Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 1d. 14:38

Savivalė Druskininkuose – vietinė valdžia draudžia net dalintis oficialia informacija apie jos darbą

Druskininkų valdžios interneto svetainė
Druskininkų valdžios interneto svetainė

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas...

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas jau sukurtas separatistinis režimas Druskininkų mieste. Ignoruodamas įstatymų normas ir net valdžios įstaigų sprendimus Druskininkų valdančiųjų elitas kuria savo demokratiją – pernai ėmėsi leisti propagandinį laikraštį, o visuomenei uždraudė net dalintis bet kokia informacija apie vietinės valdžios darbą be išankstinio Druskininkų valdžios leidimo.

Tai reiškia, kad net apie Druskininkų tarybos posėdžių darbotvarkes, priimtus sprendimus ar net įstaigos darbą laiką dalintis informacija su kitais žmonėmis be raštiško Druskininkų valdžios jau nebegalima. Lietuvos Konstitucija ir įstatymai griežtai draudžia tokius ar panašius žmogaus teisių ribojimus, tačiau iki šiol tyli ir Vyriausybė, ir kitos institucijos. Panašu, kad aktyviai kovojama tik su lenkų kalba užrašytomis lentelėmis ant kai kurių namų Vilniaus rajone.  valdžios atstovai stengiasi niekaip nepastebėti separatistinio Druskininkų miesto ir jame vykdomos teisinės savivalės. Lietuvos Konstitucija garantuoja žmonėms teisę nekliudomai skleisti savo idėjas ir dalintis informacija, kuri nepažeidžia įstatymų. o teisė žinoti, ką ir kaip daro valdžia yra beveik absoliuti. Autorių ir gretutinių teisių įstatymas labai aiškiai nurodo, kokiems kūriniams yra taikoms autorinės teisės ir apribojimai juos platinti. Daugelis lietuvių jau įprato, kad muzikiniai kūriniai, knygos, filmai ar dailės kūriniai yra saugomi autorinių teisių. Tačiau valdžios sprendimams, įstatymams ar kitiems teisės aktams, taip pat įprastiniams informaciniams pranešimams jokie apribojimai netaikomi ir tai aiškiai nurodyta įstatyme.

Galime tik spėti, kokie interesai ir tikslai kirbėjo Druskininkų valdžios biurokratų ir politikų galvose, kai jie oficialioje miesto interneto svetainėje, skirtoje informuoti visuomenę apie savo darbą, įrašė štai tokius žodžius:

“Visos teisės saugomos. © 2012 Druskininkų savivaldybės administracija. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.”

Iš esmės tokiu sprendimu Druskininkų valdžia visuomenei bando pasakyti, kad jų visas darbas (posėdžiai, sprendimai, tvarkos, dokumentai, informacija apie renginius ir net mero biografija) – tai autorinis kūrinys, kuris prilygsta romanui ar eilėraščiui ir turėtų būti akylai saugomas, o šia informacija besidalinantys žmonės be raštiško Druskininkų valdžios leidimo būtų persekiojami kaip įstatymų pažeidėjai. Tokio absurdo nesu matęs jokioje vadinamojoje autoritarinėje valstybėje. Tačiau Druskininkai, panašu, yra atskiras separatistinis Lietuvos miestas. Jam Lietuvos įstatymai realiai negalioja. Jie grubiai laužomi  o pažeidėjams net ir centrinė valdžia iki šiol negali nieko padaryti.

Todėl kol Ukrainoje oficialioji valdžia galutinai trūkus kantrybei sprendė, kada pradėti antiteroristinę operaciją, man kilo tik vienas klausimas – kas ir kada iš esmės imsis Lietuvos įstatymų užtikrinimo Druskininkuose?

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt