Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 21d. 15:31

Saulius Gudas: „Aukštojo mokslo diplomas – šventė visai šeimai“ (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Praėjus valstybinių egzaminų, bakalauro ir magistro darbų gynimui, absolventai šią savaitę į universitetus sugrįžta bene paskutinį kartą tam, kad atsiimtų išsilavinimą patvirtinantį dokumentą – aukštojo mokslo diplomą.

Praėjus valstybinių egzaminų, bakalauro ir magistro darbų gynimui, absolventai šią savaitę į universitetus sugrįžta bene paskutinį kartą tam, kad atsiimtų išsilavinimą patvirtinantį dokumentą – aukštojo mokslo diplomą. Pasak Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) dekano profesoriaus Sauliaus Gudo, šis momentas yra ypatinga šventė ne tik pačiam studentui, bet ir visai jo šeimai.

Diplomas yra įgijamas

Diplomas reikalingas visiems. Tam priežasčių netrūksta: jis žymi žmogaus išsilavinimo lygį, žinias, atveria karjeros vartus, galų gale įrodo, jog žmogus geba mąstyti, atsirinkti, sisteminti ir naudotis jam siunčiama informacija. Vis dėlto, dažnai pasigirsta neigiamų atgarsių Lietuvos aukštojo mokslo atžvilgiu. VU KHF dekano S. Gudo nuomone, ši situacija dažnai vertinama ir plačiajai auditorijai nušviečiama neadekvačiai. „Gyvename žinių visuomenėje ir esame nenuginčijama jos dalis. Tad aukštojo mokslo diplomas, ar tai būtų bakalauro, magistro ar pokoleginių studijų baigimo dokumentas, nebėra toks unikalus, tačiau vis vien išlieka išsilavinimą, kultūrą ir žinias patvirtinančiu faktu. Svarbu nepamiršti ir to, kad aukštojo mokslo diplomas yra įgijamas kartu su žiniomis ir kvalifikacija. Rimti studentai būtent taip ir vertina šį pasiekimą, o įvairios spekuliacijos apie Lietuvos mokslo kokybę yra daugiau geltonosios spaudos reikalas", – teigia profesorius ir priduria, jog Lietuvoje itin dažnai eskaluojama prasta ekonominė šalies situacija, dėl to menkinamas ir aukštasis mokslas. Lietuvos aukštojo mokslo finansavimas, yra 3 kartus mažesnis nei visoje Europos Sąjungoje. Atsižvelgiant į šią finansavimo procentinę išraišką, skaičiuojamą nuo Valstybės bendrojo vidaus produkto, daugeliui akademikų ir aukštojo mokslo šalininkų kyla klausimas, kada Vyriausybė šią problemą ims spręsti prioritetiniu lygiu. Vis dėlto, esant tokiai situacijai mūsų universitetų kokybę vienintelio Kaune esančio Vilniaus universiteto fakulteto vadovas vertina palankiai. „Kaip rodo oficialūs duomenys ir statistika, Vilniaus universiteto diplomas vertinamas aukščiausia praba. Tai leidžia tiek studentams, tiek ir universiteto dėstytojams pelnytai didžiuotis savo Alma Matter, atveriančiam kelius į Europos Sąjungos rinką", – tvirtina prof. S. Gudas.

Diplomo gavimo šventė

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą šiemet baigs beveik 700 jaunuolių. Jie, kaip ir daugelis kitų fakultetų ar universitetų absolventai, jau dabar planuoja savo ateitį ir dairosi kvalifikaciją atitinkančių darbo perspektyvų. Prieš tai dar paskutinis sustojimas – diplomų įteikimas. „Tai unikali šventė, dažnam įvykstanti tik vieną kartą gyvenime. Visos absolventą puošiančios regalijos ir ceremoniją lydinčios tradicijos – studentų himnas „Gaudeamus", iškilmingi sveikinimai, studentų žodis, mantijos, pačio diplomo įteikimas, kepurėlių metimas į orą, artimųjų sveikinimai – įprasmina ne vienus metus trukusias studijas. Diplomų įteikimas taip pat ir šventė visai akademinei bendruomenei, mums, mūsų fakultetui. Tai šventė, kuri priverčia pergalvoti, kas pasiekta, ko dar trūksta, ką reikėtų tobulinti, galų gale, kaip ir kur panaudoti įgytas žinias", – visų laikų absolventų nuotaikas perteikia profesorius. „Tai, kad pasižiūrėti, kaip sūnui, dukrai, broliui, seseriai, draugui ar giminaičiui įteikiamas diplomas visuomet susirenka gausus būrys artimųjų, rodo šio dokumento reikšmę. Diplomas įteikiamas studentui, tačiau jo pasiekimai svarbūs visai šeimai, mąstant globaliau – visai šaliai."

Vieną svarbiausių studento, o ir universiteto švenčių, S. Gudas vertina ne tik iš dekano, bet ir buvusio studento pozicijų. Prisiminęs savo šventę, dekanas diplomo gavimą metaforiškai lygino su plačiai atvertomis durimis: „Tuo metu ėmiau projektuoti savo gyvenimą, supratau, kiek daug perspektyvų laukia. Dar ir dabar išsaugojau šį jausmą, kuris kasmet atgyja iš naujo kiekvienoje Diplomų įteikimo ceremonijoje. To ir norėtųsi palinkėti kiekvienam absolventui – optimistiškai žiūrėti į gyvenimą, planuoti savo ateitį ir įžvelgti begalę perspektyvų."

Ceremoniją bus galima stebėti internetu

Paskutinių kursų studentai šią savaitę pagaliau gali lengviau atsikvėpti – diplomas, atrodo, ranka pasiekiamas. Liko maloni dalis – iškilmingas jo atsiėmimas ir artimųjų sveikinimai. Vis dėlto, pasitaiko tokių atvejų, kai dėl tam tikrų priežaščių nevisi norintys gali atvykti ir gyvai stebėti šio momento. Šiemet interneto svetainėje www.khf.vu.lt ši ceremonija bus transliuojama tiesiogiai. „Mūsų studentai į Kauną mokytis atvyksta iš visos Lietuvos. Dėl didelio atstumo ar nelanksčių darbo grafikų nevisada visiems pavyksta ir pasveikinti savo gimines ir draugus, pamatyti, kai jiems yra įteikiamas diplomas. Be abejo, tokia transliacija nėra naujas reiškinys, tačiau taip Diplomų įteikimo šventę padarome prieinamą visiems ir visur", – tvirtino fakulteto vadovas.

VU KHF – vienintelis Vilniaus universiteto fakultetas, ruošiantis net trijų mokslo sričių specialistus. Humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslo sričių absolventams aukštąjį išsilavinimą žyminčius diplomai bus įteikti birželio 22 ir 23 d. Šiemet šį dokumetą atsiims 664 absolventai – 146 magistrai ir 518 bakalaurai. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto absolventams juos įteiks VU rektorius akademikas Benediktas Juodka ir Fakulteto dekanas prof. Saulius Gudas. Keturiasdešimt septynerius gyvavimo metus skaičiuojančiame Fakultete diplomą atsiims jau 13 tūkstantasis absolventas.

Temos: 1 Diplomas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt