Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senos fotojuostelės ir antikvarinės „Smenos 1“ istorija: skaitytojas rado savininką ir atkūrė 1989-ųjų įvykius

Skaitytojas Denisas ieško šių kadrų autorių ir herojų
IKRAUK.LT skaitytojų nuotr. / Skaitytojas Denisas ieško šių kadrų autorių ir herojų
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

15min.lt skaitytojų skiltis IKRAUK.LT praėjusią savaitę gavo fotografo Deniso laišką. Jis rašė nusipirkęs kone antikvarinį fotoaparatą „Smena 1“ su sena, neryškinta juostele. Kalnus nuvertė, kol rado, kaip išryškinti tokį antikvarą! IKRAUK.LT publikavus išryškintos juostelės kadrus, Denisui pavyko rasti žmogų, kuris nė nenutuokė, kur dingo sena neryškinta fotojuostelė, taip ir neišimta iš fotoaparato.

15min.lt skaitytojų skiltis IKRAUK.LT praėjusią savaitę gavo fotografo Deniso laišką. Jis rašė nusipirkęs kone antikvarinį fotoaparatą „Smena 1“ su sena, neryškinta juostele. Kalnus nuvertė, kol rado, kaip išryškinti tokią senieną! IKRAUK.LT publikavus išryškintos juostelės kadrus, Denisui pavyko rasti žmogų, kuris nė nenutuokė, kur dingo sena neryškinta fotojuostelė, taip ir neišimta iš fotoaparato. Žemiau pateikiame Deniso pasakojimą, kokiu būdu jam tai pavyko.

Kaip pavyko rasti paslaptingąjį fotografą

Paslaptingąjį fotografą padėjo nustatyti 15min.lt skaitytojai. Pagal nurodymus (komentaruose) suradau socialiniame tinkle „Facebook“ žmogų, turintį panašių veido bruožų, kaip ir senose nuotraukose matomas herojus – Ramūnas Brazys.

Pirmadienio vakarą susitikome toje pačioje vietoje, kur buvo padarytos pirmos juostelės nuotraukos – Katedros aikštėje. Pasirodo, nuotraukų savininko mama, besitvarkydama namuose, išmėtė senąjį „Smena1“ fotoaparatą kartu su neišryškinta juostele viduje.

Kaip iš šiukšlių dėžės aparatas nukeliavo iki Kalvarijų turgaus pardavėjų – istorija nutyli. Bet būtent ten jį suradome.

Stebuklas, jog per 25 fotoaparato kelionės metus buvo apšviesti vos keli kadrai, o visi kiti vaizdai išliko. Tikriausiai tokią sėkmę lėmė sudėtingas atidarymo mechanizmas bei juostelės susukimo principas (iš vienos plastikinės kapsulės į kitą).

Istorijos pėdsakai negatyvuose

Vilniaus vaizdai fotojuostelėje – 1988-89 metų. Buvo sudėtinga sostinėje surasti, kas galėtų išryškinti tokio tipo seną juostelę. Nes niekas neturi tam skirtos įrangos. Iš visų spausdinimo ir ryškinimo centrų girdėjau tik tiek, jog "tai yra neįmanoma ir tą juostelę galima tik išmesti“ arba „nieko gero ten nebus“.

Džiaugiuosi, kad atsirado žmonių, galinčių atkurti akimirkas autentišku ryškinimo būdu. Labai malonus ir ramus jausmas viduje, jog pavyko grąžinti nuotraukų savininkams užmirštus prisiminimus bei pačiam pamatyti istorijos dalį kitomis akimis.
 
Denisas Orlenokas

P.S. Pasidalinkite ir jūs įdomia istorija. Kaip tai padaryti – nuorodos po šiuo tekstu.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt