Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 2d. 11:20

Penktadienį minima tarptautinė neįgaliųjų diena

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Negalia nėra kliūtis žmogui, sugebančiam ją įveikti ir paversti galia. Netikite? Mes Jums įrodysime, jog sporte, mene, kultūroje ar kitose srityse visi esame lygiaverčiai.

1992 metais Jungtinių Tautų Organizacija gruodžio 3-ąją paskelbė Tarptautine neįgaliųjų diena. Ši diena daugelyje pasaulio šalių, o taip pat ir Lietuvoje, yra minima nuo 1993-iųjų. Mūsų šalyje 2009 m. gyveno apie 270 tūkst.  neįgalių asmenų,  o visame pasaulyje tokie žmonės sudaro 10 proc. visų gyventojų.

Šiai dienai paminėti VSSD ir SMD Ergoterapeutų būrelis gruodžio 4-ąją 10-16 val. PC Kauno„Akropolis“ organizuoja renginį, kurio metu galėsite daugiau sužinoti apie genetinius autizmo, vaisiaus alkoholio ir Dauno sindromus, vaikų elgesio sutrikimus bei regos ir klausos negalias.

Kviečiame Jus leistis į kelionę po šiek tiek kitokių – neįgalių – žmonių pasaulį. Drauge galėsime išbandyti įvairias pagalbines technines priemones, kurios padeda šiems žmonėms įveikti kasdienio gyvenimo kliūtis. Tai ir aklojo lazdelė, Brailio raštu parašyta knyga, įrankis sagoms užsisegti, kojinėms užsimauti ir t.t.

Negalia nėra kliūtis žmogui, sugebančiam ją įveikti ir paversti galia. Netikite? Mes Jums įrodysime, jog sporte, mene, kultūroje ar kitose srityse visi esame lygiaverčiai.

Renginio metu vyks 2009 m. Parolimpinių žaidynių fotografijų paroda. Galėsite išvysti šokančius, dainuojančius, vadinančius žmones, kuriems negalia – ne kliūtis. Savo muzikinius pasirodymus Jums ruošia Vilijampolės socialinės globos namų auklėtiniai ir Laimutė Šidlauskytė, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro plastinės dramos pasirodymas, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro pantomimos būrelis „Pjero“, Imituojamos dainos būrelis „Dainuok...“, šokių kolektyvas.

Norėtumėte pamatyti kokius meniškus darbelius kuria šių žmonių rankos? Renginio metu vyks šių darbų paroda-mugė, kurios metu galėsite ne tik viską apžiūrėti, bet ir įsigyti.

Nenumaldomai artėjant didžiosioms metų šventėms, nelikime abejingi kitiems, tik šiek tiek kitokiems nei mes. Susirinkime ir paminėkime Tarptautinę neįgaliųjų dieną kartu!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt