Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 10d. 19:07

Radviliškio biblioteka sustabdė laiką – knygai

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ji prasidėjo 10 valandą prie Radviliškio viešosios...

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ji prasidėjo 10 valandą prie Radviliškio viešosios bibliotekos.
Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė. Su spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė.
Ši akcija buvo skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, todėl neatsitiktinai skaitymams pasirinkti jo „Metai“. Ištraukų iš tos poemos dalies „Pavasario linksmybės“ paskaitė Arvydas Kavaliauskas, Vlada Virbickienė ir Vaižganto gimnazijos gimnazistas Mangirdas Vedeckas.
Po to akcijos dalyviai buvo pakviesti į „Būrų kiemelį“. Ten, skambant nuotaikingai muzikai, visi galėjo pasivaišinti būriškais valgiais ir gėrimais, pasiklausyti Radviliškio vaikų darželio „Eglutė“ piemenėlių programėlės.
Akciją tęsė kitos rajono švietimo ir kultūros įstaigos, kaimo bendruomenės. Lizdeikos, Vaižganto, Šeduvos, Baisogalos gimnazijos, Jaunimo mokyklos, Grinkiškio Jono Poderio, Sidabravo, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinės mokyklos, Vinco Kudirkos, Gražinos, Alksniupių, Aukštelkų, Pakalniškių, Pašušvio,  Pociūnėlių, Šaukoto, Tyrulių pagrindinės mokyklos, Vaižganto progimnazija akcijos metu taip pat skaitė ištraukas iš Kristijono Donelaičio „Metų“, pagerbdamos šį lietuvių grožinės literatūros pradininką ir įnešdami savo indėlį į šalyje paskelbtus jo metus.
Aukštelkų kaimo bibliotekos organizuota akcija vyko prie Aukštelkų seniūnijos. Aukštelkų seniūnijos kultūros vyresnioji specialistė Virginija Radzišauskienė paskaitė K. Donelaičio pasakėčią „Ąžuols gyrpelnys“.
Baisogalos biblioteka literatūros bičiulius pakvietė prie tenykščių kultūros namų. Baisogalos gimnazijos literatų būrelis „Maironiečiai“ su mokytoja Aušra Krugeliene paskaitė ištraukų iš K. Donelaičio pasakėčios „Pasaka apie šūdvabalį“.
Pakalniškių bibliotekininkės Ramutės Smailienės suburti skaitytojai akciją pradėjo savojo kaimo   pagrindinėje mokykloje. Paskui būrelis moksleivių  – Pakalniškių mokyklos maironiečiai –  ir jų  vadovė mokytoja Zita Macevičienė pėstute patraukė į Kleboniškių kaimo buities muziejų, kur tęsė  akciją. Muziejaus aplinkoje savaip nuskambėjo literatūros klasiko kūryba.
Šiaulėnų kaimo bendruomenė su bibliotekininke Almute Petryliene akcijai pasirinko Šiaulėnų krašto muziejų. Donelaičio kūrybos ten paskaitė buvusi ilgametė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Marijona Ragauskienė.
Pavartyčių bibliotekininkė Anelė Bertulienė akcijos pradžioje savo skaitytojus sukvietė į mokyklos kiemelį, prie koplytstulpio, kur paskaitė ištraukų iš K. Donelaičio kūrybos. Vėliau dalyviai sugūžėjo į biblioteką, kurioje vyko skaitytojų pagerbimo šventė,  buvo apdovanoti geriausi skaitytojai, skaitančių šeimų nariai.
Beinoravos bibliotekos skaitytojai su bendruomenės pirmininku Jonu Vilčiausku priešakyje skaitė ištraukas iš K. Donelaičio „Metų“.
Daugėlaičių kaimo bendruomenė, kultūros darbuotojai, susibūrę prie bibliotekos, paminėjo Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną ir taip pat skaitė ištraukas iš ‚Metų“.
Grinkiškio kaimo biblioteka kartu su Grinkiškio Jono Poderio vidurinės mokyklos kolektyvu skaitė ištrauką iš K. Donelaičio poemos „Metai“ dalies „Pavasario linksmybės“.
Kairėnų, Kutiškių, Alksniupių,  Pociūnų, Skėmių bibliotekos K. Donelaičio kūrybą pristatė savo patalpose.
Šaukoto kaimo biblioteka su Šaukoto pagrindine mokykla kartu dalyvavo skaitymo akcijoje.
Raudondvario bibliotekos skaitytojai, turėdami erdvų ir didelį kultūros namų bei bibliotekos kiemelį, pakvietė  jame pasiklausyti K. Donelaičio kūrybos ir paminėti Spaudos atgavimo dieną. Dalyvavo RTVMC Šeduvos skyriaus kultūros namų darbuotojai bei moksleiviai.
Sidabravo bibliotekininkė Nijolė Snockienė savo skaitytojus akcijai suvadino į prie bibliotekos esantį gražų gamtos kampelį, prie skaitytojų pasodinto ir jau paaugusio medelio. Atvyko seniūnijos atstovai, Sidabravo vidurinės mokyklos moksleiviai bei mokytojai. Po akcijos bibliotekoje buvo pagerbti skaitytojai.
Akcija rajone įrodė, kad daugelis radviliškiečių ir šiandien tebėra ištikimi knygai, skaitymui, mūsų literatūros kūrėjams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:09
01:42
04:07:36

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt