Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 31d. 10:40

Projektas „Baltijos atmintis“ keliauja į rytinį Lietuvos ir Latvijos pasienį

Projektas “Susitikime prisiminti: Baltijos šalys – pavergtos seserys” tęsia savo kelionę į Lietuvos ir Latvijos mokyklas, esančiais bendrame šalių pasienyje tikslu paminėti tragiš...

Projektas “Susitikime prisiminti: Baltijos šalys – pavergtos seserys” tęsia savo kelionę į Lietuvos ir Latvijos mokyklas, esančiais bendrame šalių pasienyje tikslu paminėti tragiškus Europos istorijos įvykius ir apie juos kalbėti bendrų Europos Sąjungos vertybių kontekste.

Pirmasis renginys vyko Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje, vėliau projektas keliavo į Liepojos valstybinę gimnaziją. Lietuvos ir Latvijos moksleivių bendravimas su tremtiniais, bendra istorinė ir meninė veikla subūrė draugišką grupelę vaikų, kurie ir toliau tęsia bendravimą ir draugystę tarp mokyklų ir tautų.

Lapkričio pradžioje „Baltijos Atmintis“ meninę instaliaciją – parodą su istorine vaizdine, audio, video ir foto medžiaga pristato Zarasų P.Širvio progimnazijoje, kur taip pat vyks ir tremtinių istorijų pasakojimo renginys. Jame dalyvauti pakviesti Zarasų krašto tremtiniai bei svečiai tremtiniai iš Daugpilio. Jų pasakojimus atspindės jaunimo grupė iš Jurbarko su literatūrine muzikine kompozicija „Argi būčiau kritęs, jei nebūčiau mylėjęs?“. Susistikime su Lietuvos ir Latvijos tremtiniais dalyvaus Zarasų ir Daugpilio moksleivių grupės.

Antrą lapkričio savaitę projektas “Susitikime prisiminti: Baltijos šalys – pavergtos seserys” pristatys meninę instaliaciją tolerantiškam, suprantamam ir pagarbiam dialogui tarp projekto tikslinių grupių – Stalinizmo deportaciją išgyvenusių asmenų bei mokyklos moksleivių – jau Latvijoje, Daugpilio valstybinėje gimnazijoje. Čia taip pat susitiks abiejų kaimyninių šalių tremtiniai iš Zarasų ir Daugpilio, išgyvenę tokią pačią lemti ir patyrę tą patį žiaurų likimą. Jų istorijų pasakojime ir refleksijose dalyvaus abiejų šalių moksleiviai iš Zarasų ir Daugpilio.

Įdomu, kad projekto renginiai pagerbs Latvijos nepriklausomybės dieną, kurią Latvija švenčia lapkričio 18 dieną. Mūsų kaimyninė šalis turi taip pat sudėtingą istoriją. Nuo 1915 m. Latvija buvo užimama tai Vokietijos, tai Rusijos. 1918 m. lapkričio 18 d. Latvijos liaudies taryba paskelbė Latvijos Respublikos nepriklausomybę, o lapkričio 25 d. Latvijos nepriklausomybę pripažino Vokietija. Rusija Latvijos nepriklausomybę pripažino tik 1920 m. balandžio 11 d. Latvijos nepriklausomybė truko iki 1939 m. J. Ribentropo – V. Molotovo pakto, po kurio ji vėl tapo priklausoma nuo Tarybų Sąjungos. Latvijos nepriklausomybės atkūrimas vėl paskelbtas 1991 m. rugpjūčio 21 d.

Istorijos atmintis, tremtinių atsiminimų dalijimasis su jaunąja karta, patirties perdavimas ateičiai žodžiais ir meninėmis priemonėmis leis statyti tiltus tarp praeities ir ateities, kuri bendrą ir gražesnę Europos Sąjungos ateitį.
Projektą organizuoja viešoji įstaiga Savęs pažinimo ir realizavimo studija. Projektą finansuoja Europos Sąjungos programa Europa piliečiams. Naujoje projekto svetainėje www.baltijosatmintis.lt galima rasti daugiau informacijos apie projektą lietuvių, latvių ir anglų kalbomis.

Temos: 1 Atmintis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt