Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašėlęs jaunimas „Audi“ kabriolete: ir geria, ir užsigeria, ir saugos diržais neprisisegę

„Audi“ kabrioletas ir šėliojantys keleiviai
Andriaus D. nuotr. / „Audi“ kabrioletas ir šėliojantys keleiviai
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Šeštadienį štai kas pakliuvo į kadrą jaunimas geria nepaiso pagarbos jausmo kelį blaško vairuotoju dėmesį... nežinau ar čia jau taip kaip šitam jaunimui derėtu ir kitiems eismo...

Šeštadienį štai kas pakliuvo į kadrą. Jaunimas geria, neturi pagarbos jausmo kitiems eismo dalyviams, blaško vairuotojų dėmesį...

Nežinau, ar taip šitam jaunimui ir kitiems eismo dalyviams derėtų elgtis. Už keleivius juk atsako vairuotojas. Manau, jis turėjo keleivius sudrausminti. Jei pats dar buvo blaivus...

P.S. Kiek mačiau ir kiek filme matosi, keleiviai gurkšnojo 0,3 l talpos į degtinę panašų gėrimą iš butelio ir dar energinius gėrimus.

VIDEO: Šėliojantys AUDI keleiviai Vilniuje

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis pripažįsta, kad situacija paini, reikėtų nustatyti visas įvykio aplinkybes. O štai ką apie tokią situaciją sako teisės aktai.

Alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 4 d. numatyta, kad fiziniams asmenims draudžiama vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos. Fiziniams asmenims, turintiems verslo liudijimą, suteikiantį teisę verstis išvežiojamąja prekyba maisto produktais, ir vykdantiems verslo liudijime numatytą veiklą, draudžiama jų darbo metu specialiai šiai prekybai pritaikytose automobilinėse parduotuvėse laikyti ir gabenti alkoholio produktus, taip pat taksi vairuotojams jų darbo metu draudžiama taksi automobiliuose laikyti ir gabenti alkoholio produktus. Fiziniams asmenims taikomą alkoholio produktų laikymo ir gabenimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Tačiau atsakomybės už tokius veiksmus nėra nustatyta. Policija bandė bausti tokius asmenis, vadovaujantis ATPK 163(2) 1 d. (Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (MGL), –užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu.), tačiau Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo 2009-03-13 nutarimas Nr. N-62-4320/2009 išaiškino, kad nors įstatymo leidėjas 2008 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis, įsigaliojusiomis nuo 2009 m. sausio 1 d., ir įtvirtino draudimą vartoti alkoholio produktus automobilių salonuose, tačiau šiuo metu administracinė atsakomybė už šio draudimo pažeidimą nėra numatyta, nes tokia veika negali būti kvalifikuojama nė pagal vieną iš šiuo metu ATPK įtvirtintų straipsnių.

Taip pat, atsižvelgiant į aplinkybes, galbūt galima būtų taikyti Gal būt galima būtų pritaikyti ATPK 131 str. 5 d.: Kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, užtraukia baudą nuo 20 iki 40 litų, LR ATPK 178 straipsnį: Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose - užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimties iki penkiasdešimties litų, 183 straipsnį: Viešosios rimties trikdymas – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki trijų šimtų litų.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt