Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirinkite savąjį draugo apibūdinimą

Šaltinis: 15min
0
A A

Žodis susidedantis tik iš šešių raidžių, bet apimantis ištisas platybes, ir šiandien turintis daug prasmių. Tai – draugas. Kiekvienas išgirdęs jį reaguojame ir susimąstome savaip, skirtingai.

Žodis susidedantis tik iš šešių raidžių, bet apimantis ištisas platybes, ir šiandien turintis daug prasmių. Tai – draugas. Kiekvienas išgirdęs jį reaguojame ir susimąstome savaip, skirtingai. Nors šiandienos visuomenėje tai nieko per daug jau nebestebina. Šis žodis nutolęs nuo savo tikrosios prasmės. O gal taip yra todėl, kad jis praradęs savo tikrąją vertę?

Atrodytų, viskas labai paprasta, juk draugas, tai asmuo su kuriuo gali išlikti savimi, kuriuo gali tikėti ir pasitikėti… Tai viena siela gyvenanti dviejuose kūnuose…

Ar šie teiginiai jau atitinka tikrąją draugo sąvoką?

Sąvokų pasirinkimas

Pažvelgus iš arčiau į šį žodį net Lietuvių kalbos žodyne yra pateiktos kelios draugų „variacijos“. Vertėtų jas išvardinti, kad kiekvienas prisitaikytume sau tinkamiausią draugo apibrėžimą.

Draugas – asmuo, su kurio palaikomi artimi, pasitikėjimu ir meile pagrįsti santykiai, bičiulis.

Draugas – asmuo, dalyvaujantis toje pačioje veikloje, turintis tą patį darbą, profesiją ar laipsnį, kolega.

Draugas – to pat kolektyvo, tos pat visuomenės narys.

Draugas – palaikytojas, rėmėjas, šalininkas.

Draugas – sutuoktinis;vyras; žmona.

Draugas – tarybinės įstaigos, įmonės, kolektyvo narys, tarybinis žmogus.

Pateikti žodžio apibūdinimai, leidžia spręsti vienintelį dalyką, kad draugų turime daug…Tereikia pasirinkti iš duotųjų variantų, o dar smagiau jei tinka visi išvardintieji.

Draugiškumo manija sergame daugelis

Daugelis iš mūsų nusigriebėme patį paprasčiausią žodį draugas ir kad niekam nieko daugiau nereikėtų atskleisti, tiesiog teigiame ir tvirtiname jį be jokių didelių paaiškinimų, kas ir kaip…

Iškyla tik vienintelė problema, viskas atkeliauja iš pasaulio, didžiojo užsienio, taip pat ir žodis draugas vieną kartą pavartotas, prilipo kaip savoji vėliava, kuria pradėjome mojuoti dažnai, o dabar jau mojuojam nuolatos… Bet ar beverta viską taip sureikšminti, geriausia, daiktus vadinti savais vardais.  Pamažu kyla klausimas, kas yra brangus draugas, arba brangus asmuo?

Pasinėrę į šio apibrėžimo giliąsias šaknis, kuo toliau tuo dažniau suprantame, kad tai yra labai netikslus apibūdinimas…

Ar senus draugus pakeičia nauji?

Kita vertus, bevadinant visus draugais, šiandienos pasaulyje vis daugiau patiriame vienišumo baimę, o gal lyg apsaugos šarvus užsilipdę rėžėme draugų sąvoką, kad neatsiliktume nuo mados... Tik skiriasi tai, kad mada keičiasi kiekvieną sezoną, ir tai labai laikina, o draugo sąvoka keičiasi ne į spalvotąją pusę, o į beprasmybės baltų patalų akiratį.

Galbūt verta tikėti, kad tikrieji draugai ilgainiui taip vadinami, per daug neįsižeis, nes šiandien negalime dėti lygybės tarp dviejų draugų sąvokų. Linkiu kiekvienam išsirinkti, o dar geriau sugalvoti savo draugo apibrėžimą, kad būtų lengviau suprasti vieniems kitus, nes tikrieji draugai supranta be žodžių… O tuos, kurie išduoda Dantė, keldavo į devintąjį pragaro ratą, tik įdomu ar ten išties gera...?!

Parengė:Agnė Straigytė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt