Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sasnavos vaizdai: neišmanymas ar nesąžiningumas?

Susiaurėjusi Suvalkijos gatvė kelia pavojų eismo saugumui
Vytauto Karsoko nuotr. / Susiaurėjusi Suvalkijos gatvė kelia pavojų eismo saugumui
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš keletą metų gavus finansinę paramą iš atitinkamų Europos Sąjungos fondų, buvo užsibrėžta šiuolaikiškai sutvarkyti dalies Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių seniūnijų infrastruktūrą.

Prieš keletą metų gavus finansinę paramą iš atitinkamų Europos Sąjungos fondų, buvo užsibrėžta šiuolaikiškai sutvarkyti dalies Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių seniūnijų infrastruktūrą. Viena iš tokių seniūnijų – Sasnavos.

Jos centre, Sasnavos gyvenvietėje, per pastaruosius ketvertą metų jau pavyko įgyvendinti du projektus, kurių dėka ji tapo gražesnė, jaukesnė, pasikeitė ir aplinka prie gyventojų pamėgtos Sasnos upelio užtvankos. Ten įrengtas pliažas, visur švaru, tvarkinga. Erdvės skirtos žmonių poilsiui bei laisvalaikio praleidimui seniūnijos valdžios rūpesčiu prižiūrimos nuolat.

Taigi nuveikta išties daug, kelis tūkstančius gyventojų turinti gyvenvietė tarsi atjaunėjo, taip pat pastatyti šiuolaikiški nuotekų valymo įrenginiai, saugantys Sasną nuo nepageidaujamų žmonių veiklos padarinių. Suprantama, visa tai maloniai nuteikia ne vien vietos gyventojus, bet ir miestelio svečius.

Infrastruktūros gerinimo  darbus atliko konkursus laimėjusios bendrovės „Alkesta“ iš Alytaus ir marijampoliečių „Alvarsas“. Projektų, kurių bendra suma siekia 2 mln. 335 tūkst. litų įgyvendinimui vadovavo Kęstutis Milius, Vidas Stepanavičius ir Donatas Raudonis. Vien šaligatvių sutvarkymui buvo skirta apie 800 tūkst. litų europinių pinigėlių.

Vytauto Karsoko nuotr./Žaliuojantis šaligatvis Suvalkijos gatvėje
Vytauto Karsoko nuotr./Žaliuojantis šaligatvis Suvalkijos gatvėje

Didelis šaukštas deguto medaus statinėje

Viskas būtų lyg ir šaunu, jei ne vienas dalykas, tarsi šaukštas deguto gadinantis visą statinę medaus. Tai statybininkų atliktų darbų kokybė, kurią Sasnavos seniūnijos seniūnė Nijolė Smilgienė apibūdino labai išraiškingai: „ visiška tragedija“.

Pasak seniūnės, apmaudu dar ir todėl, kad sumokėta didelė suma už niekalą, kurį pridirbo ne kažkokie „chaltūrščikai“ iš gatvės, o būtent konkursą laimėjusios statybinės organizacijos.

 „Aš dar prieš darbų pradžią sakiau statybininkams, kad jie dirbtų taip, jog baigus visus darbus jiems patiems nebūtų gėda dėl jų atlikimo kokybės. Deja, tai nesuveikė“ – apgailestavo seniūnijos galva.

Statybininkų kaltę taip pat konstatavo atvykusi iš Marijampolės savivaldybės administracijos komisija.

Beje, statybininkų kaltę dėl nekokybiško darbo taip pat konstatavo atvykusi iš Marijampolės savivaldybės administracijos komisija.

Sasnavoje už europinius pinigus gatvių šaligatviai išgrįsti dailiomis trinkelėmis. Jų paklota beveik keturi kilometrai. Tačiau, prabėgus vos metams nuo darbų pabaigos, šaligatviai jau virto žalia veja. Tai matyti ir nuotraukose.

Žinovai teigia, jog jei artimiausiu metu nebus ištaisytos statybininkų klaidos, jei taip dar galima pavadinti tokią veiklą, tai po metų kitų augalų šaknys iškilos lygiai paklotas šaligatvių trinkeles. Ir tuomet Sasnavos gyventojų džiugesys, jog rudenį ir pavasarį nebereikia, kaip tai būdavo anksčiau, bristi per purvą, išgaruos virsdamas dideliu nusivylimu ir, be abejo, kritika, skirta vietos valdžiai.

Ravėti niekas nesiruošia

Pokalbio metu seniūnė N.Smilgienė prasitarė, kad iš tarpų tarp trinkelių kuokštais išaugusių žolių kol kas ravėti ar kitaip šalinti nesiruošiama, nes tokie „kosmetiniai“ veiksmai tikrai neištaisys šaligatvių klojimo metu padarytų technologinių pažeidimų, galimai padėjusių rangovui „sutaupyti“ medžiagų ir darbo valandų. Juos privalo pašalinti patys rangovai, tačiau pastarieji kažkodėl to daryti visiškai neskuba, nors esą yra įpareigoti atlikti tai jų darbą tikrinusios savivaldybės komisijos. Laikas bėga greitai ir bėga jis ne užsakovo, bet rangovo naudai, o žolė vis auga ir auga.

Verta prisiminti garsų posakį, kad norėjosi kaip geriau, bet gavosi kaip visuomet...

Dar viena problema, kelianti pavojų eismo saugumui, po projektų įgyvendinimo, tapo susiaurėjusi Suvalkijos gatvė. Mat, paklojus šaligatvį, ji pastebimai susiaurėjo, tad dabar joje prasilenkiant net ir lengviesiems automobiliams kyla rizika nudaužti veidrodėlius. Tokių įvykių, pasak gatvės gyventojų, jau pasitaikė, o šia gatve rieda ne tik lengvieji automobiliai ar motociklai, bet ir gremėzdiška žemės ūkio technika. Čia verta prisiminti garsų posakį, kad norėjosi kaip geriau, bet gavosi kaip visuomet...

Taigi taip ir gyvename. Gaunami dideli pinigėliai iš ES skirti gražesnio gyvenimo Lietuvoje sukūrimui, juos sugebama gudriai „įsisavinti“ patikint darbus alia konkursus laimėjusioms firmoms, kurios galimai gerai geba ne tai, ką turėtų gebėti pagal savo priedermę, o nesudėtingą aritmetinį veiksmą vadinamą  dalyba. 

O piliečiai pakentės, juk tiek amžių kentėjo, ir nieko...

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt