Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2014 11 24, 16:24

Septyni patarimai, ką daryti, jei įsėdote į seksualinio maniako ar žudiko automobilį

Beskaitant straipsnius apie savaitgalį palaidotą 20-metę studentę Justiną Šikšniūtę, kurios nužudymu įtariamas ją pavežti iki Klaipėdos pasisiūlęs Valdas Jankauskas, ir psichologo patarimus, kaip apsisaugoti važiuojant su nepažįstamu žmogumi kilo keletas minčių, kuriomis norėjau pasidalinti, kad merginos būtų kuo labiau apsaugotos nuo panašių situacijų.
J.Šikšniūtės žudiko maršrutas
Justinos Šikšniūtės žudiko maršrutas / „Google Maps“/15min.lt fotomontažas

Beskaitant straipsnius apie savaitgalį palaidotą 20-metę studentę Justiną Šikšniūtę, kurios nužudymu įtariamas ją pavežti iki Klaipėdos pasisiūlęs Valdas Jankauskas, ir psichologo patarimus, kaip apsisaugoti važiuojant su nepažįstamu žmogumi, kilo keletas minčių, kuriomis norėjau pasidalinti, kad merginos būtų kuo labiau apsaugotos nuo panašių situacijų.

1. Daugelis piliečių, turintys išmaniuosius telefonus, turi ir internetą. Prieš kelionę susitarkite su keliais draugais, jog kelionės metu palaikysite ryšį. NEPAMIRŠKITE susirašinėti „Facebook“ su įjungta „location funkcija“, kurią rasite teksto rašymo langelyje dešnėje pusėje.

Tiems, kurie  naudoja „viber“ programą, galima ta pati funkcija. Taip lengvai būtų galima atsekti, kurioje apytikslėje vietoje jūs esate. Žinoma, nepamirškite susitarti su savo artimaisiais, jog jums dingus 10 min. ir neatrašius jie pradėtų nerimauti.

2. Pastebėję, kad vairuotojas keistai elgiasi, stenkitės nepulti į paniką ir išlaikykite šaltus nervus. Apsimeskite nieko neįtarianti ir paprašykite 5 min. sustoti degalinėje – neva užsimanėte nusipirkti alkoholio, nes esate nusiminusi. Tuomet užpuolikas gali pamanyti, kad jam bus lengviau įvykdyti planuojamą nusikaltimą, kai būsite apsvaigusi. JOKIU BŪDU negrįžkite į automobilį. Skambinkite policijai arba artimiesiems.

3. Su savimi turėkite dujų balionėlį.

4. Nuo dabar atkreipkite dėmesį, ar mašinų durelėse yra vidinės rankenėlės.

Apsimeskite, kad staiga gavote žinutę iš draugės, esančios pakelėje.

5. Apsimeskite, kad staiga gavote žinutę iš draugės, esančios pakelėje, ir ją taip pat reikia pavežėti. Apsimeskite, kad einate į namą jos pasitikti. Žinoma, jei tik yra galimybė tai padaryti.

6. Bandykite psichologiškai paveiktį užpuoliką prašydama pagalvoti, jei jūsų vietoje būtų jo dukra, sesė arba mama.

7. Ignoruokite aukščiau išvardintus punktus ir nusipirkite autobuso bilietą.

Merginos, pagalvokite ar verta rizikuoti savo gyvybe ir keliauti tokiu būdu, kai yra būdas saugiai grįžti namo. Pagalvokite apie savo tėvus, artimuosius. Negi 20 Lt verti gyvybės?

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt