Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 11:07

Prie „Kūrybinių partneryčių“ prisijungs dar 26 mokyklos

Pasibaigusioje trečiojoje nacionalinėje mokyklų atrankoje į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą pakviestos dar 26 mokyklos. 2013 – 2014 mokslo metais jos pasiryžusios išbandyti...

Pasibaigusioje trečiojoje nacionalinėje mokyklų atrankoje į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą pakviestos dar 26 mokyklos. 2013 – 2014 mokslo metais jos pasiryžusios išbandyti naujus mokymosi būdus ir, drauge su kūrėjais, kūrybiškai spręsti unikalius konkrečios klasės ir mokyklos iššūkius.

Iš 111 nacionalinėje atrankoje į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą dalyvavusių mokyklų, daugiausia atrinkta vidurinių (8), pagrindinių (6) bei gimnazijų (5), mažiausiai – po vieną – pradinė ir verslo paslaugų. Gausiausiai paraiškų pateikė Jonavos ir Vilniaus rajonų mokyklos. Nacionaliniu mastu Lietuvoje vykdomas „Kūrybinių partnerysčių“ projektas po trečios atrankos apima didžiąją daugumą šalies savivaldybių.

„Didėjant susidomėjimui „Kūrybinių partnerysčių“ projekto teikiamomis kūrybiško mokymosi bei pedagogų profesinio tobulėjimo galimybėmis, pastebime, kad Lietuvos mokyklos tampa drąsesnės ir atviresnės, įvardydamos bei pasiryždamos spręsti tikrus mokymosi iššūkius. Šiųmetėje atrankoje dalyvavusios mokyklos, drauge su kūrėjais, pasiryžę ieškoti atsakymų, kaip moksleivius motyvuoti mokytis, kaip kūrybiškus mokymosi metodus pritaikyti ugdymo procese bei mažinti socialinę ir psichologinę atskirtį klasėse“, – aiškino „Kūrybinių partnerysčių“ projekto Mokyklų grupės vadovė Živilė Kubilienė.

Ž. Kubilienė sako, kad dalyvaudamos „Kūrybinių partnerysčių“ projekte, mokyklos stengiasi pakeisti tradicinį požiūrį į mokymąsi – į ugdymo procesą įtraukdamos kūrybines veiklas bei sukurdamos aplinką pokyčiams. Mokyklų įvardytos tyrinėjimo sritys į kūrybišką mokymąsi daugiausia integruoja tiksliuosius bei gamtos mokslus. Vadovės pastebėjimu, šių metų atrankoje į vieną vietą pretendavo daugiausia – net keturios mokyklos.

„Atrinkdami daugiau mokyklų į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą, vadovavomės išsikeltais prioritetais: vertinome mokyklų motyvaciją – norą ir įsipareigojimą dalyvauti projekte, pasiryžimą tyrinėjimui – drąsą kelti klausimus ir atvirumą naujovėms. Taip pat daug dėmesio skyrėme mokyklų pasirengimui partnerystei su kūrėjais, bendruomeniškumui bei tvarumui – mokyklos galimybėms projektui skirti būtinus išteklius ir užtikrinti sklandų jo įgyvendinimą“, – sakė „Kūrybinių partnerysčių“ projekto Mokyklų grupės specialistė Vilija Navickaitė.

Pasak pašnekovės, dar dešimt atrankoje dalyvavusių mokyklų pateko į rezervinį sąrašą. Rudeniop, kai paaiškės, kurios iš anksčiau prie „Kūrybinių partnerysčių“ prisijungusių mokyklų tęs projektinę veiklą ateinančiais mokslo metais, kai kurios iš atrinktųjų gali tikėtis kvietimo prisijungti prie projekto.

Pirmaisiais metais dalyvaudamos „Kūrybinių partnerysčių“ projekte, mokyklos įgyvendina „Tyrinėjančių mokyklų“ programą, kuri vykdoma mažesnėje moksleivių grupėje ar klasėje. Vėlesniais metais kūrybiško mokymosi projektai mokykloje vyksta pagal „Pokyčių mokyklų“ programą ir išsiplečia, įtraukdami iki trijų kuriančių praktikų bei šimto moksleivių.


2013 – 2014 mokslo metais į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą kviečiamos mokyklos:
1. Jonavos pradinė mokykla
2. Jonavos Raimundo Samulevičiaus pagrindinė mokykla
3. Joniškio r. Gataučių Marcės Katiliūtės mokykla
4. Kaišiadorių r. Paparčių pagrindinė mokykla
5. Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokykla
6. Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazija
7. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla
8. Kelmės r. Mockaičių pagrindinė mokykla
9. Kelmės r. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio vidurinė mokykla
10. Kuršėnų Pavenčių  mokykla
11. Mažeikių rajono Tirkšlių vidurinė mokykla
12. Panevėžio r. Naujamiesčio vidurinė mokykla
13. Plungės technologijų ir verslo mokykla
14. Rokiškio Senamiesčio progimnazija
15. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
16. Šalčininkų r. Dieveniškių ,,Ryto“ vidurinė mokykla
17. Šiaulių r. Meškuičių gimnazija
18. Šiaulių Salduvės progimnazija
19. Šilutės rajono Pašyšių pagrindinė mokykla
20. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija
21. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija
22. Telšių Jaunimo mokykla
23. Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla
24. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija
25. Vilniaus r. Marijampolio vidurinė mokykla
26. Visagino Draugystės vidurinė mokykla

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt