Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 6d. 14:17

Rasa Bubulytė tapo „Judus jaunimo“ ambasadore Lietuvoje

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Būdama „Judus jaunimas" ambasadore Rasa Bubulytė, dar žinoma kaip Rasa Basa, savo pavyzdžiu skatins jaunus žmones mokytis, stažuotis, įgyti darbo praktikos, pažinti kitas kultūras, dalyvauti Europos Sąjungos mobilumo programose.

Būdama „Judus jaunimas" ambasadore Rasa Bubulytė, dar žinoma kaip Rasa Basa, savo pavyzdžiu skatins jaunus žmones mokytis, stažuotis, įgyti darbo praktikos, pažinti kitas kultūras, dalyvauti Europos Sąjungos mobilumo programose.

Rasos Bubulytės pasisakymas apie iniciatyvą

„Man didelė garbė atstovauti savo šaliai kaip iniciatyvos „Judus jaunimas" ambasadorei. Dabartinis pasaulio ekonomikos nuosmukis labai paveikė Lietuvą, todėl daugeliui jaunų lietuvių sunku susikurti finansinę gerovę ir drauge kuo geriau išnaudoti savo galimybes. Tvirtai tikiu, kad padėtis taptų geresnė, jei grįžę į tėvynę pritaikytume dirbant ir mokantis užsienyje įgytą patirtį. Pati studijuodama Jungtinėje Karalystėje įgijau vertingos patirties ir žinių, kurių nebūčiau gavusi, jei nebūčiau išvykusi pagyventi į užsienį. Manau, kad dėl to dabar esu labiau pasiruošusi įveikti dėl globalizuotos ekonomikos kylančius profesinius sunkumus ir įgijusi papildomų įgūdžių ir žinių, praversiančių mano šaliai. Linkiu, kad tokiomis galimybėmis galėtų pasinaudoti kuo daugiau kitų Lietuvos jaunuolių, ir neabejoju, kad iniciatyva „Judus jaunimas" padės jiems tai padaryti. Didžiuojuosi tuo, kad dabar esu šios iniciatyvos dalyvė“, – sakė R.Bubulytė.

Kam reikia naujos jaunimui skirtos iniciatyvos?

Būsima Europos gerovė priklauso nuo jos jaunuolių. Jie sudaro penktadalį visų ES gyventojų, o jų įgūdžiai ir gebėjimai bus itin svarbūs siekiant strategijos „Europa 2020" tikslų – pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo. Nors valstybių narių švietimo sistemos nevienodos, jos patiria panašių problemų. Pernelyg daug dabartinių jaunuolių mokydamiesi ir rengdamiesi profesijai neišnaudoja viso savo potencialo. Todėl jiems sunkiau gauti darbą. Dėl krizės jaunimo nedarbas smarkiai išaugo. Patekti į darbo rinką nelengva net aukštos kvalifikacijos specialistams. Kad būtų pagerinta švietimo ir mokymo sistemų kokybė ir kad jaunuoliai geriau pasirengtų darbo rinkai, reikia ES lygiu koordinuojamų veiksmų. Įgyvendinant iniciatyvą „Judus jaunimas" valstybės narės bus skatinamos dalytis informacija apie naudingas politines priemones.

Iniciatyva skatina jaunus žmones dalyvauti įvairiose Europos sąjungos programose

Nepriklausomų tyrimų duomenimis, daugiau kaip 40 proc. darbdavių mano, kad patirtis, sukaupta studijuojant ar dirbant užsienyje, yra labai svarbi – jos turintiems jaunuoliams lengviau gauti didelės kvalifikacijos ir atsakomybės reikalaujantį darbą. ES programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms galimybę vykdyti vietinius ir tarptautinius jaunimo projektus, kurių metu jie įgyja ir kompetencijų reikalingų įsitvirtinimui į darbo rinką. 91% dalyvavusių programos veiklose teigia, kad patobulino užsienio kalbos įgūdžius; 75% išmoko atpažinti asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybes. Savanoriavę kitose valstybėse 76% jaunų žmonių teigė, kad po savanorių tarnybos turi aiškesnius profesinės karjeros siekius; jie tiki, kad darbo gavimo galimybės padidėjo (75%).

Temos: 1 Ambasadorius
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt