Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 10d. 16:45

Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje svečiavosi Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje svečiavosi garsus lietuvių tautos politikas, visuomenės veikėjas, meno, muzikos ir kultūros...

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje svečiavosi garsus lietuvių tautos politikas, visuomenės veikėjas, meno, muzikos ir kultūros istorikas, rašytojas, jau antrą kadenciją bebaigiantis Europos parlamento narys, buvęs LPS iniciatyvinės grupės narys bei Sąjūdžio Seimo Tarybos pirmininkas, LR AT (Atkuriamojo Seimo) pirmininkas 1990-1992m., LR Seimo pirmininkas 1996-2000 m. – Vytautas Landsbergis. Profesorius Lietuvos mokykloms yra dovanojęs dokumentinį filmą „Lūžis prie Baltijos“. Filmo režisierė ir prodiuserė yra profesoriaus žmona Gražina Ručytė – Landsbergienė. Filmas pasakoja apie profesoriaus ir kitų Lietuvos patriotų veiklą 1988-1990 metais, Lietuvai vaduojantis iš SSRS globos ir atstatant Nepriklausomybę.

Susitikime su mūsų gimnazistais bei Medelyno progimnazijos moksleiviais profesorius apie filmą nebekalbėjo. Pagrindinė paskaitos tema buvo Kovo 11-oji ir šiuolaikinio jaunimo dorovinės nuostatos. Per pusantros valandos paskaitą garbus svečias pasakojo ne tik apie Sąjūdį, vasario 16-ąją bei Kovo 11-ąją, palietė ir šiandienos aktualijas – JAV ir Europos Sąjungos požiūrį į Rusiją ir Ukrainos įvykius. Vėliau keliskart išgirdome profesoriaus susirūpinimo žodžius apie „sukurtą gerovės valstybę – Europos Sąjungą, o kam – rėksniams, tinginiams, prašinėtojams?“

Narkotikų, alkoholio, tabako gaminių vartojimas veda į lėtą savižudybę. Europa išsinaikins pati, tad kam bereikės Nepriklausomybės? Ar laikosi pasaulio „didžiūnai“ (kelis kartus paminėjo V. Putiną) Dievo įsakymų, kuriais teigiama: nežudyk, nemeluok, nesakyk netiesos... O mokiniai, ar visada gerbia tėvą ir motiną, ar nemeluoja, ar per daug nereikalauja iš tėvų materialinių dalykų? Garsus politikas yra daugiavaikės šeimos galva, puikus darnios šeimos pavyzdys. Neatsitiktinai atkreipė dėmesį į nepilnos šeimos problemas, kuriose vaikai dažnai jaučiasi nelaimingi, nes jiems trūksta artimųjų meilės, galimybės tiesiog pasikalbėti. Svečias puikiai išaiškino, kodėl daugėja piktų, nelaimingų vaikų Lietuvoje, pasiūlė tėvams, nesirūpinantiems vaikais, įkrėsti rykščių. Taigi ne vien apie politiką kalbėjo profesorius V. Landsbergis.

Visi, kas atvyko į susitikimą su garbiu svečiu, įsitikino gyvo žodžio galia, meistrišku gebėjimu bendrauti su įvairia auditorija, deramai pajuokauti arba karčiai ironizuoti aptariamus dalykus. Susitikimui baigiantis, profesorius paliko mūsų gimnazistams dovanų – visą dėžę savos kūrybos knygų: „Trys paskaitos apie Lietuvą“ (išsirikiavo norinčių gauti profesoriaus autografą eilutė, spėta ir nusifotografuoti su pedagogais, jaunimu, svečiais iš Medelyno progimnazijos). Negana to, svečias bibliotekai dovanojo eilių knygą „Briuselio dienoraščiai“ bei „Kokia ji galėtų būti/Lietuvos projektas“.

Taigi visiems mums labai pasisekė: pamatėme istorinę asmenybę, išgirdome puikaus oratoriaus kalbą, suvokėme daug prasmingų, esminių mums visiems dalykų, susijusių su Lietuvos Nepriklausomybe, tautos Laisve ir pasirinkimu.

Informaciją pateikė
istorijos mokytojas Romaldas Ivanauskas
lietuvių kalbos mokytoja Angelė Bražaitė

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt