Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalies mokyklose – gerumo dalybos

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kiekvieno lietuvio mėgstama veikla gali virsti pagalba tiems, kam to labai reikia, ir žinojimu, kad tuo pačiu padarei kažką gero", - sako Lietuvos „Jaunųjų maltiečių" referentas Eitvydas Bingelis, pristatydamas šiemet organizuojamą akciją „Idėjos padėjėjos". Juk savanoriškai atlikti geri darbai - tai ne tik nauja patirtis, bet ir pažintys, prasmingai praleistas laikas, savęs išbandymas.

„Kiekvieno lietuvio mėgstama veikla gali virsti pagalba tiems, kam to labai reikia, ir žinojimu, kad tuo pačiu padarei kažką gero", - sako Lietuvos „Jaunųjų maltiečių" referentas Eitvydas Bingelis, pristatydamas šiemet organizuojamą akciją „Idėjos padėjėjos". Juk savanoriškai atlikti geri darbai - tai ne tik nauja patirtis, bet ir pažintys, prasmingai praleistas laikas, savęs išbandymas.

Projektas „Drąsinkime ateitį", vykdantis neformaliojo švietimo iniciatyvas, džiaugiasi šiemet gauta galimybe mokiniams visoje Lietuvoje pristatyti nevyriausybines organizacijas ir paskatinti jaunimą jungtis į savanorių gretas. Praeitais metais moksleiviai, prisijungę prie jaunųjų Maltos ordino narių iniciatyvos, iš viso įgyvendino 75 labdaros idėjas. Akcijos metu surinkti 34 tūkst. litų pavirto 5000 maisto porcijų alkaniems senoliams. Nuo šių metų visi gerumo akcijos dalyviai galės pasirinkti, kokiai Maltos ordino veiklai paremti bus skirtos suaukotos lėšos.

Neįprasta gerumo akcija organizuojama nemokamo Smėlio meno terapijos centro įkūrimui. Visus metus šalyje vyksta renginiai, akcijos, konkursai, labdaros vakarai. Pagrindinė veiklos priemonė - tai kartoninės vaikų ir Lietuvos įžymybių dekoruotos simbolinės plytos, iš kurių 2012 metų birželio pirmąją bus statomas „Šypsenų miestas". Akcijoje dalyvaujantys mokiniai skatinami aplankyti ikimokyklines įstaigas, pradines mokyklas, vaikų bei senelių namus, kur kartu su kitais dekoruotų akcijai skirtas „plytas". Šios iniciatyvos tikslas - įkurti Smėlio meno terapijos centrą vaikams su negalia, turintiems autizmo sindromą ar kitų raidos sutrikimo problemų.

Džiugu, jog mokiniai noriai rodo iniciatyvą jungtis prie mažų stebuklų įgyvendinimo. Prie gruodžio 1-ąją „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro" inicijuotos AIDS dienai skirtos flashmob akcijos „Užteks tylėt." prisidėjo daugiau nei šimtas mokyklų. Mokiniai buvo raginami patys organizuoti triukšmingus renginius, skatinančius atkreipti dėmesį ir nutraukti tylą, vis dar gaubiančią AIDS grėsmę ir žalą.

„Drąsinkime ateitį" jau septintus metus skatina mokinius tobulėti, išeinant už formaliojo švietimo rėmų. Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ", skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose" (projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-05-K-01-025) pagal priemonę „Kalbų mokymo, verslumo, ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas". Visi projekto inicijuojami renginiai, seminarai, konferencijos yra nemokami - skatiname aktyviai registruotis ir kviesti lektorius į savo mokyklas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt