Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 11 14

Praktika studentams – galimybė įrodyti savo sugebėjimus darbdaviui

Turintis patirties, žinių ir praktinių įgūdžių, nestokojantis vidinės motyvacijos, noro dirbti, realizuoti save, siekti užsibrėžtų tikslų ir nugalėti iššūkius.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Turintis patirties, žinių ir praktinių įgūdžių, nestokojantis vidinės motyvacijos, noro dirbti, realizuoti save, siekti užsibrėžtų tikslų ir nugalėti iššūkius. Taip idealų darbuotoją apibūdina „Lietuvos draudimo" valdybos narė, strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė. Ji VU TVM studentams skaitė paskaitą „Karjeros kelias po draudimo rinkos lyderio vėliava".

Pasak A. Kazlauskienės, turintys motyvacijos, patirties bei noro dirbti žmonės yra brangiausias įmonės turtas ir tokių yra kiekvienoje organizacijoje. Kitą kategorija darbuotojų yra motyvuoti, nestokojantys noro, ryžto bei užsispyrimo įveikti visas kliūtis, tačiau neturintys praktinės patirties. Tokius darbuotojus galima užsiauginti. Darbdaviui - jie tarsi švarus popieriaus lapas. Tokių darbuotojų gausu tarp vyresnių kursų studentų, besidairančių darbo.

Trečiasis tipas darbuotojų - daug žinantys, daug mokantys, turi nemažai praktinių įgūdžių, bet nėra iniciatyvūs, vengia darbo, savo užduotis permeta kitiems. Tokie žmonės paprastai destabilizuoja komandinį darbą. Tačiau patys blogiausi darbuotojai tie, kurie nieko nemoka, neturi patirties, bet ir nesistengia jos įgyti, kurie sau nekelia jokių tikslų, stokoja motyvacijos.

Studijuojantiems ir apie karjerą dar tik galvojantiems jaunuoliams A. Kazlauskienė pataria nepraleisti progos atlikti praktiką, o jos metu stengtis įrodyti savo sugebėjimus. „Mielai kasmet priimame praktikantų, dalis jų lieka darbuotis pas mus. Kiti išeidami išsineša vertingos darbo patirties. Daugiausia laimi tie studentai, kurie yra iniciatyvūs, smalsūs, nebijantys klausti, imtis veiklos, rizikuoti", - teigia „Lietuvos draudimo" valdybos narė, strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė.

VU TVM direktorius Julius Niedvaras įsitikinęs, kad nuo pat pirmojo kurso apie savo profesinę ateitį galvojantiems jaunuoliams po kelerių metų bus kur kas lengviau siekti karjeros. Dėl šios priežasties VU TVM prieš daugiau nei metus buvo įkurtas Karjeros centras, kuris dirba pagal Skandinavijos šalių verslo mokyklų patirtį ir modelį. Viena iš centro veiklų yra specialių paskaitų organizavimas. Jas skaityti kviečiami personalo specialistai, įmonių vadovai, aukštas pareigas einantys valstybės pareigūnai.

„Stengiamės, kad mūsų studentai gautų kuo daugiau praktinių žinių, jaustų darbo rinkos pulsą ir žinotų, kas jų laukia baigus studijas. Taip pat mokėtų tinkamai save pristatyti darbdaviui ar įsivaizduotų, kaip gali pradėti savo verslą. Norime, kad nei vienam mūsų absolventui baigus studijas netektų ilgai ieškoti darbo", - sako VU TVM direktorius J. Niedvaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius