Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramuolė, neįkyruolė ir kačiukų gelbėtoja Linda ieško naujų šeimininkų

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Rūpestingų ir mylinčių šeimininkų ieško mažo ūgio kalytė – Linda. Kalytė buvusi „Grindos" kalinė Nr. 317. Nuo pat pirmos patekimo dienos į sanitarinę tarnybą kalytė elgėsi draugiškai, vizgindavo uodegą, kišdavo savo mažą galvelę pro grotas, kad tik atėjęs žmogus galėtų ją paglostyti, džiaugsmingai šokinėdavo savo narve.

Natalija Kurdiukova/ LGGD

Rūpestingų ir mylinčių šeimininkų ieško mažo ūgio kalytė – Linda. Kalytė buvusi „Grindos" kalinė Nr. 317. Nuo pat pirmos patekimo dienos į sanitarinę tarnybą kalytė elgėsi draugiškai, vizgindavo uodegą, kišdavo savo mažą galvelę pro grotas, kad tik atėjęs žmogus galėtų ją paglostyti, džiaugsmingai šokinėdavo savo narve. Kalytė buvo pilna džiaugsmo, pasitikėjimo žmogumi ir tas pasitikėjimas ir tikėjimas padėjo mažylei išgyventi ir nesusirgti. O tai yra labai svarbu, nes dauguma šunelių iš streso suserga ir tada tenka kovoti už jų gyvybę.

Ir štai atėjo ta laukta diena, kai Linda perėjo iš „Grindos" į Geltonuosius Vagonėlius. Savaime suprantama, kad kalytė vardą gavo vagonėliuose, o ne „Grindoje“. Kalytė buvo laiminga, šokinėjo ir vizgino savo mažą uodegytę. Vagonėlyje kalytė nesudarė jokių rūpesčių, o atvirkščiai, visiems savanoriams šita maža būtybė įkrito į širdis. Štai kaip atsiliepia savanoriai apie Lindą: „Šita mergytė labai rami ir nepaprastai miela, labai protinga ir kantri. Kai reikėjo daryti paprastas procedūras vagonėlyje, tokias kaip valyti žaizdas, nes buvo įsidrėskusi snukutį, arba šukuoti kailiuką, Linda elgėsi labai ramiai truputį vizgindama uodegytę, lyg leisdama suprasti, kad ji mumis pasitiki".

Šiuo metu kalytė gyvena pas laikiną globėją ir labai laukia mylinčių šeimininkų. Linda yra draugiška ir rami kalytė. Namie elgiasi gražiai, nelipa ant lovos ir nieko negraužia. Yra neįkyri, bet mėgsta būti šalia globėjos. Kaip sako globėja, „ji nesitraukia nuo manęs nei per žingsnį: aš prie stalo – ji po stalu, aš lovoj – ji prie lovos". Linda labai mėgsta kai jai kaso pilvuką.

Linda nėra žaisminga, nesimaišo po kojomis, nešokinėja ant žmonių. Kaip jau buvo minėjau, Linda nelipa ant lovos, guli po foteliu, po stalu arba savo guolyje. Mėgsta ramius pasivaikščiojimus, eina gražiai su pavadėliu, jo netempia. Globėja pastebėjo, kad ją paleidus nuo pavadėlio, ji niekur nebėga,  ir pridūrė: „Savaitgalį buvom kaime, tai ir iš neaptverto kiemo Linda niekur nebėgo".

„Rytais keliasi sulig mano žadintuvu – tik jį išgirdusi, prisistato prie lovos ir vizgina uodegytę, nes laukia dviejų dalykų, kol bus išglostinėta ir kada keliaus į lauką", – tęsia pasakojimą globėja.

„Kai reikėjo ją vežti iš vagonėlių namo, – prisimena globėja – Linda labai bijojo lipti į mašiną, nes jai tai buvo nežinomas ir baisus daiktas. Šiuo metu kalytė mašinos nebijo, drąsiai lipa, nes žino kad galima nuvažiuoti ten, kur yra neištyrinėti plotai. Mėgsta važiuoti priekyje, tai vis braunasi, veržiasi ir kartais tai jai pavyksta.“

Balsą rodo tik keliais atvejais, kai girdi petardų sproginėjimus arba kai jos kelyje pasirodo didelis šuo. Ant mažų šuniukų neloja, tačiau dideli šunys matyt jai nekelia pasitikėjimo. O gali būti kad Linda tiesiog gina savo globėją nuo didelių šunų, nes mažo ūgio kalytė jaučia, kad gali būti gelbėtoja.

Pas globėją gyvena dar katinas, tai su juo Linda nekonfliktuoja, stengiasi jį ignoruoti. Tačiau gali urgztelti, kai katinas kiša savo snukutį į jos dubinėlį kai ji ėda. Tačiau globėja pastebėjo, kad Linda yra mažų kačiukų gelbėtoja. „Sykį prie judrios sankryžos išgirdom kažką pypsint, tai Linda nenuėjo tol, kol neradom mažam žolytės lopinėly mažutėlio pasimetusio kačiuko, kuris, beje, jau turi naujus namus. O kitą sykį mums pranešė žmonės, girdėję katinuko verksmą. Išsiruošėm su Linda ieškoti. Ir radom, nes Linda šmirinėjo tol kol neradom užstrigusio po mašina mažo katinėlio. Tokia yra nuostabi gelbėtoja mūsų Lindutė", – pasakodama juokėsi globėja.

Ji yra tiesiog idealus šuo. Nedidukė, rami, paklusni, tvarkinga, subrendusi kalytė, nes jai 4-5 metukai, nekrėčia šuniškų išdaigų ir be galo atsidavusi žmogui. Jos viena akytė nemato, tačiau tai nekelia Lindai jokių nepatogumų, nes ir be vienos akytės ji gali būti laiminga ir džiaugtis gyvenimu.

Jeigu Jums patiko kačių gelbėtoja Linda skambinkite tel. +37067671317, +37060650618

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt