Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Vilniuje organizuojama piliečių diskusija „Už Lietuvą be partijų“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulyje vykstant spontaniškoms protesto akcijoms, nukreiptoms prieš bankus ir korporacijas, o taip pat jiems pataikaujančią politinę valdžią, Lietuvos piliečiai nelieka nuošalyje.

Pasaulyje vykstant spontaniškoms protesto akcijoms, nukreiptoms prieš bankus ir korporacijas, o taip pat jiems pataikaujančią politinę valdžią, Lietuvos piliečiai nelieka nuošalyje. Nors ir oficiali žiniasklaida labai šykščiai nušviečia įvykius Europoje ir JAV, sugebėdama „nepastebėti“ net to, kas rodoma per pagrindines pasaulio televizijas, tačiau šiame interneto amžiuje jau negali nuslėpti, kas akivaizdu. Vakarų šalių piliečiai pavargo nuo valdančių elitų ir nori realios (tiesioginės) demokratijos jau šiandien.

Ne veltui Ispanijoje protestai ir viešų erdvių „okupacija“ prasidėjo kaip atsakas į „sąrašiniu“ principu vykdomus vietos rinkimus. Lietuvoje, kur pasitikėjimas partijomis muša visus anti rekordus, taip pat jau atsirado nemenka dalis piliečių, palaikančių šūkį „Už Lietuvą be partijų“. Radus Facebook tinkle bendraminčių, ruošiančių piliečių susirinkimą Vilniuje spalio 15-ą dieną 15 val., pavyko gauti komentarus iš aktyviausių šios diskusijos grupės dalyvių.

Į klausimą, ar tai mitingas, buvo atsakyta kad ne. Tiesiog piliečiai nori susitikti viešoje erdvėje, susipažinti ir aptarti, kaip gyventi toliau. Pastebėtas labai platus grupės dalyvių politinių pažiūrų spektras: nuo kairiųjų aktyvistų iki nacionalines vertybes puoseliajančių dalyvių. Tai džiugina, nes iki šiol tik Sąjūdžio laikais benrapiliečiams pavyko susitelkti bendram tikslui. Taip pat buvo patvirtinta, kad valdžioje esantys politikai nėra pageidaujami kokiai partijai nepriklausytų.  Į susirinkimą žada atvykti ne tik vilniečiai.

Pilieciai.info informacija
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt