Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rėkyvos ežero monitoringui įsigyjamos modernios technologijos

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiauliuose bus įvertinta durpių telkinio sausinimo įtaka Rėkyvos ežero, jo baseino ir su ežeru besiribojančių teritorijų vandens rėžimui.

Šiauliuose veikianti durpių gavybos akcinė bendrovė „Rėkyva“ pradeda įgyvendinti durpių telkimo monitoringo programą ir investuoja į modernios techninės įrangos įsigijimą. Tokia technika bus naudojama siekiant įvertinti durpių telkinio sausinimo įtaką Rėkyvos ežero, jo baseino ir su ežeru besiribojančių teritorijų vandens rėžimui.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojos Editos Aperavičienės, tai pirmoji 10 metų truksiančio monitoringo dalis.

Jos teigimu, bendrovė aplinkosauginėms institucijoms yra įsipareigojusi sukurti monitoringo duomenų rinkimo, saugojimo ir laisvos prieigos sistemą. Taip pat šiuo metu įgyvendinami darbai, reikalingi Rėkyvos pelkės ruožo topografinei nuotraukai, geodezinio reperio įrengimui.

E.Aperavičienės tvirtinimu, 300 tūkst. litų minėta į šią monitoringo programą investavo tam, kad Šiaulių miesto gyventojams ir Lietuvos visuomenei būtų pateikti išsamūs ir moksliškai pagrįsti atsakymai dėl durpyno įtakos Rėkyvos ežero būklei. „Esame pavargę nuo įvairiausių spekuliacijų ir kaltinimų. Tad labai tikimės, kad periodiškai viešinami monitoringo duomenys padės tašką šioje, jau daugiau nei 60 metų trunkančioje, Rėkyvos ežero ir durpyno istorijoje“, – sakė E.Aperavičienė.

2010-2020 metais įgyvendinama monitoringo programa susideda iš trijų dalių. Hidrologinis – hidrogeologinis monitoringas bus atliekamas siekiant įvertinti durpių telkinio sausinimo įtaką Rėkyvos ežero, jo baseino ir su ežeru besiribojančių teritorijų vandens rėžimui. Pelkės paviršiaus ir viršutinio durpių klodo monitoringas – įvertinti durpių telkinio eksploatacijos įtaką pelkės ruožo tarp ežero ir durpyno saugumui. Paskutinė dalis – saugomų buveinių ir rūšių monitoringas bus atliekamas siekiant įvertinti pelkės ruožo tarp durpyno ir ežero saugumo bei retų rūšių ir jų buveinių struktūrą.

Rengiant monitoringo programą buvo konsultuotasi su Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio bei Gamtos apsaugos departamentu, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Šiaulių miesto savivaldybės Aplinkos skyriaus, Kurtuvėnų regioninio parko ir kitų suinteresuotų institucijų specialistais. Monitoringo programa yra pateikta ir suderinta su Šiaulių rajono aplinkos apsaugos departamentu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt