Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 14d. 12:42

Pilietinės savimonės vystymas – pedagogų rankose?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiandieninėje persipynusių kultūrų aplinkoje vertybių, jaunimo pilietiškumo ugdymas dažnai nustumiamas į šalį, dėmesį sutelkiant į formalųjį švietimą bei mokymosi rezultatus. Ar tai tiesa?

Šiandieninėje persipynusių kultūrų aplinkoje vertybių, jaunimo pilietiškumo ugdymas dažnai nustumiamas į šalį, dėmesį sutelkiant į formalųjį švietimą bei mokymosi rezultatus. Ar tai tiesa? Ar įmanoma pakeisti dabartinę situaciją? Ar ją keisti tikslinga?

Neformalaus ugdymo tinklu tapusio projekto „Drąsinkime ateitį" iniciatyva spalio 27-ąją LR Seimo Kovo 11-osios salėje rengiama konferencija „Pilietiškumo ugdymas mokykloje: ar įmanoma paveldėti meilę tėvynei?". Kartu su partneriais - LR Seimu, Istorijos mokytojų asociacija bei Pilietinės visuomenės institutu organizuojamame renginyje bus aiškinamasi, kas lemia jauno žmogaus pilietinės sąmonės vystymąsi. Savo įžvalgomis dalinsis pranešėjai, prof. dr. Arūnas Poviliūnas, doc. dr. Valdas Rakutis, doc. dr. Liutauras Degėsys ir kiti. Jie pristatys pilietiškumo ugdymą skirtingais laikmečiais bei šiandienes jo galimybes.

Antrojoje konferencijos dalyje renginio dalyviams suteikiama galimybė dalyvauti vienoje iš septynių projekto partnerių parengtų edukacinių programų. Vilniaus turizmo ir informacijos centras bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atskleis istorinių Vilniaus vietų paslaptis, o ekskursijos po LR Seimą metu bus kalbama apie pilietiškumo patirtį Lietuvos visuomenės kelyje valstybės atkūrimo ir modernaus parlamentarizmo link

„Drąsinkime ateitį" - jau septintus metus gyvuojantis projektas, orientuotas į moksleivių ir kitų švietimo proceso dalyvių tobulėjimą. „Drąsinkime ateitį" vadovo Edmondo Babensko teigimu, mokykla yra ta terpė, kurioje reikia kuo daugiau dėmesio skirti bręstančiam jaunuoliui bei nesudaryti trukdžių jo kūrybiniam, socialiniam ir pilietiniam vystymuisi.

Konferencija nemokama. Daugiau informacijos apie renginį ir registracija - www.drasinkimeateiti.lt Jauskimės atsakingi už pilietiškos visuomenės kūrimą.

Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ", skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose" (projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-05-K-01-025) pagal priemonę „Kalbų mokymo, verslumo, ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt