsiuntimo greitis Lietuvoje siekia 32,41 Mb/s (interneto greičio testavimas atliekamas matuojant tris rodiklius - parsiuntimo ir išsiuntimo greitį bei gaišties laiką).

Internetu Lietuvoje naudojasi apie 65 proc. namų ūkių.

Elektroninės bankininkystės paslaugomis Lietuvoje naudojasi lygiai pusė šalies gyventojų - 50 proc.

Šiuo metu Lietuvoje veikia mažiausiai 906 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės.

Neišeidami iš savo namų, internetu galime ne tik apmokėti sąskaitas, bet ir ieškoti darbo Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje, kurti ir teikti prašymus skirti išmokas „Sodros" svetainėje, registruoti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar asociaciją, deklaruoti savo gyvenamąją vietą, informuoti policiją apie įvykdytą teisės pažeidimą, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją.

2007-2013 m. Lietuvos informacinės visuomenės plėtros projektams finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bus panaudota apie 829 mln. Lt.

Už Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų politiką ir jos įgyvendinimo koordinavimą, ES struktūrinių fondų paramos, skiriamos informacinės visuomenės plėtros projektams, administravimą ir valstybės investicijų programos lėšomis finansuojamų investicijų projektų derinimą yra atsakingas IVPK.

IVPK taip pat dalyvauja kuriant ir įgyvendinant valstybės informacinių išteklių valdymo reglamentavimą ir vykdant informacinės visuomenės paslaugų teikimo priežiūrą.

1972 m. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt