Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 9d. 17:45

Saugesnio interneto dieną minint: niekas neapsaugos mūsų, jei mes patys savęs neapsaugosim

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Šiandien Europoje ir Lietuvoje minima „Saugesnio interneto diena“ - skirta informuoti tėvus ir vaikus apie interneto naudą ir pavojus jame.

Šiandien Europoje ir Lietuvoje minima „Saugesnio interneto diena“, kuri skirta informuoti tėvus ir vaikus apie interneto naudą ir kartu internete slypinčius pavojus. Tėvai skatinami atkreipti dėmesį į pavojus, kurie tyko jų vaikų internete (pornografija, pedofilija, rasinės ir tautinės nesantaikos kurstymas, asmeninių duomenų rinkimas), taip pat paskatinti juos domėtis interneto naujovėmis, galimybėmis.

Punktai, kurie jums padės išlikti bent dalinai saugiu socialiniuose tinkluose
  1. Po naujųjų Facebook privatumo taisyklių įvedimo visi privatūs profiliai tapo atviri, dėl to net ir ne jūsų draugai gali disponuoti informacija apie jus. Pasitikrinkite ir pakeiskite savo privatumo nustatymus.
  2. Jei jūsų naudojamas socialinis tinklas leidžia (Facebook‘e yra tokia funkcija), uždrauskite paieškos sistemoms indeksuoti informaciją esančią jūsų profilyje.
  3. Nedraugaukite su bet kuo. Juk realiam gyvenime su nepažįstamais žmonėm nesisveikinate ir nebendraujate, tai kaip juos galite priimti į savo draugus socialiniuose tinkluose? Taip pat juk nėra realu turėti 1000 ar 3000 draugų ar net pažįstamų. Yra atlikti tyrimai, jog statistinis Facebook vartotojas gali turėti vidutiniškai 150 draugų. Taip pat nedraugaukite su komerciniais prekiniais ženklais, kurie slepiasi po privatiems vartotojams skirtais socialinių tinklų profiliais. Priimdami juos į savo draugų sąrašus suteikiate galimybę jiems disponuoti asmenine informacija apie jus, o dažnai net nėra žinoma, kas slepiasi po vienu ar kitu komerciniu pavadinimu. Tuo tarpu fanų puslapiai ir grupės tam ir sukurtos, kad komerciniai vartotojai neturėtų galimybės disponuoti savo gerbėjų ar narių asmenine informacija.
  4. Turėkite minty, kad net ir uždaras tinklas yra atviras, todėl socialiniuose tinkluose ir visame internete su draugais ir pažįstamais dalinkitės tik bendro pobūdžio informacija.
  5. Nerašykite to, ko galbūt kažkada vėliau gailėsitės.
  6. Jei saugumo internete klausimais esate labiau pažengęs nei jūsų artimieji ir draugai, patarkite kaip elgtis ir jiems, nes tokių dalykų mokykloje ir universitete nemoko.
  7. Jei pažįstate ką nors iš Ryšių reguliavimo tarnybos, paklauskite jų, kodėl jie vis dar nevykdo masinio švietimo „social media“ saugumo tema.
VIDEO: Safer Internet Day 2010: Think B4 U post
Tad ačiū visiems už sugaištą laiką, tikimės, jog šis rašinėlis bus vienas mažiukas žingsniukas saugesnio interneto link. PDFONTOUR
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt