Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“ jungiasi Vilniaus kavinės

Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiltėjant orams, vanduo tampa vis svarbesniu gyvybės šaltiniu mūsų kūnui ir sielai. Norėdama paskatinti žmones gerti daugiau vandens, Aplinkos ministerija tęsia socialinę...

Šiltėjant orams, vanduo tampa vis svarbesniu gyvybės šaltiniu mūsų kūnui ir sielai. Norėdama paskatinti žmones gerti daugiau vandens, Aplinkos ministerija tęsia socialinę iniciatyvą „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Prie šios iniciatyvos pirmosios prisijungė Druskininkų ir Palangos kavinės bei restoranai, kurie yra pažymėti specialiu akcijos ženklu – lipduku ant durų. Svečiai, išvydę šį ženklą, jau žino, kad čia galės nemokamai atsigaivinti vandeniu iš čiaupo. Kaip sako patys restoranų vadovai, žmonės šią iniciatyvą pasitiko itin palankiai ir neatsisako galimybės atsigaivinti.

Šiemet tęsiant iniciatyvą aktyviausiai jungėsi Vilniaus kavinės ir restoranai. Specialiu akcijos lipduku pažymėtų vietų žemėlapis gausiai pasipildė vegetariškais ir žaliavalgiškais restoranais. „Kviečiant maitinimo įstaigas prisijungti prie iniciatyvos maloniai stebino tai, kad daugelis jų jau savanoriškai tiekė čiaupo vandenį savo klientams. Todėl kvietimą prisijungti prie akcijos daugelis sutiko džiugiai“, − prisimena akciją inicijavusios Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis.

Restorano „Kitchen“ vadovas Tomas Gedminas tikina prisijungti prie akcijos sutikę nedvejodami. „Nuo pat restorano atidarymo pradžios savo klientams vandenį iš čiaupo visada tiekdavome nemokamai. Todėl oficialus šios iniciatyvos palaikymas mums yra labai svarbus. Iš klientų sulaukėme, tik teigiamo požiūrio į šį mūsų pasirinkimą. Neteko susidurti su nuomone, kad vanduo iš čiaupo gali būti nekokybiškas ir netinkamas vartoti. Kaip tik daugelis klientų pritaria šiai iniciatyvai ir supranta, kad vanduo Vilniuje yra švarus ir tinkamas gerti“, – tvirtina restorano vadovas.

Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuva sunaudoja tik apie 12 proc. visų turimų požeminio vandens išteklių, todėl galima drąsiai teigti, kad šalyje yra daug švaraus bei kokybiško požeminio vandens, o vanduo, bėgantis iš čiaupo, paprastai yra tinkamas gerti ir naudoti ruošiant maistą. Šios socialinės akcijos tikslas ne tik skatinti kavines, restoranus tokį vandenį tiekti savo klientams, bet ir pačius gyventojus mažinti įvairių pakuočių ir gerti vandenį iš čiaupo. Taip kiekvienas asmeniškai gali prisidėti prie aplinkos tausojimo ir jos saugojimo.

Žinoma, kai kuriose Lietuvos vietovėse dėl natūralių gamtinių sąlygų vandenyje yra padidintas fluoro ar geležies kiekis. Tačiau vandens kokybei gerinti yra pastatyti modernūs vandens  gerinimo įrenginiai, kurie daugelyje Lietuvos vietovių yra atnaujinti Europos Sąjungos 2007–2013 m. struktūrinės paramos Sanglaudos fondo lėšomis.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos Vanduo
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt