Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Provincijoje gyvenantiems vaikams – galimybė skaityti naujausią kokybišką literatūrą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sušilsi pats, sušildysi ir juos!“ – iniciatyvai šildyti vaikus knygomis susivienijo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, leidykla „Nieko rimto“.

„Sušilsi pats, sušildysi ir juos!“ – iniciatyvai šildyti vaikus knygomis susivienijo Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, leidykla „Nieko rimto“.

Pagrindinis kalėdinio projekto tikslas – Lietuvos provincijoje gyvenantiems vaikams suteikti galimybę skaityti naujausią kokybišką literatūrą. Tris mėnesius vykusios akcijos metu surinkta beveik 34 tūkst. Lt. Rezultatai nudžiugino jau 40 Fondo globojamų mokyklų, kurių bibliotekoms vasario–kovo mėnesiais padovanoti keturiasdešimties knygų rinkiniai.

Projekto organizatoriai sako, kad visus juos iš esmės vienijo tas pats požiūris į skaitymo kultūrą, socialinė ir kultūrinė atsakomybė, noras sunkiu periodu padėti skurdžioms provincijos bibliotekoms. Po 2009 m. įvykusių permainų, kai bibliotekoms 80 proc. buvo sumažintas finansavimas naujoms knygoms įsigyti, dalis kaimuose esančių bibliotekų filialų iki šiol nėra gavusios nė vienos naujos vaikams skirtos knygos. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros centro direktorės pavaduotojos Jolantos Savukynaitės teigimu, padėtis kol kas nesikeičia.

„Fondui yra reikšminga kiekviena parama. Visų pirma ji parodo žmonių neabejingumą ir jautrumą egzistuojančioms problemoms. Norime atkreipti dėmesį į Lietuvos provincijas, kuriose vaikai turi mažiau galimybių nei gyvenantys miestuose visapusiškai lavintis, ugdyti savo talentus. Gauta parama leido gerokai praturtinti bibliotekų fondus. O vasarą dalis lėšų padės suburti jaunųjų dailininkų stovyklą, kurioje gabūs kaimo mokyklų vaikai semsis žinių ir mokysis įvairios technikos iš knygų iliustruotojų ir profesionalių dailininkų,“ – pasakojo Fondo projektų vadovas Tadas Bojarskas.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, aktyviai dalyvaudama Skaitymo skatinimo programose, tapo ir šio projekto pagrindiniu informaciniu partneriu. Pasak LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, bibliotekų paramai skirtas projektas atitiko LRT koncepciją skatinti ir skleisti skaitymo kultūrą. „Jau kelintus metus esame vieni iš Metų knygos rinkimų organizatorių. Džiugu, kad šį kartą galėjome prisidėti ne tik rinkdami geriausias knygas, bet ir jas dovanodami. Artima buvo ir tai, kad projektas apskritai skatino skaitymą, o prie iniciatyvos remti bibliotekas galėjo prisijungti kiekvienas norintis. Tokie projektai svarbūs socialiai atsakingos visuomenės ugdymo prasme,“ – sakė A.Siaurusevičius.

Projekto šūkį „Sušilsi pats, sušildysi ir juos“ atspindi Sergejaus Kozlovo knyga „Ežiukas rūke“, kritikų prilyginama A. de Sent-Egziuperi „Mažajam princui“, A.A.Milno „Mikei Pūkuotukui“. „Būna pasakos mažyliams ir būna pasakos visiems! Būtent dėl savo išminties, suprantamos bet kokio amžiaus skaitytojui, literatūrinės vertės, vaikiško naivumo, humoro, jaukumo, spinduliuojančios gyvenimo harmonijos ši knyga ir pasirinkta projektui,“ – pasakojo knygos dailininkė ir viena iš projekto idėjos autorių Sigutė Ach.

Knygą ir specialiai sukurtą lietuvių menininkų atvirukų kolekciją kalėdiniu laikotarpiu pirkę žmonės prisijungė prie projekto ir parėmė Almos Adamkienės fondo veiklą.

Ugnė Rakauskaitė

Temos Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt