Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 31d. 15:12 , atnaujinta: 2014 sausio 31d. 15:12

Po Ikrauk.lt publikuoto skaitytojo skundo – teigiami pokyčiai Kauno klinikinėje ligoninėje

Prieš porą savaičių Ikrauk.lt portale pasirodęs straipsnis, kur skaitytojas skundėsi pasibaisėtinomis sąlygomis Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, sukėlė ne tik visuomenės...

Prieš porą savaičių Ikrauk.lt portale pasirodęs straipsnis, kur skaitytojas skundėsi pasibaisėtinomis sąlygomis Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, sukėlė ne tik visuomenės diskusiją, bet ir paskatino Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistus imtis realių priemonių. Ikrauk.lt redakcija gavo Kauno klinikinės ligoninės laišką apie pirmuosius teigiamus pokyčius ligoninėje. Laišką pateikiame apačioje.

„Po paciento skundo, kad VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų I skyriuje sudarytos pasibaisėtinos sąlygos ligoniams gyti, Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai žaibiškai atliko patikrinimą, siekiant įvertinti žiniasklaidoje paskleistos informacijos pagrįstumą.

Pacientas skundėsi, esą vos patekęs į į Infekcinių ligų skyrių iš karto pasibaisėjo kraupiomis sąlygomis, pradedant vonia, tualetu, vėjui pralaidžiais langais ir baigiant patalyne bei maistu, kurį vadino katastrofa. Nusiskundimus pacientas iliustravo nuotraukomis.

Remontai esą reikalingi šešiose palatose, o antrame Infekcinių ligų skyriuje remontuotina tik viena palata. 

Atsižvelgiant į šiuos nusiskundimus, Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai sausio 24 dieną patikrino ne tik Infekcinių ligų I-ąjį, bet ir II-ąjį skyrius.

Patikrinimo išvadose teigiama, kad dalyje palatų buvo nustatyti Lietuvos higienos normos (HN 47-1 2012) 114 punkto pažeidimai – „Dėl nelygios sienų, grindų dangos negalima atlikti kokybiško valymo ir dezinfekcijos, reikalingi remontai“.

Remontai esą reikalingi šešiose palatose, o antrame Infekcinių ligų skyriuje remontuotina tik viena palata. Surašyto akto aprašomojoje dalyje teigiama, kad apklausti pacientai nusiskundimų nepateikė. Visuomenės sveikatos specialistai konstatavo, kad „kita pateikta informacija nepasitvirtino“.

Ligoninė jau anksčiau savo ir rėmėjų lėšomis (fondas „Saulės smiltys“) suremontavo Infekcinių ligų korpuso (pastatyto 1989 m.) kai kuriuos skyrius, teikiant pirmenybę pirmiausiai vaikų infekcinių ligų skyriams. Kiti skyriai ir juose esančios palatos remontuojamos eilės tvarka.

Pagal agentūros atliktą preliminarų projekto naudingumo vertinimą, mūsų ligoninės paraiška turėtų gauti finansavimą

Įdomu tai, kad internetinėje žiniasklaidoje paviešinus paciento pateiktas nuotraukas ir skundą, dar tą pačią dieną Infekcinių ligų korpuse apsilankė vienos televizijos žurnalistai. Jie pakalbino ir nepatenkintą pacientą, ir kitus ligonius, gulėjusius tame pačiame skyriuje. Nė vienas kitas pacientas jokių priekaištų VšĮ Kauno klinikinei ligoninei dėl gydymo sąlygų nepateikė. Reportažas TV kanale taip ir neišvydo dienos šviesos, nors buvo sudarytos visos sąlygos nufilmuoti ir remontuotinas palatas, ir jau atnaujintus skyrius.

Šiuo metu Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų agentūra vertina VšĮ Kauno klinikinės ligoninės pateiktą  projektą „VšĮ Kauno klinikinės ligoninės infekcinio korpuso modernizavimas“. Pagal agentūros atliktą preliminarų projekto naudingumo vertinimą, mūsų ligoninės paraiška turėtų gauti finansavimą. Gavus finansavimą iki 2014 m. pabaigos Infekcinių ligų korpusas bus visapusiškai atnaujintas: šiame korpuse bus apšiltintas pastato stogas, lauko sienos, cokolis, pakeisti visi langai, durys, rekonstruotos šildymo ir karšto vandens sistemos, automatizuotas šilumos punktas, vėdinimo sistema, pakeisti seni šviestuvai į LED šviestuvus.“

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės informacija

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt