TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Kaziuko mugės kviečia užsukti į Jaunimo teatrą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybiniame jaunimo teatre kovo 3 ir 4 d. įvyks premjerinis spektaklis „Keturiais vėjais“, paremtas keturvėjininkų kūryba ir publicistika bei paties Kazio Binkio biografijos motyvais.

Valstybiniame jaunimo teatre kovo 3 ir 4 d. 18 val. įvyks premjerinis spektaklis „Keturiais vėjais“, paremtas keturvėjininkų kūryba ir publicistika bei paties Kazio Binkio biografijos motyvais.

Spektaklio idėjos autorius, jaunosios kartos režisierius – Tomas Jašinskas. Įdomu, jog su keturvėjininkais ir K.Binkiu Tomas Jašinskas susipažino studijuodamas režisūrą Mejerholdo teatro centre prie MXAT, Maskvoje. Lietuvių kultūros centro J.Baltrušaičio namų bibliotekoje radęs ploną, bet pagardintą K.Binkio gyvenimo faktais knygelę iš karto susidomėjo neįprasta poeto asmenybe: „Mane žavi jo tikėjimas, kad lietuviai yra kunigaikščių tauta, pateptųjų linija, kuri išliks istorijoje. Binkis buvo patriotas, tačiau jo patriotizmas buvo netrafaretiškas ir nestandartiškas“, – teigia režisierius.

Dar praėjusių metų rudenį Jaunimo teatras geranoriškai priemė jauną režisierių išbandyti savo jėgas kuriant būsimo spektaklio eskizą su teatro aktoriais. Nors intensyvus darbas buvo laikinai sustabdytas dėl režisieriaus magistro studijų užbaigimo Rusijoje, žiemos pabaigoje repeticijos sėkmingai atsinaujino.

Premjerinis spektaklis „Keturiais vėjais“ su humoro, jaunatviška energija ir ironija atskleidžia tarpukario Lietuvos neramų ir įvairialypį gyvenimą bei pasakoja apie Kazį Binkį ir kariniais šūkiais apsiginklavusius jo draugus keturvėjininkus. Pasak režisieriaus „Tai yra paprasti vaikinai, sugebėję patikėti idėja apie perversmą. Ne bet kokį, ne su ginklu rankoje, o kultūrinį perversmą“.

Spektaklyje vaidina aktoriai: Nerijus Gadliauskas, Dalia Morozovaitė, Ignas Ciplijauskas, Aleksas Kazanavičius, Lukas Petrauskas, Saulius Sipaitis ir Simonas Storpirštis.

VIDEO: KETURIAIS VĖJAIS
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt