Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ryčio Zalogos netikrų anketų tyrimo tęsinys. Laima Andrikienė? PATINKA!

Rytis Zaloga
Facebook iliustr. / Rytis Zaloga
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kovo 8 dieną kartu su Karoliu Birgilu į dienos šviesą ištraukėme jaunimo organizacijos DARBAS mikliųjų pirščiukų būrelio sukurtą netikrų anketų tinklą skirtą Darbo partijos lyderių šlovinimui. Jeigu nieko apie šią istoriją negirdėjote, su pirmuoju nuotykiu galite susipažinti čia ir čia. Panašu, kad Indra kažkada buvo Estela Jonaitis, bet paskui nusprendė, kad tapatybę reiktų šiek tiek atšviežinti.

Kovo 8 dieną kartu su Karoliu Birgilu  į dienos šviesą ištraukėme jaunimo organizacijos DARBAS mikliųjų pirščiukų būrelio sukurtą netikrų anketų tinklą skirtą Darbo partijos lyderių šlovinimui. Jeigu nieko apie šią istoriją negirdėjote, su pirmuoju nuotykiu galite susipažinti čia ir susijusiose naujienose.

Netikros darbiečių gerbėjų anketos

Netikras darbiečių anketas užgriuvo tokia šlovės banga, kad jaunimo organizacijos DARBAS buvę ir esami lyderiai iki šiol tyli lyg vandens į burnas prisisėmę, ir tikisi, jog užteks kelių burbtelėjimų „čia ne mūsų darbas“. Linkėjimai, Viliau Gružauskai, tikimės, kad per mėnesį susiradai ir tikrų draugų!

Šis įrašas – apie kitą netikrų anketų „Facebook'e“ tinklą. Šį kartą botai (gavome pastabų, kad terminą vartojame netiksliai – su jomis sutinkame, šitaip tiesiog greičiau, nei „netikros anketos“) savo meile dalinosi su Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos europarlamentare Laima Andrikiene. Prie manęs su Karoliu šį kartą prisidėjo ir Adomas Bužinskas, kuris kartą jau bandė pradėti kalbą apie Laimos Andrikienės palaikymo klaustukus.

Prie manęs su Karoliu šį kartą prisidėjo ir Adomas Bužinskas, kuris kartą jau bandė pradėti kalbą apie Laimos Andrikienės palaikymo klaustukus.

Darbo partijos tinklas ir Laimos Andrikienės tinklas turi kelis esminius skirtumus, nuo kurių ir pradėsime savo apžvalgą.

Visų pirma, jaunųjų darbiečių tinklas buvo skirtas visos partijos lyderių šlovinimui socialiniuose tinkluose, ypatingą dėmesį skiriant veiklai komentaruose. Laimos Andrikienės tinklas būtent taip pavadintas yra todėl, kad jis nėra konservatorių tinklas – šio tinklo botai visą savo dėmesį skiria įvykių susijusių su Laima Andrikiene sklaidai, ir minimaliu palaikymu „Facebook“ komentaruose. Tai asmeniniams politiko interesams skirtas tinklas. Jo veiklos forma – lėta infiltracija į dešiniųjų pažiūrų asmenų Facebook profilių draugus ir po to sekanti masinė Laimos Andrikienės veiklos naujienų transliacija.

Antra – Laimos Andrikienės tinklas padarytas kokybiškiau. Kadangi šį tinklą aptikome tik po to, kai publikavome informaciją apie JOD juodųjų viešųjų ryšių praktiką, nežinome, ar mūsų publikuota informacija pagelbėjo Laimos Andrikienės tinklo administratoriams geriau užmaskuoti savo botus. Šį kartą anketų, iš kurių buvo pavogotos nuotraukos, aptikti nepavyko. Dėl šios priežasties padidėja ir klaidos tikimybė, jog botu netyčia įvardinsime realiai egzistuojantį žmogų. Tačiau visos netikros anketos turi keletą pasikartojančių bruožų, kurie tikrai nėra paprasčiausias sutapimas. Mes išsamiai patikrinome visą žemiau esančią informaciją ir anketų, kurios kėlė abejonių, neįtraukėme. Kadangi nenorime mokyti botų kūrėjų, kaip sukurti „geras“ netikras anketas, esame linkę dalį savo metodų pasilaikyti paslaptyje. Jeigu žemiau vis dėl to išvysite realų žmogų, malonėkite pranešti komentaruose.

Laimos Andrikienės tinklas padarytas kokybiškiau.

Kai niekas negali pagirti už gerus darbus – tai tenka daryti pačiam. Netikrų paskyrų savininkai kuo puikiausiai „like‘ina“ savo įrašus ir pasidalintas nuorodas. Žinoma, socialinėje erdvėje, tai yra tik apgailėtina ir daugiau nieko nereiškia. Visgi kiti „like‘ai“ tampa įdomesni, ir paryškina pačio netikro tinklo kontūrus. Kaip ir pirmajame savo tyrime, siekėme apsipbrėžti, kad pats zombių tinklas yra uždaras, o nariai tampriai susiję tarpusavyje. Laimutės atveju, visi „like‘ai“, išskyrus savus, žinoma, gaunami iš kitų netikrų anketų. Tai tapo lakmuso popierėliu, kad grupė veikia kaip vienetas, o nariai seka vienas kito veiklą. Kam reikalingas toks savų plaikymas? Nauja „Facebook“ naujienų srauto koncepcija veikia tokiu principu, kad įrašai, sulaukę net ir kelių „like“ vienu metu, jau laikomi populiarėjančiais ir keliami į naujienų srauto viršų. Viena iš pagrindinių šios grupės užduočių ir yra įrašus, susijusius su Laimute, kelti kuo aukščiau, taip gerinant pačio turinio pasiekiamumą.

Laimos Andrikienės botų tinklas

Šio tinklo atradimo istorija labai kurioziška. Po didžiulio susidomėjimo darbiečių botų istorija sulaukiau daugiau nei 200 naujų sekėjų ir daugybės naujų pasiūlymų draugauti. Ir taip jau nutiko, kad Laimos Andrikienės botų tinklo administratorius nusprendė, jog esu vertas dėmesio ir ištiesė man boto draugystės ranką. Puikus ėjimas! Darwin awards, kurie yra skirti prisiminti kvailiausiu būdu savo gyvybės netekusius žmones, formate politinės savižudybės kategorijos ko gero nėra, tačiau nesvarbu – šis Andrikienės botų administratoriaus žingsnis nusipelno bent jau patekti tarp reikšmingų paminėjimų. Nuostabus ėjimas, leiskite jums paploti.

O dabar nuo žodžių pereikime prie vaizdų. Derėtų viską pradėti nuo pagrindinio istorijos kaltininko. Žmogaus, kuris labai norėjo su manim draugauti vien tam, kad galėtų man papasakoti apie tai, koks blogas būtų mano gyvenimas be Laimos Andrikienės. Ponios ir ponai – Giedrius Montvila.

Ryčio Zalogos blogas/FB/Giedrius Montvila
Ryčio Zalogos blogas/FB/Giedrius Montvila

Dažniausiai botai apsiriboja trumpais prierašais prie pasidalinimų turiniu a la „Puiku/Patinka“. Giedrius dar išspaudė ir už širdies griebiantį debatų aprašymą, kurį galite rasti jo sienoje:  

„Patiko.
Labai aiškiai pasimatė, kas ko vertas. Mano nuomone geriausiai pasirodė L. Andrikienė, toliau P. Auštrevičius, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ir ketvirtas Z. Balčytis, susilaukęs iš studentų priekaištų dėl dvigubo kandidatavimo ir į Prezientus ir į EP.“ Ir, žinoma, kaip gi nelaikinsi savo paties postų.

Ryčio Zalogos blogas/FB/Indra Strečė
Ryčio Zalogos blogas/FB/Indra Strečė

Panašu, kad Indra kažkada buvo Estela Jonaitis, bet paskui nusprendė, kad tapatybę reiktų šiek tiek atšviežinti.

Vytautas Kovas...

Ryčio Zalogos blogas/FB/Vytautas Kovas
Ryčio Zalogos blogas/FB/Vytautas Kovas

Sienoje rasite ir kito turinio, tačiau šios anketos veikla sutampa su kitų sąrašo anketų   veikimo būdu.

Paulius Kumža - didelis sporto ir Laimos Andrikienės mylėtojas.

Ryčio Zalogos blogas/FB/Paulius Kumža
Ryčio Zalogos blogas/FB/Paulius Kumža

Jei norite rasti daugiau tokių anketų, visą Ryčio Zalogos įrašą rasite čia.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt