Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 5d. 10:49

Rusiška ruletė su varvekliais (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Į 15min.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, ant kurio gyvenamojo namo susiformavo grėsmingai dideli varvekliai. Anot p. Gedimino, dėl šių varveklių buvo kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau pagalbos nebuvo sulaukta.

Į 15min.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, ant kurio gyvenamojo namo susiformavo grėsmingai dideli varvekliai. Anot p. Gedimino, dėl šių varveklių buvo kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau pagalbos nebuvo sulaukta.

„Norėjau pasidalyti problema, kurios, deja, nepadėjo išspręsti Vilniaus miesto savivaldybės specialistai, tačiau kuri kelia rimtą pavojų miestiečių sveikatai,“ – savo laiške rašo p. Gediminas.

Nors savivaldybė deklaruoja didelį rūpestį ir demonstruoja telkianti pajėgas kovai su miestą užgriuvusiu sniegu, skaitytojui teko praktiškai įsitikinti, jog prisikviesti ką nors, kas nudaužytų varveklius, ne taip ir paprasta.

„Savivaldybės specialistai žadėjo padėti, bet per tris dienas niekas nė piršto nepajudino susidariusiai pavojingai situacijai išspręsti,“ – pasakoja 15min.lt skaitytojas.

Anot jo, pastarosiomis dienomis daug kur namų pastogėse susiformavo didžiuliai varvekliai. Namų gyventojai savo jėgomis jų pasiekti negali, o lipdami ant slidaus stogo jie taip pat rizikuotų.

„Bėda ta, kad Kazliškių 3 ir 5 namų pastogėse didžiuliai varvekliai susiformavo tiesiai virš įėjimo į laiptines, tad gyventojai praktiškai neturi alternatyvos ir yra priversti kas dieną rizikuoti įeidami ir išeidami iš namų. Varvekliai didžiuliai, jei taip sutapts, kad kris tuo metu, kai iš namo išeidinės ar į jį eis žmogus, pasekmės gali būti labai liūdnos, “– savo laiške rašo p. Gediminas. Negana to, anot skaitytojo, varveklių dydis toks, jog gresia rimtas pavojus, kad nukritęs ant laiptinės stogelio, savo skeveldromis jis gali sudaužyti aplinkinių butų langus.

Skaitytojas pasakoja, kad žmonės, negalėdami savo jėgomis susidoroti su varvekliais, ir bijodami tokių skaudžių pasekmių kreipėsi į savivaldybę pagalbos.

„Informaciniu telefonu (8 5)  211 2000 mums buvo pasakyta kreiptis į Energetikos ir statinių skyrių. Atsiliepusi darbuotoja pasakė, kad tokiais dalykais jie paprastai neužsiima, bet padės – susisieks su Šnipiškių seniūnija ir šioji pasirūpins pavojinga situacija. Mums pasisiūlius patiems paskambinti, buvome nuraminti, kad jau nebereikia, savivaldybė pati viską išspręs, greičiau ir efektyviau – užtikrinta, kad vakare varveklių jau nebus,“ – pasakojimą tęsia Gediminas.

Tačiau vakare varvekliai ir toliau grėsmingai kybojo.

„Vėl paskambinus į savivaldybės Energetikos skyrių, atsiliepė jau pats viršininkas (bent tokiu prisistatė). Matyt, tai buvo ponas Kęstutis Karosas. Šis ponas pakartotinai užtikrino tučtuojau susisieksiąs su atsakingais žmonėmis ir išspręsiąs problemą, bet net praslinkus porai dienų varvekliai tebekybojo,“ – apgailestauja skaitytojas.

Jis teigia nenorintis kelti didelių pretenzijų savivaldybei, bet labiausiai šioje situacijoje piktina klaidinimas ir pažadai.

„Galbūt savivaldybė tikrai nėra atsakinga už mieste kybančius varveklius ir tai ne jos, o eilinių miestiečių reikalas. Labiau piktina veidmainiškumas ir klaidinimas, kai ir neprašant užtikrinama, jog problema bus išspręsta, tačiau rezultatų nematyti, o varvekliai gali kristi bet kurią minutę. Bent jau neklaidintų žmonių ir nurodytų, kur konkrečiai kreiptis (kaip ne kaip jie specialistai, geriau žino miestą administruojančių įmonių kontaktus), užuot demonstravę tai, ką ir taip daugeliui miestiečių teko pajusti savo kailiu – delsimą, abejingumą ir formalų požiūrį į realią problemą,“ – savo laiške rašo p. Gediminas.

Jis taip pat pridėjo susidariusių varveklių nuotraukas. „Dabar jie jau gerokai didesni. Tikimės, kad nukris tuomet, kai aplink nebus žmonių, tačiau kas žino... Rusiška ruletė ir tiek,“ – laišką užbaigia p. Gediminas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovo komenataras:

Vilniaus miesto savivaldybė yra informavusi pastatų savininkus ir administruojančias įmones, kad prižiūrėtų, ar ant stogų nesikaupia sniegas arba ledas, taip pat ar neatsirado varveklių. Gyventojams pirmiausia reikia kreiptis į pastato savininką arba administratorių (administruojančią įmonę, bendrijos pirmininką ar asmenį, kuris vykdo techninę pastato priežiūrą), nes pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, būtent jie privalo nedelsiat pašalinti varveklius ar ant stogo susikaupusį sniegą.

Nepašalinus varveklių pastato savininkui, bendrijos pirmininkui ar administruojančiai įmonei taikomos administracinio poveikio priemonės, gali būti skiriamos baudos iki 2 tūkst. litų.

Kalbant apie skaitytojo minimą atvejį, patikiname, kad savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui yra perduota visa informacija ir, tikėtina, kad šį namą administruojančiai įmonei bus skiriamos atitinkamos sankcijos, ir įmonė bus įpareigota skubiai pašalinti varveklius.

Jeigu pastatų savininkas ar administratorius netinkamai prižiūri pastatą, gyventojai gali kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių tel. 1648 arba el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt