Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį kavos mėgėjai kviečiami į „Kavos kultūros dienų“ renginius (video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ateinantį savaitgalį Vilniuje vyks kavos bendruomenę vienijantis renginys – „Kavos kultūros dienos 2011“.

Ateinantį savaitgalį (balandžio 2-3 d.) Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Ozas“ vyks kavos bendruomenę vienijantis renginys – „Kavos kultūros dienos 2011“.

Atrasti naujų skonių

„Daugelis mūsų kavą geriame kasdien, tačiau domimės ja mažai“, – sako renginio organizatorė Violeta Masteikienė ir kvičia visus apsilankyti „Kavos kultūros dienose“ bei atrasti kavos pasaulį esant gerokai didesnį, nei įsivaizduojame. „Lietuvoje jau galima įsigyti įvairių rūšių kavų, jų mišinių, rinktis skirtingo malimo, skrudinimo laipsnio pupeles ir mėgautis vis naujai atrandamu skoniu. Savaitgalio renginyje turėsite galimybę įgauti daugiau patirties ir žinių apie gėrimą, kuris vienija pasaulį,“ – teigia V.Masteikienė.

Renginio metu vyks išskirtinių kavų degustacijos ir aukcionai, kavos gaminimo įrangos ir jų priedų pristatymai, seminarai ir praktiniai užsiėmimai.

Stebėti geriausius

Dvi dienas 25 profesionalūs kavos ruošėjai iš visos Lietuvos ir vienas dalyvis iš Latvijos kovos dėl geriausiojo vardo Kavos ruošimo čempionate ir itin patraukliame bei daug smalsuolių sutraukiančiame Piešimo pieno puta čempionate („Latte art). Organizatoriai įspėja, kad kova bus nuožmi, nes šiemet pasiryžusių piešti puta dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

Varžybos vyksta pagal griežtai reglamentuotas Pasaulio kavos barmenų čempionato taisykles, renginį globoja Europos kavos asociacija (SCAE) bei Pasaulio barmenų čempionatas (WBC). Keturiolika kompetentingų teisėjų iš įvairių pasaulio šalių vertins baristų paruoštos kavos skonį, kokybę, identiškumą bei išradingumą. Nugalėtojui bus suteikta išskirtinė teisė atstovauti mūsų šalai Pasaulio kavos ruošimo čempionate, kuris šiemet vyks Kolumbijoje, bei Pasaulio kavos ruošimo čempionate Mastrichte, Olandijoje.

„Tai puiki galimybė daugiau sužinoti apie kavą, jos rūšis, gamybos būdus. Matydami, kaip dirba profesionalai, vilniečiai ir miesto svečiai išmoks, kaip atskirti gerą kavą ir sužinos, kiek iš jos galima paruošti skirtingų gėrimų bei kaip juos patiekti“, – sako SCAE koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis.

Išmokti pačiam

Kaip namuose pasigaminti latte, machiatto ar kitą gardžią kavą, degustuoti bei vertinti patars ir išmokys kavos ruošimo čempionai. Pamokose, kurias stebėti ir jose dalyvauti gali visi norintys, renginio svečiai sužinos piešimo pieno puta gudrybes, išmoks ruošti kavos kokteilius ir derinti kavą su įvairiais priedais, ragauti, lyginti ir atpažinti skirtingas kavos rūšis.

Ilgametis „Kavos kultūros dienų“ organizatorius ir dažnas jų dalyvis Vytautas Kratulis pastebi, jog „šiais marketingo karaliavimo laikais skonis kuriamas paveikslėlyje, o ne pakelio viduje. Visai nesvarbu, kad kava bjauri, tačiau ją rodo per televizorių ir anksčiau ar vėliau žmogus, įtikėjęs, kad kava yra „iš geriausių pasaulio plantacijų“, ją nusiperka. O nusipirkęs linkęs nebesigailėti, kad nutiko ne taip, kaip jis tikėjosi – maždaug visa kava bjauri, taip ir turi būti. Todėl šio renginio tikslas – informuoti žmones apie tai, kaip juos turi aptarnauti kavos paruošimo vietose bei padėti susiorientuoti ieškantiems geresnio kavos skonio.“

Pirmasis Kavos ruošimo čempionatas įvyko 2002 metais. Šiais metais Lietuvos kavos ruošimo čempionatą organizuoja Lietuvos Ypatingos Kavos Asociacija. Praėjusiais metais renginį aplankė daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių. Šių metų Kavos ruošimo čempionato teisėjai: Vyr. teisėjas Marc-Pierre Dietrich (Jungtinė Karalystė) Charles Fleer (Čekija) Domas Balandis (Lietuva) Darius Kuodis (Lietuva) Ingemars Dzenis (Latvija) Andris Petkevics (Latvija) Christian Bothe (Vokietija) Marek Robacha (Lenkija) Marcin Moczydlowski (Lenkija) Andrius Valiauga (Lietuva/Airija) Georg Lauridsen (Danija) Anatolij Gustinovich (Latvija) Jamie Banwell (Jungtinė Karalystė)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt